Αξιολόγηση Θέματος:
  • 18 Ψήφοι - 3.61 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ΣΤΑΣΥ - Μετρό - Γραμμή 3
#61
(24-11-2013, 08:57 PM)giegor Έγραψε: Δε θυμάμαι ακριβώς. Πριν μία βδομάδα περίπου αργά το απόγευμα.

Σκέφτηκα μήπως το είχες δει στις 13/11, που είχε κλείσει ο σταθμός του Ελληνικού για λίγη ώρα.
Απάντηση
#62
(23-11-2013, 04:27 PM)nikos1991 Έγραψε: Μάριε επειδή ο σταθμός Ελαιώνας είναι στη μέση του πουθενά, όσους αποσυρόμενους έχω δει πάνε Αιγάλεω να αδειάσουν κόσμο κι επιστρέφουν στο Α/Σ Ελαιώνα. Άλλωστε υπάρχουν ψαλίδια για το Α/Σ και από τις 2 πλευρές.
To A/Σ Ελαιώνα έχει είσοδο-έξοδο μόνο απο την μεριά του Αιγάλεω.
Απάντηση
#63
Νομισματοκοπείο (για την ώρα μόνο εκεί έχω προσέξει), έχουν αλλαχθεί οι πινακίδες που λέγανε προς Αιγάλεω, και έχει κολληθεί άσπρο χαρτί από πάνω το οποίο γράφει "προς Αιγάλεω" όπως είχε γίνει στην γραμμή 2 πριν ανοίξουν οι επεκτάσεις..
Που είναι όμως ο σταθμός;! Tongue
Απάντηση
#64
(01-12-2013, 08:59 PM)i_lie_us Έγραψε: Νομισματοκοπείο (για την ώρα μόνο εκεί έχω προσέξει), έχουν αλλαχθεί οι πινακίδες που λέγανε προς Αιγάλεω, και έχει κολληθεί άσπρο χαρτί από πάνω το οποίο γράφει "προς Αιγάλεω" όπως είχε γίνει στην γραμμή 2 πριν ανοίξουν οι επεκτάσεις..
Που είναι όμως ο σταθμός;! Tongue

Σε όλους τους σταθμούς έχει ολοκληρωθεί η αντικατάσταση. Αν από αύριο (ή εντός της εβδομάδας) ξεκινήσουν δοκιμές, τότε νομίζω πως μέχρι τα μέσα Δεκέμβρη θα παραδοθεί κανονικά.
Απάντηση
#65
(01-12-2013, 08:59 PM)i_lie_us Έγραψε: Που είναι όμως ο σταθμός;! Tongue

Φήμες λένε για 9 Δεκέμβρη. Για να μην διασπείρω όμως ανυπόστατες ειδήσεις ας πούμε πριν τα Χριστούγεννα.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#66
(01-12-2013, 09:27 PM)nikos1991 Έγραψε: Φήμες λένε για 9 Δεκέμβρη. Για να μην διασπείρω όμως ανυπόστατες ειδήσεις ας πούμε πριν τα Χριστούγεννα.

Μεσοβδόμαδα αποκλείεται. Λογικά ή 13-14/12 ή 20-21/12.
Απάντηση
#67
(01-12-2013, 09:09 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Σε όλους τους σταθμούς έχει ολοκληρωθεί η αντικατάσταση. Αν από αύριο (ή εντός της εβδομάδας) ξεκινήσουν δοκιμές, τότε νομίζω πως μέχρι τα μέσα Δεκέμβρη θα παραδοθεί κανονικά.
Δουκίσσης δεν τα είχαν αλλάξει μέχρι τώρα πάντως..
Πέτυχα όμως συνεργείο τώρα που γύρναγα με τελευταίο, που έφτιαχνε καινούρια χαρτιά , και άλλαζαν και τις ταμπέλες..
Κάτι περίεργα είχανε.. Είχαν ένα πάγκο, πάνω στον οποίο αν κατάλαβα καλά έβαφαν.. Πολύ θα ήθελα να κάτσω να παρακολουθήσω τη διαδικασία αλλά θα με περνούσαν για ανώμαλο.. Tongue
Άντε, με το καλό..!
Απάντηση
#68
(02-12-2013, 02:09 AM)i_lie_us Έγραψε: Δουκίσσης δεν τα είχαν αλλάξει μέχρι τώρα πάντως..
Πέτυχα όμως συνεργείο τώρα που γύρναγα με τελευταίο, που έφτιαχνε καινούρια χαρτιά , και άλλαζαν και τις ταμπέλες..
Κάτι περίεργα είχανε.. Είχαν ένα πάγκο, πάνω στον οποίο αν κατάλαβα καλά έβαφαν.. Πολύ θα ήθελα να κάτσω να παρακολουθήσω τη διαδικασία αλλά θα με περνούσαν για ανώμαλο.. Tongue
Άντε, με το καλό..!

