Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: ATH.ENA Card/Ticket - Αυτόματο Σύστημα Συλλογής Κομίστρου (ΑΣΣΚ)
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
(16-11-2017, 01:20 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: [ -> ]Το φιάσκο συνεχίζεται! Ουρές παντού μπροστά στα λιγοστά αυτόματα μηχανήματα που φτάνουν τα 5-6/σταθμό σε Ομόνοια, Πανεπιστήμιο, Σύνταγμα, Μοναστηράκι, Δάφνη και στους υπόλοιπους σταθμούς περιορίζονται στα 2-3 ή ακόμα και μόνο 1 μηχάνημα σε μερικούς (Περιστέρι, Ηλιούπολη, Άλιμος, Αργυρούπολη, Αγ. Ιωάννης).

Ερώτηση επειδή δεν ξέρω:
Μήπως τώρα που σταμάτησε η έκδοση χάρτινων εισιτήρίων προστεθούν κι άλλα μηχανήματα ηλεκτρονικού εισιτηρίου; Γιατί μέχρι τώρα δεν μπορούσες να αντικαταστήσεις όλα τα παλιά μηχανήματα με νέα, αφού κάπως έπρεπε να συνεχίσει ο κόσμος να εκδίδει χάρτινα εισιτήρια. Επίσης ο χώρος που ήταν τα παλιά μηχανήματα, δε νομίζω να μείνει κενός.
(16-11-2017, 01:53 PM)nikos1991 Έγραψε: [ -> ]Ερώτηση επειδή δεν ξέρω:
Μήπως τώρα που σταμάτησε η έκδοση χάρτινων εισιτήρίων προστεθούν κι άλλα μηχανήματα ηλεκτρονικού εισιτηρίου; Γιατί μέχρι τώρα δεν μπορούσες να αντικαταστήσεις όλα τα παλιά μηχανήματα με νέα, αφού κάπως έπρεπε να συνεχίσει ο κόσμος να εκδίδει χάρτινα εισιτήρια. Επίσης ο χώρος που ήταν τα παλιά μηχανήματα, δε νομίζω να μείνει κενός.

Μακάρι να έχουν προνοήσει για πάνω από 300 μηχανήματα και απλά τα υπόλοιπα να τοποθετηθούν σύντομα. Κρατώντας τον αριθμό που έδωσε ο ΟΑΣΑ και καταγράφοντας τους τελευταίους μήνες το ποια μηχανήματα βρίσκονται και που, οι αριθμοί για παραπάνω μηχανήματα από αυτά που έχουν ήδη τοποθετηθεί, δε βγαίνουν.
30 άτομα ουρά αυτή την ώρα στην Ηλιούπολη, μπροστά στο μοναδικό διαθέσιμο τρόπο έκδοσης εισιτηρίου-επαναφόρτισης κάρτας. Αντίστοιχη εικόνα και στον Ευαγγελισμό. Περίπτερα και ψιλικατζίδικα δηλώνουν άγνοια για pos ηλεκτρονικού εισιτηρίου. Κατά τ' άλλα τον ΟΑΣΑ τον έπιασε ο πόνος να διαρρεύσει στον τύπο ότι κλείνουν οι πύλες σε Πλακεντίας, Αεροδρόμιο, Ελαιώνα και Άγιο Αντώνιο. ΦΙΑΣΚΟ!
στο link λεει οτι μπορει και το ticket να ειναι μειωμενο (συγκεκριμενα ενδιαφερεται φιλος μου για φοιτητικο), ισχυει ???

https://www.neolaia.gr/2017/11/20/ilektr...irio-timi/


Αν ναι , να μην ταλαιπωρειται στην ουρα , να παιρνει τικετ απο αυτοματο μηχανημα!
Μειωμένο σε ηλεκτρονικό εισιτήριο εκδίδουν μόνο τα εκδοτήρια. Τα αυτόματα μηχανήματα εκδίδουν μειωμένα μόνο σε προσωποποιημένη κάρτα.
...και βάζοντας την καρτούλα πάνω στον αναγνώστη, στη Δουκίσσης Πλακεντίας, ξαφνικά άνοιξε μια πορτούλα!

Θεέ μου, συγκινήθηκα. Πάω να κλάψω στα Μέγαρα.
(20-11-2017, 07:02 PM)nikos1991 Έγραψε: [ -> ]Μειωμένο σε ηλεκτρονικό εισιτήριο εκδίδουν μόνο τα εκδοτήρια. Τα αυτόματα μηχανήματα εκδίδουν μειωμένα μόνο σε προσωποποιημένη κάρτα.

σ ευχαριστω ! Εχεις να προτεινεις εκδοτηριο με ανεκτο πληθος κοσμου να τον παω να βγαλει προσωποποιημενη να ξεμπερδευει ?
(21-11-2017, 01:46 AM)panahs Έγραψε: [ -> ]σ ευχαριστω ! Εχεις να προτεινεις εκδοτηριο με ανεκτο πληθος κοσμου να τον παω να βγαλει προσωποποιημενη να ξεμπερδευει ?

Αν πας εκτός ώρας αιχμής (πχ ΣΚ πρωί ή απόγευμα ΚΑΘ με κλειστά μαγαζιά) νομίζω ότι πλέον παλεύεται η ουρά. Επίσης καλή ιδέα είναι, το εκδοτήριο δίπλα στην αφετηρία του Χ95 στην Όθωνος, καθώς οι περισσότεροι πάνε στο μετρό δίπλα (το οποίο έχει σχεδόν πάντα πολύ κόσμο). Κατά τ' άλλα δεν ξέρω ποιες περιοχές σε βολεύουν.

Σημείωση: όποιος βρεθεί Αεροδρόμιο, στο εκδοτήριο της Ο.ΣΥ στο χώρο αφίξεων 8/10 φορές έχει απειροελάχιστο κόσμο, γιατί δουλεύουν 3 εκδότες.
(21-11-2017, 01:46 AM)panahs Έγραψε: [ -> ]σ ευχαριστω ! Εχεις να προτεινεις εκδοτηριο με ανεκτο πληθος κοσμου να τον παω να βγαλει προσωποποιημενη να ξεμπερδευει ?

Οποιοδήποτε εκδοτήριο ΟΣΥ (μπες www.osy.gr και βρες τη λίστα). Έχει σε διάφορα σημεία της Αθήνας και επειδή δεν εκδίδουν προσωποποιημένες κάρτες (εξαιρώντας αφετηρία Χ95 και Αεροδρόμιο), δεν έχουν ουρές.
ευχαριστω για τις απαντησεις σας ! Στον Πειραιά μένουμε αλλά πάντα ο σταθμος του ΗΣΑΠ εχει κοσμο, ακομα και τωρα η ουρα ειναι πανω απο 50 ατομα ,απ το γκισε μεχρι εξω να φανταστειτε.. Οποτε οπουδηποτε μπορω να τον παω τον φιλο μου ωστε να εχει λιγο κοσμο , αλλο 10 ατομα αλλο 100 Tongue (νταξει να πληρωσει για μια φορα 1.4 € εισιτηριο δεν χαθηκε κι ο κοσμος)

απλα δειχνει την ακαδημαικη ταυτοτητα στον υπαλληλο και του βγάζει ηλεκτρονικο εισιτηριο (athena ticket ) έτσι?
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23