Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών της ΟΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - 2015
#73
(05-03-2015, 11:44 AM)Citaro Έγραψε: 1. Αν ασπαζόμουν εξαρχής τις δικές σου απόψεις θα έκανα ένα βαριεστημένο like και θα τελείωνα.

2. Ο διάλογος είναι για να προσεγγίζουν αντίθετες απόψεις. Ως εκ τούτου, ο καθένας υπερασπίζεται την άποψή του, μέχρι να του αποδείξεις ότι έχει λάθος.

3. Συμπεράσματα δεν βγαίνουν επειδή κάποιος τα "έγειρε" προς το μέρος του, αλλά επειδή αποκρυσταλλώνεται μια άποψη ως πιό ορθή.

4. Κανείς δεν αμφισβητεί ότι δεν υπάρχουν υποδομές. Μην συμπεριφέρεσαι όμως σαν να μη γνωρίζεις τη θέση του επιβάτη (την οποία μεταφέρω εγώ) - κοινώς : Έτσι βολεύει να βγούν τα λεωφορεία (από Αλεξάνδρας; από Χίλτον; ) επειδή δεν υπάρχει άλλος τρόπος να τα χειριστείτε; ΚΑΛΩΣ. ΔΕΚΤΟΝ. Στον επιβάτη που έρχεται από Μοναστηράκι με το μετρό, ποιός θα το πεί;;;; Εφαρμόστε το ΣΥΝΕΧΕΙΑ και ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ να το ξέρουμε. Να μη βγαίνουμε στον Ευαγγελισμο και να ψαχνόμαστε από πού θα έρθει το λεωφορείο.
Ας καθοριστεί ότι όταν έχει πορεία ΟΛΑ τα 608 ΠΑΝΤΟΤΕ θα έρχονται από Γαλάτσι - Αλεξάνδρας - Μιχαλακοπούλου - Ιλισίων - Παπάγου, να πηγαίνουμε στο Στ. Αμπελοκήπων και να επιβιβαζόμαστε. Κι αυτό δύσκολο είναι;;

5. Κι εσύ ο ίδιος καταλήγεις πώς ΑΝ ήμασταν Λονδίνο, θα συμφωνούσες. Που σημαίνει ότι η άποψή που υποστηρίζω δεν έχει λάθος στη σκέψη, αλλά επειδή είμαστε Ουγκάντα, δεν είναι εφαρμόσιμη. Ε, δεν συμβιβάζομαι με αυτό και ψάχνω να δώ τί άλλο μπορεί να γίνει. Που είναι το λάθος;

6. Δεν τσακώνομαι μαζί σου, ούτε θα σταματήσω να σου απαντάω. Κάποια στιγμή που θα είσαι στην Κάνιγγος, αν θέλεις πές μου να βρεθούμε (κοντά είμαστε) να μου τα δείξεις και να τα συζητήσουμε.
Αγαπημενε Citaro, συμφωνω στα 3 πρωτα σημεια, αλλα διαλογος σημαινει να απανταω σε ολα τα σημεια που μου εχουν θεσει και οχι σε οσα θελω εγω, για να καταληξω στο επιχειρημα μου.

4) Πρωτιστως, ειμαι επιβατης και εχω περιμενει απειρες ωρες στις στασεις. Προσπαθω παντα να βλεπω και τις δυο πλευρες ομως, και να δω την βελτιστη μεση λυση.
Δεν διαφωνω, αλλα νομιζω πως τα δικα σας διερχονται κανονικα απο τον Ευαγγελισμο! Οι Βυρωνες, πιανουν την επομενη (που ειναι ορατη η διαδρομη τους απο την Ριζαρη ομως!)
Σταθερο, δεν μπορει να γινει κατι, διοτι η φυση της πορειας δεν το επιτρεπει! Αν η Ακαδημιας ειναι ανοιχτη μεχρι Χαρ.Τρικουπη, θα ανεβουν απο εκει για Αλεξανδρας. Αν η Βασ.Σοφιας ειναι κλειστη στον Εθνικο Κηπο, θα πρεπει να πανε απο Καλλιμαρμαρο. Οι πορειες κινουνται, γεγονος που δυσκολευει την καθιερωση στανταρ δρομολογιων. Σαφως ομως θα πρεπει να υπαρχει μια καλυτερη ενημερωση, απο την πλευρα της ΟΣΥ προς τους επιβατες, που ειναι ανυπαρκτη!! Απο υποδομες, απο γνωσεις, απο ενδιαφερον, απο διαφορους λογους...

5) Το "λαθος" ειναι ο,τι δεν μπορει να γινει κατι αλλο με τις υπαρχουσες υποδομες, οσο και αν το ψαξεις.. Smile Σαφως, δεν ειναι λαθος φυσικα, και καλα κανεις βεβαια! Καθε προταση που ειναι για καλο, καλο να λεγεται. Αλλα ωφειλω να σου αναφερω τα μεσα που διαθετουμε και την βελτιστη αξιοποιηση τους!

6) Θα το κανονισουμε αυτο με καποιο τροπο..!
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών της ΟΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπο... - από MrVanHool - 05-03-2015, 03:24 PM
: - από nikos1991 - 03-10-2015, 02:11 PM

Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών των ΟΣΥ & ΚΤΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - 2024 N1Ellinikou 104 13.785 26-04-2024, 03:54 PM
Τελευταία Δημοσίευση: MitsosDaBest
  Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών των ΟΣΥ & ΚΤΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - 2023 N1Ellinikou 322 67.872 28-12-2023, 08:36 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Man Lion's city
  Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών των ΟΣΥ & ΚΤΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - 2022 N1Ellinikou 158 58.410 09-12-2022, 07:25 PM
Τελευταία Δημοσίευση: MitsosDaBest
  Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών των ΟΣΥ & ΚΤΕΛ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - 2021 N1Ellinikou 337 181.383 23-12-2021, 11:04 PM
Τελευταία Δημοσίευση: ecoj
  Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών της ΟΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - 2020 Citaro 77 50.767 24-11-2020, 07:10 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Giannis
  Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών της ΟΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - 2019 N1Ellinikou 165 122.646 21-01-2020, 05:22 PM
Τελευταία Δημοσίευση: kostas260
  Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών της ΟΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - 2018 N1Ellinikou 167 127.125 29-12-2018, 03:05 PM
Τελευταία Δημοσίευση: N1Ellinikou
  Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών της ΟΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - 2017 marios.ilioupoli 117 117.502 05-12-2017, 10:39 PM
Τελευταία Δημοσίευση: marios.ilioupoli
  Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών της ΟΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - 2016 georgio 74 93.657 09-12-2016, 01:15 AM
Τελευταία Δημοσίευση: marios.ilioupoli
  Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών της ΟΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα - 2014 ns_ 337 439.381 31-12-2014, 01:42 AM
Τελευταία Δημοσίευση: georgio

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 7 Επισκέπτης (ες)