Αξιολόγηση Θέματος:
  • 5 Ψήφοι - 3.8 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ο,τι να ναι..
#1
Εδώ δεν δουλεύει εκεί που υπάρχει.... Μπήκα σήμερα στο μετρό στο αεροδρομιο και το "επομενη στάση" άρχισε απο κατεχάκη και μετά....
Απάντηση
#2
και που να δεις στον Προαστιακό να φτάνεις Λαρίσης και να ακούς Επόμενη στάση Πειραιάς τέλος δρομολογίου!!
Απάντηση
#3
(16-04-2011, 12:44 AM)Paul:) Έγραψε: Εδώ δεν δουλεύει εκεί που υπάρχει.... Μπήκα σήμερα στο μετρό στο αεροδρομιο και το "επομενη στάση" άρχισε απο κατεχάκη και μετά....
Καλά εγω είχα μπει γραμμή 2 στη Δάφνη και μόλις ξεκινάμε λέει "Επόμενη στάση Σταθμός Λαρίσης''Tongue
Το χε βάλει αναποδα αλλά στην Ακρόπολη το έσβεισε και το έφτιαξε. Μετά απ' το Φίξ λειτουργούσε κανονικά.
Και κάτι άλλο που θέλω να προσθέσω ειναι ότι στις αποβάθρες που υπάρχουν πίνακες με τις γραμμές είναι εντελώς ανενημέρωτες και αναφέρουν γρμμές όπως 057,Β13,103 κ.α.
Απάντηση
#4
Οντως στα καθισματα υπαρχει θεμα στο οτι ειναι πολυ αβολα και ειδικα στο 8,6 και λογο μεγεθους του λεωφορειου ειναι για κλαματα στο 18m οι μονες θεσεις που ειναι λιγο ανετες ειναι αυτες που ειναι διπλα στην τριτη πορτα που ειναι σε διαφορετικη διαταξη απο τις αλλες.
Αλλα οταν καμια φορα τυχει να μπω σε αυτα τα λεωφορεια λογο του οτι γνωριζω αρκετους απο το αμαξοστασιο στο οποιο εδρευουν καθομαι πρωτη πορτα πιστα στο φυλλο που δεν ανοιγει Wink.
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Εικόνα: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
Απάντηση
#5
(16-04-2011, 12:53 AM)Konstantinos MercedesBenz Έγραψε: Αλλα οταν καμια φορα τυχει να μπω σε αυτα τα λεωφορεια λογο του οτι γνωριζω αρκετους απο το αμαξοστασιο στο οποιο εδρευουν καθομαι πρωτη πορτα πιστα στο φυλλο που δεν ανοιγει Wink.
Πας δηλαδή SolaroVolta
Απάντηση
#6
Γιατί το άλλο κορυφαίο που μετρο και προαστιακός δεν μπορούν να συμφωνήσουν! Στο σταθμό Λαρίσης γράφει "Αθήνα" και στο μετρό "Σταθμός Λαρίσης". Ναι οκ καταλαβαίνω υπάρχει μια προιστορία του μέρους αλλά ξέρετε πόσοι τουρίστες και μη έχουν μπερδευτει?? Ή λες και Ρουφ δεν είναι στην Αθήνα!
Απάντηση
#7
Μην ψαχνετε και πολλα με την τηλεματικη ειναι δραματικη η κατασταση.
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Εικόνα: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
Απάντηση
#8
Τηλεδράμα έπρεπε να το λένε. Επίσης στον Προαστιακό πάλι να ακούς μηχανοφδηγους να σου λένε : " Άνω Λιοσσσα να ετοιμάζεστε. Λιόσα" 2 φορές ακουσα να το λένε και στα αγγλικά και είχα πεθάνει!
Απάντηση
#9
(16-04-2011, 12:55 AM)Paul:) Έγραψε: Πας δηλαδή SolaroVolta

Πρωτη μουρη Big Grin
και στα Agorakia.....S!
''Νομίζω ότι οι ιοί των κομπιούτερ θα πρέπει να θεωρηθούν ζωή. Αποκαλύπτει πολλά για την ανθρώπινη φύση το γεγονός ότι η μόνη μορφή ζωής που φτιάξαμε μέχρι σήμερα είναι καθαρά καταστροφική. Φτιάξαμε ζωή κατ’εικόνα και ομοίωσίν μας.''

Stephen Hawking.

[Εικόνα: 111acb66226bcdeaaebaa87be280636b_amg_log...z_logo.jpg]
Απάντηση
#10
(16-04-2011, 12:55 AM)Vils Έγραψε: Γιατί το άλλο κορυφαίο που μετρο και προαστιακός δεν μπορούν να συμφωνήσουν! Στο σταθμό Λαρίσης γράφει "Αθήνα" και στο μετρό "Σταθμός Λαρίσης". Ναι οκ καταλαβαίνω υπάρχει μια προιστορία του μέρους αλλά ξέρετε πόσοι τουρίστες και μη έχουν μπερδευτει?? Ή λες και Ρουφ δεν είναι στην Αθήνα!

Σήμερα χρειάστηκε να εξηγήσω σε έναν τουρίστα που είχε μπερδευτεί γιατί είχε τυπώσει χάρτη απο Google και ήθελε να πάει σταθμό λαρίσσης οπου έλεγε Stathmos Larissis και κοίταζε τον χάρτη του μετρό ο οποίος λέει Larissa Station (τραγικό...).
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)