Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 1.5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών ΣΤΑΣΥ - Συχνότητες, δρομολόγια, σχόλια και παράπονα
Λόγω εργασιών στην πλατεία Συντάγματος, η μια από τη δύο εξόδους του σταθμού "Σύνταγμα", που οδηγούν στην πλατεία, είναι κλειστή, Επίσης, για τον ίδιο λόγο, δε λειτουργεί ο ανελκυστήρας που συνδέει το εσωτερικό του σταθμού, με το επίπεδο της πλατείας.
Απάντηση
Φήμες λένε πως το Μετρό από ηλεκτροδηγούς είναι πλήρες, οπότε στέλνει και με απόσπαση σε βουλευτικά γραφεία. http://static.diavgeia.gov.gr/doc/%CE%92...E%9A%CE%94
Απάντηση
(31-03-2014, 06:30 PM)marios.ilioupoli Έγραψε: Φήμες λένε πως το Μετρό από ηλεκτροδηγούς είναι πλήρες, οπότε στέλνει και με απόσπαση σε βουλευτικά γραφεία. http://static.diavgeia.gov.gr/doc/%CE%92...E%9A%CE%94

Φήμες λένε πως πρέπει να απολυθούν και αυτοί που εκπαιδεύονται ως υπεράριθμοι... Τι να τα κάνεις τόσα δρομολόγια...
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
Πρέπει σήμερα να μπήκα στο πρώτο δρομολόγιο με συρμό 3ης γενιάς γύρω στις 8 το απόγευμα το πήρα από Πανεπιστήμιο, εκτελούσε δρομολόγιο προς Ελληνικό στη γραμμή 2!!! Μιλάμε δεν καταλάβαινες οτι είσαι σε τραίνο , μηδενικός θόρυβος, ωραίες οι νέες οθόνες, αλλά πιο στενός ο χώρος για κάποιο λόγο... Επιτέλους όμως, κυκλοφορούν οι νέοι συρμοί!
Απάντηση
(15-04-2014, 10:25 PM)giegor Έγραψε: Πρέπει σήμερα να μπήκα στο πρώτο δρομολόγιο με συρμό 3ης γενιάς γύρω στις 8 το απόγευμα το πήρα από Πανεπιστήμιο, εκτελούσε δρομολόγιο προς Ελληνικό στη γραμμή 2!!! Μιλάμε δεν καταλάβαινες οτι είσαι σε τραίνο , μηδενικός θόρυβος, ωραίες οι νέες οθόνες, αλλά πιο στενός ο χώρος για κάποιο λόγο... Επιτέλους όμως, κυκλοφορούν οι νέοι συρμοί!

Δεν έχουν τεθεί πλήρως σε κυκλοφορία. Προς το παρόν βγαίνει 1 συρμός 3ης κάθε μέρα, εδώ και περίπου 1 μήνα, τις βραδινές ώρες, για επιβατικά δρομολόγια, προφανώς για να δοκιμαστούν και σε συνθήκες εμπορικής λειτουργίας.
Απάντηση
Όπως ανακοινώθηκε από τη ΣΤΑ.ΣΥ., το ωράριο λειτουργίας των εκδοτηρίων των σταθμών των γραμμών 2 και 3, από αύριο, Μεγ. Παρασκευή, έως και τη Δευτέρα του Πάσχα, θα διαμορφωθεί ως εξής:

ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/4
  • 08:00-00:00 στους σταθμούς Σύνταγμα και Μοναστηράκι.
  • 10:00-18:00 στους σταθμούς Ανθούπολη, Αγ. Αντώνιος, Στ. Λαρίσης, Ακρόπολη, Αιγάλεω, Αμπελόκηποι και Δουκ. Πλακεντίας.
  • Κλειστά στους σταθμούς Περιστέρι, Σεπόλια, Μεταξουργείο, Πανεπιστήμιο, Συγγρού-Φιξ, Νέος Κόσμος, Αγ. Ιωάννης, Δάφνη, Αγ. Δημήτριος, Ηλιούπολη, Άλιμος, Αργυρούπολη, Ελληνικό, Αγ. Μαρίνα, Ελαιώνας, Κεραμεικός, Ευαγγελισμός, Μεγ. Μουσικής, Πανόρμου, Κατεχάκη, Εθν. Άμυνα, Χολαργός, Νομισματοκοπείο, Αγ. Παρασκευή και Χαλάνδρι.

ΜΕΓΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 19/4
  • 08:00-23:00 στους σταθμούς Σύνταγμα και Μοναστηράκι.
  • 10:00-18:00 στους σταθμούς Ανθούπολη, Αγ. Αντώνιος, Στ. Λαρίσης, Ακρόπολη, Αμπελόκηποι και Δουκ. Πλακεντίας.
  • Κλειστά στους σταθμούς Περιστέρι, Σεπόλια, Μεταξουργείο, Πανεπιστήμιο, Συγγρού-Φιξ, Νέος Κόσμος, Αγ. Ιωάννης, Δάφνη, Αγ. Δημήτριος, Ηλιούπολη, Άλιμος, Αργυρούπολη, Ελληνικό, Αγ. Μαρίνα, Αιγάλεω, Ελαιώνας, Κεραμεικός, Ευαγγελισμός, Μεγ. Μουσικής, Πανόρμου, Κατεχάκη, Εθν. Άμυνα, Χολαργός, Νομισματοκοπείο, Αγ. Παρασκευή και Χαλάνδρι.

ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ 20/4
  • 08:00-00:00 στους σταθμούς Σύνταγμα και Μοναστηράκι.
  • 10:00-18:00 στους σταθμούς Ανθούπολη, Αγ. Αντώνιος, Στ. Λαρίσης, Ακρόπολη, Αμπελόκηποι και Δουκ. Πλακεντίας.
  • Κλειστά στους σταθμούς Περιστέρι, Σεπόλια, Μεταξουργείο, Πανεπιστήμιο, Συγγρού-Φιξ, Νέος Κόσμος, Αγ. Ιωάννης, Δάφνη, Αγ. Δημήτριος, Ηλιούπολη, Άλιμος, Αργυρούπολη, Ελληνικό, Αγ. Μαρίνα, Αιγάλεω, Ελαιώνας, Κεραμεικός, Ευαγγελισμός, Μεγ. Μουσικής, Πανόρμου, Κατεχάκη, Εθν. Άμυνα, Χολαργός, Νομισματοκοπείο, Αγ. Παρασκευή και Χαλάνδρι.

ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ 21/4
  • 08:00-00:00 στους σταθμούς Σύνταγμα και Μοναστηράκι.
  • 10:00-18:00 στους σταθμούς Ανθούπολη, Αγ. Αντώνιος, Στ. Λαρίσης, Ακρόπολη, Αιγάλεω, Αμπελόκηποι και Δουκ. Πλακεντίας.
  • Κλειστά στους σταθμούς Περιστέρι, Σεπόλια, Μεταξουργείο, Πανεπιστήμιο, Συγγρού-Φιξ, Νέος Κόσμος, Αγ. Ιωάννης, Δάφνη, Αγ. Δημήτριος, Ηλιούπολη, Άλιμος, Αργυρούπολη, Ελληνικό, Αγ. Μαρίνα, Ελαιώνας, Κεραμεικός, Ευαγγελισμός, Μεγ. Μουσικής, Πανόρμου, Κατεχάκη, Εθν. Άμυνα, Χολαργός, Νομισματοκοπείο, Αγ. Παρασκευή και Χαλάνδρι.
Απάντηση
Παιδιά νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά στη γραμμή 3 ανάμεσα σε Πανόρμου - Κατεχάκη.. Στη μίση διαδρομή (δεν θυμάμαι ποιο μισό από τα δύο) ο συρμός πάει αρκετά αργά, και αυτό το 'χω παρατηρήσει σίγουρα αυτή τη βδομάδα..
Εσείς που ξέρετε πολλά κι ο νους σας κατεβάζει, τι λέτε να υπάρχει;! :p
Απάντηση
(26-04-2014, 05:14 PM)i_lie_us Έγραψε: Παιδιά νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά στη γραμμή 3 ανάμεσα σε Πανόρμου - Κατεχάκη.. Στη μίση διαδρομή (δεν θυμάμαι ποιο μισό από τα δύο) ο συρμός πάει αρκετά αργά, και αυτό το 'χω παρατηρήσει σίγουρα αυτή τη βδομάδα..
Εσείς που ξέρετε πολλά κι ο νους σας κατεβάζει, τι λέτε να υπάρχει;! :p

Ψαλίδι (αλλαγή τροχιάς) που θέλει συντήρηση και ο συρμός επιβραδύνει για να μην το χειροτερέψει. Είναι σχετικά συχνό φαινόμενο στις αλλαγές τροχιάς λόγω των εκατοντάδων συρμών που διέρχονται από αυτές κάθε μέρα.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
Κάτι τέτοιο είχα και εγώ στο μυαλό μου..
Να περιμένουμε δηλαδή καμία διακοπή όπως τότε που χε σταματήσει από άμυνα μέχρι δουκίσσης ή θα φτιαχτεί νυχτερινές ώρες;!
Απάντηση
(27-04-2014, 06:26 PM)i_lie_us Έγραψε: Κάτι τέτοιο είχα και εγώ στο μυαλό μου..
Να περιμένουμε δηλαδή καμία διακοπή όπως τότε που χε σταματήσει από άμυνα μέχρι δουκίσσης ή θα φτιαχτεί νυχτερινές ώρες;!

Δεν υπάρχει λόγος να διακοπεί η κίνηση των συρμών. Κατά καιρούς παρουσιάζονται αντίστοιχες επιβραδύνσεις και σε άλλα σημεία του δικτύου. Αλλά, μετά από κάποια 24ωρα, η ταχύτητα των συρμών αποκαθίσταται.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)