Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: ATH.ENA Card/Ticket - Αυτόματο Σύστημα Συλλογής Κομίστρου (ΑΣΣΚ)
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
(21-11-2017, 07:58 PM)panahs Έγραψε: [ -> ]Στον Πειραιά μένουμε αλλά πάντα ο σταθμος του ΗΣΑΠ εχει κοσμο, ακομα και τωρα η ουρα ειναι πανω απο 50 ατομα ,απ το γκισε μεχρι εξω να φανταστειτε.. Οποτε οπουδηποτε μπορω να τον παω τον φιλο μου ωστε να εχει λιγο κοσμο , αλλο 10 ατομα αλλο 100 Tongue (νταξει να πληρωσει για μια φορα 1.4 € εισιτηριο δεν χαθηκε κι ο κοσμος)

απλα δειχνει την ακαδημαικη ταυτοτητα στον υπαλληλο και του βγάζει ηλεκτρονικο εισιτηριο (athena ticket ) έτσι?

Στον Πειραιά η λίστα της ΟΣΥ δείχνει ότι λειτουργούν εκδοτήρια έξω από τον ΗΣΑΠ (06:00-21:00), στην Πλ. Καραϊσκάκη (06:00-21:00), στην Ακτή Ξαβέρη (07:00-14:45), στο Εκθεσιακό του ΟΛΠ στην Ακτή Μιαούλη (07:00-14:45) και στο Δημοτικό Θέατρο (08:00-15:45, μόνο Καθημερινές). Και να μη λειτουργούν και τα 5 αυτά, τουλάχιστον τα περισσότερα θα πρέπει να εξυπηρετούν και δεν απαιτείται τίποτα περισσότερο από την επίδειξη του φοιτητικού πάσο.
(21-11-2017, 02:31 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: [ -> ]Οποιοδήποτε εκδοτήριο ΟΣΥ (μπες www.osy.gr και βρες τη λίστα). Έχει σε διάφορα σημεία της Αθήνας και επειδή δεν εκδίδουν προσωποποιημένες κάρτες (εξαιρώντας αφετηρία Χ95 και Αεροδρόμιο), δεν έχουν ουρές.

Προσωποποιημένη θέλει να βγάλει ο χρήστης panahs.
(21-11-2017, 09:41 PM)nikos1991 Έγραψε: [ -> ]Προσωποποιημένη θέλει να βγάλει ο χρήστης panahs.

Ξεκίνησε η συζήτηση με το αν φορτώνεται μειωμένο και στο ticket και χάθηκα λίγο! Tongue
αν μπορει να βγει ticket χωρις κοσμο τωρα στις αρχες ωστε να αποφευγονται ουρες καλα θα ηταν , και οταν τελειωσουν οι ουρες τοτε να βγαλει και προσωποποιημενη Big Grin

