Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 1.5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών ΣΤΑΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα
#61
Αν και δεν το έχω επιβεβαιώσει, ωστόσο μάλλον σήμερα σε κάποιο σταθμό του Μετρό υπήρξε πτώση και τραυματισμός ηλικιωμένης στις κυλιόμενες.
Συγκεκριμένα, αυτό που μου μετέφεραν είναι ότι μία ηλικιωμένη στο τέρμα κυλιόμενης ανόδου, γλίστρησε και έπεσε πίσω, με αποτέλεσμα όλα τα άτομα που βρίσκονταν από πίσω να πάθουν το ίδιο.
Η πληροφόρησή που έχω λέει ότι η ηλικιωμένη τραυματίστηκε στο χέρι, ενώ και άλλα άτομα τραυματίστηκαν ελαφρά από την πτώση.
Να επισημάνω, όμως, ότι μεταφέρω την είδηση αυτή με πάσα επιφύλαξη, επειδή μέχρι στιγμής δεν έχω εντοπίσει κάποια σχετική αναφορά στο ίντερνετ.

Επίσης, άρχισαν να μπαίνουν -δειλά δειλά- νέοι χάρτες στους συρμούς του Μετρό. Νομίζω ότι η ΣΤΑΣΥ θα καταφέρει πριν κλείσει ένας μήνας λειτουργίας της επέκτασης προς Ανθούπολη να έχει βάλει χάρτες με τους νέους σταθμούς και στο εσωτερικό των συρμών σε όλες τις γραμμές του δικτύου.

Τέλος, πέρα από τη στάση εργασίας στις γραμμές 2 και 3 του Μετρό (05:30-09:00), δεν έχει ανακοινωθεί κάποια απεργιακή κινητοποίηση στα υπόλοιπα μέσα αρμοδιότητας ΣΤΑΣΥ ΑΕ για την ημέρα της Πρωτομαγιάς.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Ποιότητα Παρεχόμενων Υπηρεσιών Της ΣΤΑ.ΣΥ. - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια, παράπονα - από marios.ilioupoli - 26-04-2013, 06:38 PM
RE: Αττικο Μετρό - Γραμμη 2 - από ecoj - 05-04-2013, 11:34 AM
RE: Αττικο Μετρό - Γραμμη 2 - από ecoj - 10-04-2013, 09:48 PM
RE: Αττικο Μετρό - Γραμμη 2 - από ecoj - 10-04-2013, 10:22 PM
RE: Αττικο Μετρό - Γραμμη 2 - από ecoj - 29-04-2013, 11:45 PM
RE: Αττικο Μετρό - Γραμμη 2 - από ecoj - 30-04-2013, 12:04 AM

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 12 Επισκέπτης (ες)