Αξιολόγηση Θέματος:
  • 15 Ψήφοι - 2.47 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Λεωφορειακές γραμμές ανα Αμαξοστάσιο
(29-03-2020, 11:42 PM)mercedes elbo Έγραψε: Για το 421 συγκεκριμένα την πρώτη βδομάδα είχε τα 2-3 αμάξια από Ανθούσα που έχει τα Σάββατα με χειμερινό και από 23/3 Καθημερινές η δρομολόγηση ήταν 4 ΛΙΟ - 1 ΑΝΘ (αν και έπεφτε πάλι ψαλίδι σε βάρδιες) συν τα ενισχυτικά Iris της Ράλλη.
Δηλαδή προχτές, την Παρασκευή 27/3/2020, το 421 είχε 4 αμάξια από Λιόσια, μια νταλίκα της Ανθούσας και ενισχυτικά (Wink Iris από Π.Ράλλη; 
Περίεργο, γιατί εγώ είδα 4 από ΑΜ ΛΙΟ μόνο, λόγω της επιδημίας, όλη αυτή τη βδομάδα.

Όπως και να'χει, θα δούμε αύριο!
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
(29-03-2020, 11:57 PM)MrVanHool Έγραψε: Δηλαδή προχτές, την Παρασκευή 27/3/2020, το 421 είχε 4 αμάξια από Λιόσια, μια νταλίκα της Ανθούσας και ενισχυτικά (Wink Iris από Π.Ράλλη; 
Περίεργο, γιατί εγώ είδα 4 από ΑΜ ΛΙΟ μόνο, λόγω της επιδημίας, όλη αυτή τη βδομάδα.

Όπως και να'χει, θα δούμε αύριο!

Η δρομολόγηση Θερινού ΙΙ ΣΑΒ είναι 5 αμάξια στο 421. Για την Παρασκευή δεν θυμάμαι αλλά μέσα στη βδομάδα (πλην Τετάρτης που είχε δρομολόγια Κυριακής) θυμάμαι να έχω δει νταλίκα και μια μέρα είχε μπει και Ν1 (το 171 πρέπει να ήταν). Η Ράλλη δρομολογούσε 900αρια Iris ενισχυτικά, 2 συνήθως τα πρωινά - την Παρασκευή είχε τα 968 και 969.

Αν δεν υπάρξουν αλλαγές από αύριο λογικά θα τα δουμε. Wink
Απάντηση
Το Β9 για τα ΣΚ (Θερινό ΙΙ ΚΥΡ) πέρασε από Λιόσια στη Ράλλη με νταλίκες.. Επίσης από 01/04 παίζει να είναι και το 049 από Ράλλη και τις Καθημερινές καθώς δρομολογούνται κυριώς 900αρια Iris..
Απάντηση
(04-04-2020, 03:58 PM)mercedes elbo Έγραψε: Το Β9 για τα ΣΚ (Θερινό ΙΙ ΚΥΡ) πέρασε από Λιόσια στη Ράλλη με νταλίκες.. Επίσης από 01/04 παίζει να είναι και το 049 από Ράλλη και τις Καθημερινές καθώς δρομολογούνται κυριώς 900αρια Iris..
Επίσης το Β5 ΣΚ απο Βοτανικό
049 πρέπει να είναι Πειραιά αφου ολη τη βδομάδα, ακόμα και ΣΚ είχε ιρις. Δεν νομίζω ότι δεν έχουν νταλίκες τώρα και δανείζονται ακόμα απο Πειραιά
Απάντηση
(05-04-2020, 05:01 PM)georgio Έγραψε: Επίσης το Β5 ΣΚ απο Βοτανικό
049 πρέπει να είναι Πειραιά αφου ολη τη βδομάδα, ακόμα και ΣΚ είχε ιρις. Δεν νομίζω ότι δεν έχουν νταλίκες τώρα και δανείζονται ακόμα απο Πειραιά
Το 049 είναι 7-ημέρες από ΑΜ ΡΑΛ.
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
Με το νέο πρόγραμμα από σήμερα 4/5 :
750 και 829 από ΑΜ ΠΕΙ και επιστροφή στις υπόλοιπες ως ήταν και πριν..
Απάντηση
Έχουμε λοιπόν
237 ΣΚ από Πέτρου Ράλλη
Α13 Κυριακή από Βοτανι
Β5 Π. Ράλλη
Β9 Κυριακή από Λιόσια
Απάντηση
Το 237 πλέον και τις Καθημερινές από Ράλλη με Iris.
Απάντηση
(11-05-2020, 10:06 AM)mercedes elbo Έγραψε: Το 237 πλέον και τις Καθημερινές από Ράλλη με Iris.
Σε δημοσίευση σε γνωστή ομάδα οδηγών στο facebook λένε ότι σκέφτονταν να βγαίνει πάλι με νταλίκες.
Στη συνέχεια καλούν το συνδικάτο να πάρει πίσω την απόφαση και αν περισσεύουν οδηγοί όπως επικαλούνται για αυτή την αλλαγή ζητάνε άλλη γραμμή όπως το Α3.
Απάντηση
(11-05-2020, 02:43 PM)georgio Έγραψε: Σε δημοσίευση σε γνωστή ομάδα οδηγών στο facebook λένε ότι σκέφτονταν να βγαίνει πάλι με νταλίκες.
Στη συνέχεια καλούν το συνδικάτο να πάρει πίσω την απόφαση και αν περισσεύουν οδηγοί όπως επικαλούνται για αυτή την αλλαγή ζητάνε άλλη γραμμή όπως το Α3.
Την στιγμή που δεν υπάρχουν νταλίκες για τις βασικές γραμμές, είναι αδιανόητο να μπουν στο 237.. Ακόμα και να περίσσευαν, υπάρχουν άλλες γραμμές που θα χρειάζονταν νταλίκες (Β11, Β12).

Νομίζω πως πρόκειται για εικασίες, που μόνο σκοπό έχουν την δημιουργία εντυπώσεων..
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Πρότυπες Λεωφορειακές Γραμμές Giannis 128 178.782 03-11-2016, 12:06 PM
Τελευταία Δημοσίευση: MrVanHool
  Γραμμές τρόλεϊ ανα Αμαξοστάσιο panos81 3 7.321 30-12-2010, 04:07 PM
Τελευταία Δημοσίευση: aliance

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)