Αξιολόγηση Θέματος:
  • 37 Ψήφοι - 2.68 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αστικό ΚΤΕΛ Πατρών
Να ρωτήσω. Τι χρώμα βάφτηκε το 1 από τα 3 νέα 12μετρα σιτάρο?
Απάντηση
(10-08-2018, 04:39 PM)Marios mersedes Έγραψε: Να ρωτήσω. Τι χρώμα βάφτηκε το 1 από τα 3 νέα 12μετρα σιτάρο?

Εκτιμώ στα κλασσικά χρώματα..Ασπρο-Μπλε..
Απάντηση
Σήμερα το πρωί το Νο61 ο οδηγός έχασε τον έλεγχο της πορείας του και πέρασε στο αντίθετο ρεύμα της Ακτής Δυμαίων. Ο λόγος που έγινε είναι γιατί έσπασε ο δεξιός μπροστινός τροχός με αποτέλεσμα ο οδηγός να χάσει τον έλεγχο του οχήματος. Για ακόμα περισσότερες πληροφορίες διαβάστε στον παρακάτω σύνδεσμο http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/497440
Απάντηση
Πέρασα μετά από λίγα λεπτά από εκεί και το είδα..Τράβηξα και φωτογραφίες. Το λεωφορείο καβάλησε τη νησίδα ανεξέλεγκτο και σταμάτησε απέναντι όπως φαίνεται στην φωτογραφία του ρεπορτάζ. Το ευτύχημα είναι ότι δεν περνούσε τίποτα από το αντίθετο ρεύμα και δεν είχε επιβάτες. Έσπασε ο άξονας όπως γράφτηκε και στο ρεπορτάζ. Δυστυχώς δεν ήταν παρατημένο ως όχημα όπως κάτι άλλα. Ελπίζω να αντικατασταθεί γιατί η ζημιά θα είναι ένα σεβαστό ποσό που δεν αξίζει για το όχημα να φτιαχτεί αφού του χρόνου κόβεται
Απάντηση
Να ρωτήσω κάτι μιας και λες ότι του χρόνου κόβεται. Μαζί με αυτό θα κοπούν και τα υπόλοιπα 12μετρα Neoplan του χρόνου?
Απάντηση
(22-08-2018, 12:28 AM)Marios mersedes Έγραψε: Να ρωτήσω κάτι μιας και λες ότι του χρόνου κόβεται. Μαζί με αυτό θα κοπούν και τα υπόλοιπα 12μετρα Neoplan του χρόνου?

Βάση πλαισίου 92ΧΧΧΧΧ δείχνει ότι είναι του 1992. Τώρα αυτό είναι σχετικό γιατί εξαρτάται από πότε κυκλοφόρησε. Από εκεί μετράει ο χρόνος του οχήματος. Σίγουρα τέλος του 2020 θα αλλαχθούν περί τα 25 λεωφορεία..
Απάντηση
(21-08-2018, 10:34 PM)patrinos Έγραψε: Δυστυχώς δεν ήταν παρατημένο ως όχημα όπως κάτι άλλα. Ελπίζω να αντικατασταθεί γιατί η ζημιά θα είναι ένα σεβαστό ποσό που δεν αξίζει για το όχημα να φτιαχτεί αφού του χρόνου κόβεται
Αν ήταν προσεγμένο όπως λες φίλε μου τότε γιατί να αντικατασταθεί; Υπάρχουν αρκετά τέτοια NEOPLAN "κομμένα" σε διάφορες μάντρες με ανταλλακτικά στην Ελλάδα. Ίσως και να επισκευάζεται με μικρό σχετικά κόστος. Χωρίς να ξέρω βέβαια το μέγεθος της ζημιάς μιλάω πάντα...
Απάντηση
(22-08-2018, 04:09 PM)SR240 Έγραψε: Αν ήταν προσεγμένο όπως λες φίλε μου τότε γιατί να αντικατασταθεί; Υπάρχουν αρκετά τέτοια NEOPLAN "κομμένα" σε διάφορες μάντρες με ανταλλακτικά στην Ελλάδα. Ίσως και να επισκευάζεται με μικρό σχετικά κόστος. Χωρίς να ξέρω βέβαια το μέγεθος της ζημιάς μιλάω πάντα...

Αν η ζημιά είναι μεγάλη όσο και προσεγμένο να είναι δεν αξιζει..Το όχημα δεν κοστίζει πάνω από 4000€
Απάντηση
Το Νο61 με το σπασμένο άξονα που είχε το ατύχημα θα αντικατασταθεί..Αναμένουμε λοιπόν με τι..
Απάντηση
http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/499650
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 8 Επισκέπτης (ες)