Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Λεωφορεία και τρόλεϊ με καθίσματα λεωφορείων φυσικού αερίου
#1
Είδατε λεωφορείο η τρόλεϊ που τα καθίσματα τους περιέχουν δέρματα από λεωφορεία φυσικού αερίου; Ήρθατε στο σωστό μέρος!

Να ξεκινήσω από το Volvo #156 που μου έκανε εντύπωση υπερβολικά. Υπαρχουν και μερικα αλλα που θυμάμαι ότι πήραν και αυτά τέτοια δέρματα. Το είδα παλιά σε Solaris midi.
Απάντηση
#2
Λοιπόν να συμπληρώσω και εγώ μερικά οχήματα που θυμάμαι ότι έχουν ίδιο ύφασμα με τα λεωφορεία του φυσικού αερίου. Από Volvo έχουν τα #156 και #167. Από τρόλεϊ θυμάμαι σίγουρα τα #8086, #8087, #9011, #9032, #9037.
Πάντως, ωραία ιδέα να δημιουργηθεί αυτό το θέμα στο forum ! Καλό θα είναι όταν πετυχαίνουμε όχημα με θέσεις από γκαζιερες να αναφέρουμε το νούμερο του εδώ.
Απάντηση
#3
Είχα δει σε Solaris midi Βοτανικού αλλά δεν θυμάμαι πλέον το νούμερο.
Απάντηση
#4
Είναι και αρκετές φάλαινες, τουλάχιστον 3-4 και ένα VanHool..! Για τα νούμερα, σε λίγες μέρες..
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
#5
Πριν λίγο είδα και το #8009 στο 5 στο τέρμα της Λαμπρινής που απόκτησε και αυτό τέτοια δέρματα.
Απάντηση
#6
Εθεάθησαν τα τρόλεϊ #8030 και ένα 9000αρο που δεν θυμάμαι με καθίσματα φυσικού αερίου!
Απάντηση
#7
Πρίν από λίγο είδα και το #9035 στο τέρμα της Νέας Φιλαδέλφειας που απέκτησε και αυτό τέτοια δέρματα.

Τώρα στο 3 είναι δρομολογημενο το #8047 που έχει αποκτήσει και αυτό τέτοια δέρματα
Απάντηση
#8
Επιβεβαιώνεται και το #9015 με τέτοια δέρματα.
Απάντηση
#9
Και επιτέλους βλέπω τέτοια δέρματα σε λεωφορείο Ελληνικού. Αυτό είναι το GN #457.
Απάντηση
#10
Να προσθέσω στην λίστα με τα οχήματα που έχουν αποκτήσει ίδιες θέσεις με τα λεωφορεία φυσικού αερίου τα τρόλεϊ #9010 και #9046 που είναι δρομολογημενα στο 3 και στο 6 αντίστοιχα.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)