Βεβαια θα μου πειτε πιθανον μετα να υπαρχουν πιο μεγαλες ουρες επειδη θα βγαλουν οι ανεργοι προσωποιημενη, ρισκο κι αυτο Tongue
Δύο ακόμα αυτόματα μηχανήματα τοποθετήθηκαν στον σταθμό του Ευαγγελισμού (το ένα πρέπει να το μετέφεραν από τον σταθμό της Ομόνοιας). Επίσης έχει τοποθετηθεί αυτόματο μηχάνημα και στη συμβολή Φιλαδελφείας & Δηληγιάννη, στον Σταθμό Λαρίσης (έναντι αφετηρίας Β5).
Να προσθέσω ότι πλέον υπάρχει και η εφαρμογή για την προσωποποιημένη κάρτα.
ΑΤΗ.ΕΝΑ Card
Απαιτεί κινητό με λειτουργικό Android (άγνωστο αν θα κυκλοφορήσει για iOS και Windows Phone) και NFC. Φορτίζει προσωποποιημένη κάρτα αφού φτιάξετε λογαριασμό για αυτή (αριθμό κάρτας και κωδικό με τουλάχιστον 8 χαρακτήρες, 1 κεφαλαίο, 1 μικρό γράμμα, 1 αριθμό και 1 σύμβολο) και δείχνει το υπόλοιπό της και μερικά ακόμα βασικά στοιχεία.
Πλέον όντως μπορείτε να φορτίσετε κάρτα από το σπίτι σας χωρίς να χρειάζεται να πάτε σε εκδοτήριο ή μηχάνημα. Επίσης μπορείτε να κάνετε κράτηση για πολλαπλά εισιτήρια και να τα εκτυπώσετε σε μηχάνημα (έχει νόημα μόνο για να πληρώσετε με χρεωστική ή πιστωτική κάρτα, μέχρι να δεχτούν και τα αυτόματα μηχανήματα).
για τους ανεργους κανα νεο? Διαβασα σε ενα ρεπορταζ σημερα οτι η αρχη προσωπικων δεδομενων εδωσε συγκαταθεση λεει για να γινονται ηλεκτρονικα οι αιτησεις τελικα και ο υπουργος ειπε οτι θα αφορα -πλεον- αυτους που δικαιουνται δωρεαν μετακινηση δλδ σωματα ασφαλειας ανεργους και δεν ξερω τι αλλο..
(28-11-2017, 08:02 PM)panahs Έγραψε: [ -> ]για τους ανεργους κανα νεο? Διαβασα σε ενα ρεπορταζ σημερα οτι η αρχη προσωπικων δεδομενων εδωσε συγκαταθεση λεει για να γινονται ηλεκτρονικα οι αιτησεις τελικα και ο υπουργος ειπε οτι θα αφορα -πλεον- αυτους που δικαιουνται δωρεαν μετακινηση δλδ σωματα ασφαλειας ανεργους και δεν ξερω τι αλλο..

Με βάση τις δηλώσεις του υπουργού τις επόμενες μέρες θα ανοίξει η πλατφόρμα για τις ηλεκτρονικές υποβολές των αιτήσεων. Στόχος του ΟΑΣΑ είναι 20/12 να έχουν κλείσει όλες οι μπάρες (αν δεν έχει αναθεωρηθεί τις τελευταίες μέρες), οπότε πρέπει να ανοίξει άμεσα η συγκεκριμένη πλατφόρμα.
Για ότι νεότερο θα υπάρχει ανακοίνωση στο φόρουμ.
Έχω μία απορία, είμαι κάτοχος ετήσιας κάρτας και έχω στείλει φάκελο για ηλεκτρονική κάρτα εδώ και δυο εβδομάδες. Φταίει το ταχυδρομείο που καθυστερεί να το στείλει ή ακόμα υπάρχει πρόβλημα για αυτούς που έχουν ετήσια κάρτα;
(29-11-2017, 11:58 AM)tomasxouliaras Έγραψε: [ -> ]Έχω μία απορία, είμαι κάτοχος ετήσιας κάρτας και έχω στείλει φάκελο για ηλεκτρονική κάρτα εδώ και δυο εβδομάδες. Φταίει το ταχυδρομείο που καθυστερεί να το στείλει ή ακόμα υπάρχει πρόβλημα για αυτούς που έχουν ετήσια κάρτα;

Πιθανότατα και τα δύο. Η ανακοίνωση του ΟΑΣΑ για ανταλλαγές ετήσιων καρτών αφορούσε κάρτες που έχουν εκδωθεί μαζικά (από συλλόγους) και λήγουν πριν το Μάρτιο. Αν δεν ανήκεις στην παραπάνω κατηγορία, έκανες τσάμπα τη διαδικασία. Επίσης τα ΕΛΤΑ δείχνουν σημάδια κατάρρευσης τους τελευταίους μήνες, οπότε έχω ακούσει άτομα που περίμεναν 20-25 μέρες την κάρτα τους.
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23