Αξιολόγηση Θέματος:
  • 14 Ψήφοι - 3.21 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Απρόοπτα συμβάντα (βλάβες, ατυχήματα κλπ)
(27-04-2014, 05:58 PM)nikos99 Έγραψε: Όχι. Ήμουν στο τραμ προς Σύνταγμα και η GN ήταν στο ρεύμα προς Πειραιά. Πάντως από την πίσω προμετωπίδα δεν έγραφε τίποτα. Μάλιστα το λεωφορείο είχε καβαλήσει το πεζοδρόμιο.

Όντως, το είδα και εγώ από το Β1 στην κατεύθυνση προς Άνω Γλυφάδα.
Απάντηση
(01-05-2014, 04:59 PM)panos1 Έγραψε: Όντως, το είδα και εγώ από το Β1 στην κατεύθυνση προς Άνω Γλυφάδα.

Τότε είδες αριθμό, γιατί εγώ δεν πρόλαβα...
Απάντηση
(01-05-2014, 07:59 PM)nikos99 Έγραψε: Τότε είδες αριθμό, γιατί εγώ δεν πρόλαβα...

Μόνο για μισο δευτερόλεπτο πρόλαβα να δω, γιατί το προσπερνούσε εκείνη τη στιγμή άλλο λεωφορείο (του 217 αν θυμάμαι καλά) αλλά έχω την εντύπωση ότι ήταν του 040, αριθμό οχήματος αδύνατον να δω.

Btw, πριν αρκετούς μήνες, περίπου στο ίδιο σημείο, ήμουν στο Β1 στην κατεύθυνση προς Πειραιά και η μια πόρτα δεν έκλεινε μετά από πολλές δοκιμές του οδηγού στην κονσόλα, επικοινώνησε στο τηλέφωνο (με συνάδελφο, το Α/Μ, δεν ξέρω) και μετά από κανά 10λεπτο-τέταρτο με κάποιον τρόπο έκλεισε τελικά! Tongue
Απάντηση
Έμεινε Ν2 στην Αθηνών!
Συγκεκριμένα το #593 ενώ ήταν στο Γ16 και κατευθυνόταν προς Πλ. Κουμουνδούρου αντιμετώπισε πρόβλημα και σταμάτησε στο ύψος της στάσης ''ΣΚΑΛΑΚΙΑ''. Οι περισσότεροι επιβάτες διοχετεύτηκαν στα Α15 και 845 που εμφανίστηκαν από πίσω. Όσοι άτυχοι θέλαν να πάνε Πλ. Κουμουνδούρου έμειναν να περιμένουν το επόμενο Γ16 σε μισή ώρα.
Απάντηση
Την Παρασκευή το τρόλεϊ #8056 έμεινε στην Πατησίων, έξω από τον Κωτσόβολο.
Απάντηση
Ατύχημα με 3-4 τραυματίες προ ολίγου στο σταθμό "ΣΥΝΤΑΓΜΑ" του Μετρό, στη μια από τις δύο κυλιόμενες που οδηγούν από την αποβάθρα προς Αγ. Μαρίνα στην αποβάθρα προς Ανθούπολη. Το ατύχημα συνέβη μετά από πτώση ατόμου, που παρέσυρε και όσους ακολουθούσαν.
Απάντηση
Την Παρασκευή 23/5 ατύχημα έγινε στην 34ου Πεζικού στον Πειραιά στο ύψος της Πύλης μεταξύ λεωφορείου του 040 (η μοναδική γραμμή με αρθρωτά που περνάει από 34ου Πεζικού, από κει κατάλαβα ότι είναι της 040, καθώς η προμετωπίδα ήταν σβηστή) και Ι.Χ. Απ' ότι είδα το λεωφορείο δεν είχε πολλές ζημιές (έφυγε μετά για αμαξοστάσιο) ενώ το Ι.Χ. είχε ζημιά η δεξιά πλευρά.
Απάντηση
Σήμερα, το τρόλεϊ #9001 με κατεβασμένες κεραίες και αλάρμ είχε μείνει στα Κάτω Πατήσια (στάση Πολυκατοικίες).Ο οδηγός μιλούσε στο τηλέφωνο μάλλον με Α/Σ.
Απάντηση
Έμεινε η Volvo #190 που ήταν στο Β12 στη Φυλής! Στη προμετωπίδα έλεγε 888!
Απάντηση
Σήμερα:

α) το 456 είχε βλάβη στο τέρμα του 608 (έτρεχαν υγρά από τη φυσούνα).

β) ένα αμάξι στάθμευσε στη στροφή του 622 (Κέας & Δροσοπούλου), με αποτέλεσμα να μαζευτούν πίσω από το 622 ένα 608, ένα 054 και ένα άλλο 608, αλλά και στις επόμενες στάσεις γινόταν της σαρδέλας. Μισή ώρα μείναμε έτσι μέχρι να' ρθει ο γερανός και να σηκώσει το αμάξι, ενώ ο οδηγός του 622 ζήτησε από τους επιβάτες του να κατεβούν και το λεωφορείο (Ν2 #731) να συνεχίσει εκτός υπηρεσίας από τη Γαλατσίου, αλλά οι επιβάτες ακάθεκτοι μείνανε στο λεωφορείο. Τελικά ήρθε η τροχαία, σήκωσε ο γερανός το αμάξι και φύγαμε με μισή ώρα καθυστέρηση. Ωραία...
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 Επισκέπτης (ες)