Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Τροποποιήσεις λεωφορειακών γραμμών με την έλευση του τραμ στον Πειραιά
#22
(06-11-2018, 08:39 PM)NightLine Έγραψε: Αν είναι να "πειράξετε" το 703 (μιας και το έφερε η κουβέντα), γιατί δε το κάνετε Πειραιάς - Άνω Λιόσια μέσω Θηβών, τώρα που η Θηβών ενώνεται με τη Φυλής πλέον, να ανεβαίνει όλη τη Θηβών, και μόλις βρει Φυλής να συνεχίζει την πορεία του Β12 μέχρι τέρμα. Ιδανικά θα ήταν να ανέβαινε μέχρι πάνω στη Φυλή, αλλά ας μη τα θέλουμε όλα δικά μας.

Άσχετο με το θέμα το 703, αλλά δε καταλαβαίνω το νόημα να τερματίζει Άγιο Ελευθέριο, εφ'όσον υπάρχει ο ΗΣΑΠ, όπως επίσης υπάρχει και ο Προαστιακός των Αγίων Αναργύρων που είναι λίγο πιο μακριά από την πλατεία. Αναλόγως έχω φανταστεί το 420, να μετατραπεί σε Πειραιάς - Κρυονέρι μέσω Εθνικής, και όχι να τερματίζει μέχρι Αγίους. Γιατί Κρυονέρι, και όχι Οινόφυτα ή Αυλώνα ας πούμε; Γιατί μετά το Κρυονέρι είναι τα διόδια, οπότε θα ήταν too much να το προχωράγαμε παραπάνω...αλλά μέχρι Κρυονέρι θα ήταν ιδανικό.

Το 703 εξυπηρετεί την σύνδεση του μεγλύτερου οικιστικού μέρους της Θηβών, αλλά συνδέει και Ίλιον και Αγίους (+ τους δήμους που βρίσκονται επί της Θηβών) με τον Πειραιά. Το έχουμε πει και εδώ μέσα, με ένα στόμα και με μια φωνή, να τερματίζει Αγίους, στην Μπίμπιζα. Δε χρειάζεται κάτι παραπάνω.

Ωραία θα ήταν να πήγαινε το 420 Αυλώνα. Να έμπαινε και μέσα στο στρατόπεδο, γιατί δε περπατιέται, και τα Steyr καίνε περισσότερα πετρέλαια!  ROFL

(06-11-2018, 08:39 PM)NightLine Έγραψε: Τώρα επί του παρόντος...η γραμμή που δε θα μου έκανε ούτε κρύο ούτε ζέστη άμα την καταργούσαν είναι η 130. Αλλά Α1 και Β1; Ας μη ξεχνάμε ότι το Α1 έχει και συνέχεια μετά το Ασκληπειό. Μπαίνει μέσα στη Βούλα...αλλά θα μου πείτε, τώρα έχουν ολόκληρη Ποσειδώνος κοινή, από το ύψος του Ν. Φαλήρου μέχρι το Ασκληπειό...για μια Βούλα θα το κάνουμε θέμα;

[...]

Edit: Φέτος το καλοκαίρι ώρα γύρω στις 23:00, Τροκαντερό - Πλατεία Γλυφάδας σε 15' με το Α1. Με το τραμ θα πήγαινε κανά 25αρι. Και επιμένετε να καταργήσουμε το Α1;

Κατ' αρχάς είναι Ασκληπιείο το νοσοκομείο. Εαν τώρα κοπεί το Α1, συνεχίζει να υπάρχει το Α2 το οποίο θα μπαίνει στα στενά.

Έχω κάνει τελευταίο Α1 2330 από Πειραιά και έφτασα 2359 στην Πλατεία Γλυφάδας! Και πρόλαβα άνετα το τελευταίο Α3 των 0000!
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Τροποποιήσεις λεωφορειακών γραμμών με την έλευση του τραμ στον Πειραιά - από N1Ellinikou - 06-11-2018, 10:15 PM

Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Τροποποιήσεις λεωφορειακών γραμμών με το άνοιγμα των νέων σταθμών Μετρό georgio 370 422.190 11-12-2013, 10:44 PM
Τελευταία Δημοσίευση: marios.ilioupoli

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)