Οι περισσότεροι (κι εμού συμπεριλαμβανομένου μέχρι προ καιρού), νομίζουν ότι όταν αλλάζει η πινακίδα, φεύγει η παλιά και μπαίνει καινούρια. Στην πραγματικότητα, η πινακίδα (σαν σίδερο) η ίδια παραμένει από την ημέρα που πρωτοεγκαταστάθηκε έως και σήμερα. Αυτό που αλλάζει είναι ότι κολλάνε πάνω σε αυτή άλλο αυτοκόλλητο, το οποίο δίνει την αίσθηση καινούριας πινακίδας.

Αν παρατηρήσεις προσεκτικά στις πινακίδες της γραμμής 2 που αντικαταστάθηκαν, θα δεις ότι σε κάποιες ξεχωρίζουν από πίσω τα γράμματα από το παλιό αυτοκόλλητο. Βέβαια θέλει μεγάλη προσοχή για να το δεις.

Πάντως, για να λες ότι σήμερα εγκαθιστούσαν τις νέες ενδείξεις στη "Δουκίσσης Πλακεντίας", σημαίνει πως οι εργασίες έχουν καθυστερήσει γύρω στη 1 εβδομάδα. Στην προκήρυξη υπήρχε καταληκτική ημερομηνία εργασιών η 25η Νοεμβρίου.

ΥΓ: Μην πας να στηθείς κάτω από καμία πινακίδα και σε πάρουν πρέφα από τις κάμερες και μαζευτούν security, νομίζοντας τίποτα άλλο! Tongue
Απάντηση
#69
(02-12-2013, 02:33 AM)marios.ilioupoli Έγραψε: Οι περισσότεροι (κι εμού συμπεριλαμβανομένου μέχρι προ καιρού), νομίζουν ότι όταν αλλάζει η πινακίδα, φεύγει η παλιά και μπαίνει καινούρια. Στην πραγματικότητα, η πινακίδα (σαν σίδερο) η ίδια παραμένει από την ημέρα που πρωτοεγκαταστάθηκε έως και σήμερα. Αυτό που αλλάζει είναι ότι κολλάνε πάνω σε αυτή άλλο αυτοκόλλητο, το οποίο δίνει την αίσθηση καινούριας πινακίδας.

Αν παρατηρήσεις προσεκτικά στις πινακίδες της γραμμής 2 που αντικαταστάθηκαν, θα δεις ότι σε κάποιες ξεχωρίζουν από πίσω τα γράμματα από το παλιό αυτοκόλλητο. Βέβαια θέλει μεγάλη προσοχή για να το δεις.

Πάντως, για να λες ότι σήμερα εγκαθιστούσαν τις νέες ενδείξεις στη "Δουκίσσης Πλακεντίας", σημαίνει πως οι εργασίες έχουν καθυστερήσει γύρω στη 1 εβδομάδα. Στην προκήρυξη υπήρχε καταληκτική ημερομηνία εργασιών η 25η Νοεμβρίου.

ΥΓ: Μην πας να στηθείς κάτω από καμία πινακίδα και σε πάρουν πρέφα από τις κάμερες και μαζευτούν security, νομίζοντας τίποτα άλλο! Tongue
Το υπέθετα και εγώ ότι δεν πρόκειται να αλλάζουνε όλη την πινακίδα, δεν θα συμφέρει άλλωστε υποθέτω.. Απλά τους πέτυχα κάτι να ξεβιδώνουν σε μία από αυτές και μου κίνησε την περιέργεια αλλά δυστυχώς όπως είπα και πριν δεν έλεγε να κάτσω να παρατηρήσω.. Tongue
Απάντηση
#70
(02-12-2013, 02:33 AM)marios.ilioupoli Έγραψε: ΥΓ: Μην πας να στηθείς κάτω από καμία πινακίδα και σε πάρουν πρέφα από τις κάμερες και μαζευτούν security, νομίζοντας τίποτα άλλο! Tongue

Και άντε μετά να τους πείσεις πως απλά κοιτούσες την πινακίδα να δεις πως τα γράμματα είναι με αυτοκόλλητα Wink
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  ΣΤΑΣΥ - Μετρό - Γραμμή 2 Cmaniac 169 222.051 10-12-2023, 07:15 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Leon377
  ΣΤΑΣΥ (πρώην ΗΣΑΠ) - Μετρό - Γραμμή 1 ecoj 76 78.348 13-05-2022, 02:21 PM
Τελευταία Δημοσίευση: panos1b
  ΣΤΑΣΥ - Μετρό - Γραμμή 4 (υπό κατασκευή) nikos1991 15 26.715 31-01-2022, 02:09 PM
Τελευταία Δημοσίευση: panos1b

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)