Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αστικό ΚΤΕΛ Χαλκίδας
#1
μπορει να μου καποιος σε ποια οδο βρισκονται τα αστικα κτελ χαλκιδας?
Τοπικοποιηστε τα 622,815 στον ευαγγελισμο
Απάντηση
#2
Όπου έχει στάση... Ανεβαίνεις σε ένα και λογικά πάντα λόγω του ότι τα αστικά κτελ έχουν μια αφετηρία αντε 2 θα βρεθείς εκεί που ξεκινάνε οι περισσότερες αν όχι όλες οι γραμμές
Απάντηση
#3
(10-07-2011, 02:37 AM)Vasilis21 Έγραψε: μπορει να μου καποιος σε ποια οδο βρισκονται τα αστικα κτελ χαλκιδας?

νομίζω ότι υπάρχουν δύο αφετηρίες : η μία στον σταθμό των ΚΤΕΛ και η άλλη δίπλα στο Τελωνείο...
Die Deutschen bullen
Απάντηση
#4
ο σταθμος των κτελ ειναι στην στυρων??
Τοπικοποιηστε τα 622,815 στον ευαγγελισμο
Απάντηση
#5
ναι στη Στύρων και Αρέθουσας είναι
Απάντηση
#6
ρωταω γτ θελω να παω στο λευκαντι
Τοπικοποιηστε τα 622,815 στον ευαγγελισμο
Απάντηση
#7
Να σε ενημερωσω πως εχει λεωφορειο ανα μισαωρο και τα Σ/Κ ανα μια ωρα.
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#8
δεν με νοιαζει.γτ εδω καλυτερα ειναι??
Τοπικοποιηστε τα 622,815 στον ευαγγελισμο
Απάντηση
#9
Απορία: μπορεί να επιβεβαιώσει κανείς ότι ο αριθμός πλαισίου του Volvo/Steyer SN12 #20 του αστικού ΚΤΕΛ είναι YV3R5A519VA000694; Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι αυτός, αλλά επειδή το συμπέρασμα το έβγαλα από επεξεργασία φωτογραφίας θα ήθελα να το επιβεβαιώσει κάποιος. Αμφιβολία έχω για τον ένατο και τον τελευταίο χαρακτήρα.

Και ένα γενικό σχόλιο για το αστικό ΚΤΕΛ: Έχει περίπου 25-30 οχήματα, τα περισσότερα εκ των οποίων είναι ΜΑΝ Α10/NL202 και Ο405/Ο405Ν. Στο site της ΠΟΑΣ υπάρχει ένα pdf με τον στόλο του, το οποίο απ' ότι βλέπω σε γενικές γραμμές είναι σωστό (Το #20 πχ είναι το Volvo/Steyer που λέγαμε πριν και όχι ΜΑΝ και το #19 δεν είναι πλέον DAF (αλήθεια ήταν DAF/Castrosua SB220 άραγε; ) αλλά Neoplan, ωστόσο τα λάθη του είναι λίγα).


.pdf   STOLOS-HALKIDAS.pdf (Μέγεθος: 24,49 KB / Λήψεις Αρχείων: 951)
Απάντηση
#10
(27-01-2016, 12:11 AM)Giannis Έγραψε: Απορία: μπορεί να επιβεβαιώσει κανείς ότι ο αριθμός πλαισίου του Volvo/Steyer SN12 #20 του αστικού ΚΤΕΛ είναι YV3R5A519VA000694; Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι αυτός, αλλά επειδή το συμπέρασμα το έβγαλα από επεξεργασία φωτογραφίας θα ήθελα να το επιβεβαιώσει κάποιος. Αμφιβολία έχω για τον ένατο και τον τελευταίο χαρακτήρα.

Και ένα γενικό σχόλιο για το αστικό ΚΤΕΛ: Έχει περίπου 25-30 οχήματα, τα περισσότερα εκ των οποίων είναι ΜΑΝ Α10/NL202 και Ο405/Ο405Ν. Στο site της ΠΟΑΣ υπάρχει ένα pdf με τον στόλο του, το οποίο απ' ότι βλέπω σε γενικές γραμμές είναι σωστό (Το #20 πχ είναι το Volvo/Steyer που λέγαμε πριν και όχι ΜΑΝ και το #19 δεν είναι πλέον DAF (αλήθεια ήταν DAF/Castrosua SB220 άραγε; ) αλλά Neoplan, ωστόσο τα λάθη του είναι λίγα).

Δεν έχω κάπου πρόχειρο τον αριθμό σασί του αλλά φαίνεται να είναι σωστός... Από εκεί και πέρα τα μόνα ψηφία που μπορεί να είναι διαφορετικά είναι το check digit και το serial number, αυτά δηλαδή που ψάχνεις... Πάντως το check digit συμφωνεί με τον αριθμό πλαισίου συνεπώς αν είναι λάθος πρέπει να μιλάμε για ιδιαίτερα σπάνια περίπτωση. Αν θέλεις στείλε μου την φωτογραφία μήπως μπορέσω να βγάλω κάποια άκρη, έχω "εκπαιδευτεί" αρκετά καλά σε αυτά.

Στα σχετικά με το pdf, είναι μεν σωστό αλλά είναι παλιό. Το ΜΑΝ στο 20 ήταν ένα SL200 του 1982 και το 19 ήταν Den Oudsten και όχι DAF και αντικαταστάθηκε σχετικά πρόσφατα.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)