Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: Ποιοί τύποι λεωφορείων κυκλοφορούν στην Θεσσαλονίκη - 2020
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
(11-06-2020, 02:31 PM)george-oasth Έγραψε: [ -> ]Φίλε, όταν ακούς οδηγό να αρνείται να οδηγήσει άλλο όχημα εκτός από μερσεντές, τι θα έλεγες; 
Όταν ακούς οδηγό να ζητάει όταν λείπει το δικό του όχημα να παίρνει ένα συγκεκριμένο από άλλη γραμμή και να του το δίνουν τότε τι θα έλεγες;;; Και σε όλα αυτά ήμουν μπροστά όταν έγιναν

Κι εμένα πολλά πράγματα δεν μου αρέσει να κάνω στη δουλειά μου, ωστόσο τα κάνω. Με τον κρατικό ΟΑΣΘ πλέον, όλα τα λεωφορεία μπαίνουν όπου να 'ναι, και οι οδηγοί οδηγούν ότι υπάρχει διαθέσιμο. Ο,τι γίνεται και σε άλλους κρατικούς φορείς δηλαδή.

Έχω προσέξει ότι οι αναρτήσεις σου έχουν έναν ιδιαίτερα αρνητικό χαρακτήρα (ως επί το πλείστον γκρίνια), οι οποίες λογικό είναι να προκαλέσουν αντιδράσεις από άλλα μέλη (ήδη διεγράφη μια). Καλό είναι να αλλάξει αυτός ο τόνος, μιας όπως ειπώθηκε, είμαστε εδώ να συζητάμε και όχι να τρωγώμαστε μεταξύ μας για μπούρδες, όπως πχ εάν τα σιτάρο τα στέλνουν αλλού και μας βάζουν αλέκους, οτι μας έβαλαν σκάνια επειδή μας μισούν και θέλουν το κακό μας κλπ. 

Πάντα φιλικά!
(11-06-2020, 03:40 PM)N1Ellinikou Έγραψε: [ -> ]Κι εμένα πολλά πράγματα δεν μου αρέσει να κάνω στη δουλειά μου, ωστόσο τα κάνω. Με τον κρατικό ΟΑΣΘ πλέον, όλα τα λεωφορεία μπαίνουν όπου να 'ναι, και οι οδηγοί οδηγούν ότι υπάρχει διαθέσιμο. Ο,τι γίνεται και σε άλλους κρατικούς φορείς δηλαδή.

Έχω προσέξει ότι οι αναρτήσεις σου έχουν έναν ιδιαίτερα αρνητικό χαρακτήρα (ως επί το πλείστον γκρίνια), οι οποίες λογικό είναι να προκαλέσουν αντιδράσεις από άλλα μέλη (ήδη διεγράφη μια). Καλό είναι να αλλάξει αυτός ο τόνος, μιας όπως ειπώθηκε, είμαστε εδώ να συζητάμε και όχι να τρωγώμαστε μεταξύ μας για μπούρδες, όπως πχ εάν τα σιτάρο τα στέλνουν αλλού και μας βάζουν αλέκους, οτι μας έβαλαν σκάνια επειδή μας μισούν και θέλουν το κακό μας κλπ. 

Πάντα φιλικά!
Μεταφέρω τα πράγματα όπως τα ζω! Και λέω αυτά που βλέπω με τα μάτια μου! Ακούγεται όμως γκρίνια όταν λέω μια αλήθεια; 
και όσο για τον ΟΑΣΘ υπάρχουν οδηγοί που αρνούνται να οδηγήσουν οχήματα επειδή δεν τους δίνουν αυτό που θέλουν! Είναι μια πραγματικότητα δυστυχώς
(11-06-2020, 04:11 PM)george-oasth Έγραψε: [ -> ]Ακούγεται όμως γκρίνια όταν λέω μια αλήθεια; 

Δυστυχώς ναι. Και πολλά άτομα μπορεί αυτό να το παρεξηγήσουν και να αρχίσουν μια ατέρμονη στιχομυθία, η οποία θα καταλήξει σε καντήλια και banια. Γι' αυτό μίλησα παραπάνω για έναν αρνητικό χαρακτήρα. Εάν αυτός ο χαρακτήρας τραπεί σε θετικό (ήτοι απλή μεταφορά πληροφορίας χωρίς πάθη και φορτισμένα συναισθήματα), δε θα μπορεί κανείς να απαντήσει αρνητικά.  Smile
(11-06-2020, 04:35 PM)N1Ellinikou Έγραψε: [ -> ]Δυστυχώς ναι. Και πολλά άτομα μπορεί αυτό να το παρεξηγήσουν και να αρχίσουν μια ατέρμονη στιχομυθία, η οποία θα καταλήξει σε καντήλια και banια. Γι' αυτό μίλησα παραπάνω για έναν αρνητικό χαρακτήρα. Εάν αυτός ο χαρακτήρας τραπεί σε θετικό (ήτοι απλή μεταφορά πληροφορίας χωρίς πάθη και φορτισμένα συναισθήματα), δε θα μπορεί κανείς να απαντήσει αρνητικά.  Smile
Απλή πληροφορία δίνω...ούτε μαλώνω ούτε βρίζω 
122 στο 72
(11-06-2020, 06:15 PM)george-oasth Έγραψε: [ -> ]Απλή πληροφορία δίνω...ούτε μαλώνω ούτε βρίζω 
122 στο 72
728 στο 27!!
1147 στο 82 (Α και τώρα στο Ε)
454, 504, 506, 673 στο Ν1
27 753
Αυτή τη στιγμή (01:15), μετά από καιρό, μόνο B9LA στο Ν1 (εκτός άμα δεν μου εμφανίζει κάτι)
(08-06-2020, 10:04 AM)irisbus57 Έγραψε: [ -> ]77Η: 3013 (που φαίνεται ως 69Α)

Το 3013 φαίνεται να είναι το κατεξοχήν όχημα του 77Η, βέβαια εξακολουθεί να φαίνεται ως 69Α και δεν εμφανίζεται στο 77Η (ούτε στο 69Η όταν εκτελεί αυτό το σκέλος)