Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 1.5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών ΣΤΑΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα
(28-10-2013, 10:20 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: ΑΝΕΠΙΒΕΒΑΙΩΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ:
Ελεγκτής εισιτηρίων του Μετρό νοσηλεύετε σε νοσοκομείο, μετά από επίθεση που δέχθηκε από σύντροφο κοπέλας, γιατί της επέβαλε πρόστιμο!

Επιβεβαιωμένη πληροφορία. Δεν ξέρω πώς και γιατί έγινε, αλλά είναι δεδομένο πως τραυματίστηκε ελεγκτής του μετρό και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
Δύο πράγματα κρατάω από το τελευταίο διήμερο, όσο αφορά το Μετρό.

Το πρώτο είναι η εξοργιστική εικόνα που παρατηρούνταν κυρίως χθες, αλλά και σήμερα, στο σύνολο των σταθμών που διαθέτουν εκδοτήριο εισιτηρίων σε λειτουργία. Ατελείωτες ουρές αναμονής, που μόνο Μετρό σύγχρονης ευρωπαϊκής πρωτεύουσας δε θυμίζουν.

Παράλληλα, οι ανακοινωμένες από τη ΣΤΑΣΥ συχνότητες, έχουν καταντήσει ανέκδοτο! Ακόμη και στις 23:30, οι χρονοαποστάσεις φθάνουν μέχρι και τα 20'!!! Και στην αιχμή δεν πάνε πίσω. Και αναγκάζονται να στέλνουν δυο-δυο τους συρμούς να συνεχίζουν μέχρι Ελληνικό, γιατί γίνεται της σαρδέλας το κιγκλίδωμα.
Απάντηση
(01-11-2013, 11:27 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Δύο πράγματα κρατάω από το τελευταίο διήμερο, όσο αφορά το Μετρό.

Το πρώτο είναι η εξοργιστική εικόνα που παρατηρούνταν κυρίως χθες, αλλά και σήμερα, στο σύνολο των σταθμών που διαθέτουν εκδοτήριο εισιτηρίων σε λειτουργία. Ατελείωτες ουρές αναμονής, που μόνο Μετρό σύγχρονης ευρωπαϊκής πρωτεύουσας δε θυμίζουν.

Είχα κατέβει Δάφνη, πάω να βγάλω κάρτα στο εκδοτήριο του μετρό, δύο υπάλληλοι, περίπου 15 άτομα περίμεναν, πάω στο εκδοτήριο των Ο.ΣΥ πάνω από το σταθμό, μόνος μου.. Τι να πει κανείς; Γουστάρουμε την ταλαιπωρία..
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
Θα μπορούσα να σας φτιάξω σίριαλ του Φώσκολου με την ευκολία εύρεσης εισητηρίων στο Μενίδι.
Εκδοτήριο Αχαρνών: Θεός χωρέστω... Εδώ και 2 χρόνια yok.
Ν. Φιλαδέλφεια δεν υπάρχει. Η ουρά στους Αγίους Αναργύρους θυμίζει ουρές στις τράπεζες όταν βγαίνουν οι συντάξεις. Κάτω Πατήσια πολύς κόσμος. Οπότε Ομόνοια η Αττική. Και αν όντως ισχύει ότι στο Μενίδι βγάλανε το εκδοτήριο λόγω του συμβάντος που είχε γίνει τότε να βάλουν εκδοτήριο στο Δημαρχείο που είναι πιο ασφαλές μέρος.
rifle
Βάλτε Solaris Urbino 8.6 σε 537,712,728,729 και αυξήστε τα δρομολόγια του Γ9, του Α10 και του Β10!! Τροποποιήστε τα τοπικά του Μενιδίου και βάλτε την αφετηρία στο ΣΚΑ!! Δημιουργήστε μία νέα γραμμή να καλύπτει Κύπρου & Ιωνίας!!
Απάντηση
Εγώ πάλι προμηθεύτηκα τη κάρτα μου από το Σταθμό της Ομόνοιας. Τρεις υπάλληλοι, γρήγορα πιστόλια, ούτε ένα λεπτό περίμενα στην ουρά.
Απάντηση
Στην Πανόρμου που πέρασα την Πέμπτη, η ούρα έφτανε πίσω από τα ακυρωτικά. Στον Αγ. Δημήτριο μια απ' τα ίδια. Και βεβαίως και στις δύο περιπτώσεις ήταν ΜΟΝΟ 1 υπάλληλος!!!

Και αυτό που επίσης πρόσεξα ήταν ότι η ούρα στην Πανόρμου είχε κολλήσει γιατί ένα νεαρός (πρωτοετής πρέπει να 'ταν, είχε φέρει βεβαίωση να δείξει και ο υπάλληλος μιλούσε με κάποιον στο τηλέφωνο, προφανώς για να ενημερωθεί αν είναι έγκυρη. Κάτι που ΠΡΟΦΑΝΩΣ θα έπρεπε να ήξερε.
Απάντηση
εγω που εβγαλα την καρτα την πεμπτη στο συνταγμα (αφετηρια Χ95)ημουνα μονος μου
Τοπικοποιηστε τα 622,815 στον ευαγγελισμο
Απάντηση
(02-11-2013, 03:55 AM)nikost Έγραψε: Ν. Φιλαδέλφεια δεν υπάρχει.

Στην Φιλαδέλφεια υπάρχει εκδοτήριο για κάρτες μόνο, από τότε που το 3 ανέβηκε Φιλαδέλφεια. Το κιόσκι βρίσκεται στην πλατεία Πατριάρχου, δίπλα στην ομώνυμη στάση, στο ρεύμα προς κέντρο και λειτουργεί κανονικά.
Απάντηση
Δεν λειτουργεί γιατί είχα πάει στο συγκεκριμένο σημείο για να βγάλω την κάρτα του Οκτώβρη Wink. Έξω από το σουβλατζίδικο πρέπει να λές...
Βάλτε Solaris Urbino 8.6 σε 537,712,728,729 και αυξήστε τα δρομολόγια του Γ9, του Α10 και του Β10!! Τροποποιήστε τα τοπικά του Μενιδίου και βάλτε την αφετηρία στο ΣΚΑ!! Δημιουργήστε μία νέα γραμμή να καλύπτει Κύπρου & Ιωνίας!!
Απάντηση
Ναι, το ίδιο κιόσκι λέμε. Τουλάχιστον τους τελευταίους 2-3 μήνες λειτουργεί στα τέλη και στις αρχές κάθε μήνα. Επίσης είναι ανοιχτό μέχρι το μεσημέρι και όχι τα ΣΚ. Η αδελφή μου έβγαλε εκεί την κάρτα της πάντως ενώ κι εγώ το θυμάμαι ανοιχτό.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 Επισκέπτης (ες)