Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iστορική εξέλιξη γραμμών τρόλεϊ Αττικής
#31
Για το τέρμα του 11 στήν Πλ.Μαρτάκη είσαι απόλυτα σωστός.
Απάντηση
#32
(30-11-2013, 11:14 PM)chris747 Έγραψε: Για το τέρμα του 11 στήν Πλ.Μαρτάκη είσαι απόλυτα σωστός.

Για το τέρμα το ξέρω πως είμαι σωστός, εκεί που αμφιβάλλω είναι αν όντως έφευγε αρχικά από Χρεμωνίδου και μεταφέρθηκε στην Ιφικράτους όταν συνενώθηκε με το 12 για να "πιάνει" και το Τέρμα Παγκρατίου ή αν πήγαινε από Ιφικράτους εξαρχής.
Απάντηση
#33
Και πολύ παλιά το τέρμα του επι της Βασ.Κων/νου!
Απάντηση
#34
(01-12-2013, 01:56 AM)magirus deutz Έγραψε: Και πολύ παλιά το τέρμα του επι της Βασ.Κων/νου!

Πότε καλέ;; Επί ιππήλατου;;; Big Grin Δεν παίζει να 'κανε τέρμα στη Βασ.Κωνσταντίνου!! Εκτός κι αν κάνανε τίποτα έργα κάποια περίοδο στο Παγκράτι κι έκανε εκεί τέρμα προσωρινά!
Απάντηση
#35
Εκτός και αν εννοεί Β. Κων/νου τη σημερινή οδό Νικηφορίδη, μιας και το προηγούμενο όνομά της ήταν Β. Κων/νου.
Απάντηση
#36
(01-12-2013, 09:26 PM)sbav-80 Έγραψε: Εκτός και αν εννοεί Β. Κων/νου τη σημερινή οδό Νικηφορίδη, μιας και το προηγούμενο όνομά της ήταν Β. Κων/νου.
Αυτήν εννοώ!!!
Απάντηση
#37
(01-12-2013, 09:33 PM)magirus deutz Έγραψε: Αυτήν εννοώ!!!

Α αν είναι έτσι, τότε εντάξει! Όντως έκανε στη Νικηφορίδη τέρμα, το 'χω γράψει κιόλας! Άλλωστε γενικά όπου αναφέρομαι σε διαδρομές και αφετηρίες/τέρματα χρησιμοποιώ τα σημερινά ονόματα των οδών και των πλατειών για να συννενοούμαστε! (όχι ότι ξέρω πάντα τα παλιά βέβαια... αλλά δε νομίζω ότι έχει και νόημα να τα αναφέρει κάποιος!)
Απάντηση
#38
Αφήστε τις κουβέντες και στείλτε για το 12, το 13 και το 14!!! Το κοινό περιμένει! Tongue
Απάντηση
#39
(01-12-2013, 09:45 PM)pvuccino Έγραψε: Α αν είναι έτσι, τότε εντάξει! Όντως έκανε στη Νικηφορίδη τέρμα, το 'χω γράψει κιόλας! Άλλωστε γενικά όπου αναφέρομαι σε διαδρομές και αφετηρίες/τέρματα χρησιμοποιώ τα σημερινά ονόματα των οδών και των πλατειών για να συννενοούμαστε! (όχι ότι ξέρω πάντα τα παλιά βέβαια... αλλά δε νομίζω ότι έχει και νόημα να τα αναφέρει κάποιος!)
Όπως το πες...Δεν νομίζεις.
Απάντηση
#40
(01-12-2013, 09:47 PM)magirus deutz Έγραψε: Όπως το πες...Δεν νομίζεις.

Ε κοίτα εμένα προσωπικά δε μ' ενδιαφέρει. Μ' ενδιαφέρει δηλαδή στο βαθμό του: να δω πχ μια παλιά αναφορά στη διαδρομή μιας γραμμής ή στο τέρμα της και να ξέρω για τι πράγμα μιλάει! (όπως πχ παιδεύομαι τόσο καιρό να μάθω ποια είναι η Πλατ.Κύπρου που τερμάτιζε το 162! Big Grin ) Αν όμως κάποιος μου 'λεγε ότι το 162 τερμάτιζε πχ. στους Καλογήρους δε θα μ' ενδιέφερε να μάθω σώνει και ντε πως ονομαζόταν αυτή η πλάτεία τότε! Η τοποθεσία με αφορά, όχι το όνομα! Αλλά και πάλι αυτή είναι η προσωπική μου άποψη έτσι; Αν κάποιος το θεωρεί τόσο σημαντικό, είναι ελεύθερος να το ποστάρει φυσικά! Smile
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)