Αξιολόγηση Θέματος:
  • 14 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leoforeia.gr Forum² - Σχολιασμος
#51
Δεν ξέρω, αλλά για μένα χαλάει την αισθητική το μέγεθος της μπάρας. Όντως, καλό θα ήταν να ελαχιστοποιηθεί κάπως αφού όπως λέτε δεν είναι δυνατόν να βγει τελείως
Απάντηση
#52
Την μπαρα οκ την συνηθίσαμε. Το shoutbox καλά κάνατε και το διώξατε δεν χρησίμευε σε κάτι... Όμως στο θέμα με τα βίντεο πλεον εμφανίζονται μονο links προς youtube και οχι embedded videos...
Απάντηση
#53
(29-11-2010, 01:28 AM)Paul:) Έγραψε: Την μπαρα οκ την συνηθίσαμε. Το shoutbox καλά κάνατε και το διώξατε δεν χρησίμευε σε κάτι... Όμως στο θέμα με τα βίντεο πλεον εμφανίζονται μονο links προς youtube και οχι embedded videos...

Τα embedded videos θα μεινουν.

Χθες εγινε αναβαθμιση του forum και πρεπει να αναβαθμισω και τα plugins του. Γι αυτο δεν ειναι ενεργο το χαρακτηριστικο που αναφερεις.

Αυτη τη στιγμη εχει προτεραιοτητα ενα θεμα στην gallery που πρεπει να τακτοποιησω και μεχρι αυριο θα εχω ενημερωσει και τα plugins του forum. Wink
Απάντηση
#54
Το παλιό φόρουμ υπάρχει πουθενά?
Απάντηση
#55
Το παλιό forum είναι προσπελάσιμο σε όσους το ζητήσουν απο εμένα μέσω pm και μόνο για τους ήδη εγγεγραμμένους χρήστες.
Απάντηση
#56
Θα πρέπει να έχει λυθεί το ζήτημα με τα διαβασμένα / αδιάβαστα θέματα και τα εικονίδια που το δείχνουν στο forum.

Επιβεβαιώνετε;
Απάντηση
#57
βεβαιως Cmaniac
Απάντηση
#58
Μια μικρή ανακοίνωση για να είμαι δίκαιος με όλους.

Εφ' εξής θα είμαι αδιάλλακτος σε ότι αφορά τα posts που γίνονται στο forum και οι οδηγίες που δίνονται στους mods της σελίδας είναι σαφείς: Όσοι χρήστες δεν έχουν την δυνατότητα να συντάξουν μια πρόταση στα ελληνικά θα χάνουν τα posts τους.

Ο τρόπος γραφής των ανθρώπων είναι μια εικόνα του εαυτού τους, του επιπέδου μόρφωσης τους (άσχετα με το επίπεδο εκπαίδευσης τους, αν και συνήθως είναι ταυτόσημα) και της ικανότητας να οργανώσουν την σκέψη μέσα στο μυαλό τους.

Όσοι δεν μπορούν να το κάνουν αυτό γραπτά, μπορεί στη ζωή να διαπρέπουν, αλλά επειδή στα fora το μόνο που μετράει είναι ο ΓΡΑΠΤΟΣ λόγος και αυτόν θέλουμε να διαφυλάξουμε - δηλαδή την δυνατότητα των χρηστών να μας δείξουν οτι μπορούν να πουν αυτό που θέλουν - δεν έχουν θέση εδώ.

Για όσους δεν μπορούν να ακολουθήσουν, η πλευρά του αναγνώστη είναι η καλύτερη. Έτσι κι αλλιώς δεν θα μπορέσουμε να αντιληφθούμε τι εννοούν και το μόνο που θα προκληθεί είναι χλευασμός από τους υπόλοιπους, κάτι που προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου εφ' όσον οι ίδιοι δεν το καταλαβαίνουν.

Εκείνο που με ενδιαφέρει όμως είναι το τί περιέχει η σελίδα και όσοι συμβάλλουν στο περιεχόμενο της και αυτό σημαίνει οτι θα κάνω ό,τι πρέπει για να το διαφυλάξω.

Cmaniac
Απάντηση
#59
Συμφωνώ ότι ασύντακτα και με ορθογραφικά λάθη ποστ δυσκολεύουν την ανάγνωση αλλά νομίζω ότι είναι υπερβολικό να διαγράφουμε απευθείας τα ποστ κάποιου ακόμα κι αν δεν είναι σωστά διατυπωμένα. Μην ξεχνάς ότι υπάρχουν διάφορες διαταραχές οι οποίες μπορεί να επηρεάσουν τα γραπτά κάποιου. Δεν ξέρω αν έχει τύχει να γνωρίσεις άτομο με έντονο πρόβλημα δυσλεξίας πχ, αναλόγως της βαρύτητας της διαταραχής μπορεί να έχουν ΠΟΛΥ έντονο πρόβλημα με την ορθογραφία και την σύνταξη. Τι θα γίνει με αυτά τα άτομα;

Προτείνω αντ' αυτού να μπει ένα sticky για εγκατάσταση κάποιου plugin στον browser του κάθε χρήστη για ορθογραφικό έλεγχο ή σύνταξη του ποστ του σε κάποιο πρόγραμμα (Word πχ) ώστε να περιοριστούν τα ορθογραφικά. Τα συντακτικά είναι πιο δύσκολο να βρεθούν και μάλλον εκεί πρέπει να γίνονται συστάσεις αν κάποιος έχει πρόβλημα, όχι όμως απευθείας διαγραφή του ποστ, το θεωρώ υπερβολικό.
Απάντηση
#60
Τα προβλήματα δυλεξίας έχει αποδειχθεί επιστημονικά ότι εάν γίνει σεβαστή προσπάθεια από τον άνθρωπο που έχει το πρόβλημα μπορούν να υποχωρήσουν ή και να εξαλειφθούν.

Δεν ξέρω βέβαια αν η δυσλεξία έχει εφαρμογή και στο πληκτρολόγιο, μιάς και εδώ δεν γράφει κανείς με την κίνηση του καρπού και των δακτύλων, αλλά με το πάτημα ενός πλήκτρου, ενώ υπάρχει πάντα η δυνατότητα κάποιος να διορθώσει το post του ανά πάσα στιγμή και κυρίως πριν το δημοσιεύσει. Wink
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Leoforeia.gr Gallery² - Σχολιασμος Cmaniac 228 132.813 22-10-2019, 09:40 PM
Τελευταία Δημοσίευση: garvanitis

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)