Αξιολόγηση Θέματος:
  • 37 Ψήφοι - 2.68 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αστικό ΚΤΕΛ Πατρών
Το ΑΖΚ-8610 είναι το Νο63..Citaro πρώτης γενιάς..
Απάντηση
Καλησπέρα και καλή χρονιά. Σήμερα έκανα μία βόλτα από το χώρο πάρκινγκ και αμαξοστάσιο ΕΑΛΠ. Αριθμό παρμπρίζ έχουμε έως το Νο121 το οποίο είναι Citaro-U. Έχουμε και λέμε.
1. 2 Tourismo (πούλμαν) για σχολικά δρομολόγια. Το ένα έχει αριθμό κυκλοφορίας ΑΖΚ-5542 το οποίο είχε εμπλακεί σε τροχαίο στην οδό Ανθείας. Φαίνεται στο παρακάτω σύνδεσμο.
https://pelop.gr/patra-trochaio-me-schol...eias-foto/
2. 3 νέα MAN midi με αριθμό κυκλοφορίας ΑΖΚ-8451,ΑΖΚ-8452 & ΑΖΚ-8453 αγορασμένα από Hellas Bus.
3. 1 Integro όπως το 97 & 95 με αριθ. κυκλοφορίας ΑΖΚ-8113
4. 2 βανάκια Ford το ένα με αριθ. κυκλ. ΑΖΚ-7540
5. Τα 2 νέα sprinter με αριθμο κυκλ. ΥΤΥ-6949 και το άλλο ΥΤΥ-6948 ή ΥΤΥ-6950. Επιπλέον ένα μαύρο sprinter χωρίς να γνωρίζω αν ανήκει στο αστικό ή σε ιδιώτη..
6. Στο αμαξοστάσιο της ΕΑΛΠ 2 Citaro G-FL χωρίς αριθμό κυκλοφορίας. Η μία κόκκινη-άσπρη και η άλλη βαμμένη μπλε-άσπρη.

Σύνολο: 133

Σήμερα μετά από πολύ καιρό βγήκε το Νο16 ενώ τα Volvo και οι Βεργίνες του πρώην ΟΑΣΘ κυκλοφορούν κανονικά.
Απάντηση
Μάλλον έχουν έρθει επιπλέον 2 πούλμαν Tourismo.. Έχουμε φτάσει τα 136..Το μαύρο βανάκι ανήκει και αυτό στο αστικό.. Το βενζινάδικο που φιλοξενεί τα αστικά έχει εγκατάσταση adblue λόγω ύπαρξης οχημάτων euro5..
Απάντηση
Πιθανόν να έχει ήδη κοπεί το 62 το οποίο θα αντικατασταθεί με citaro πρώτης γενιάς .
Απάντηση
Το ΑΖΚ-6811 τελικά ποιο λεωφορείο αντικατέστησε?
Απάντηση
Μήπως ήταν ΑΖΚ-8411 και όχι 8611; Δεν έχω δει τέτοια πινακίδα.. Το 8411 είναι μάλλον το Νο27...
Απάντηση
(12-01-2022, 10:49 PM)patrinos Έγραψε: Μήπως ήταν ΑΖΚ-8411 και όχι 8611; Δεν έχω δει τέτοια πινακίδα.. Το 8411 είναι μάλλον το Νο27...
Τότε πιθανών να κάνω λάθος. Μάλλον όταν είχα δει το λεωφορείο ήταν το νέο 63 απλά δεν θα είχα δει καθαρά την πινακίδα γιατί ήμουν κάπως μακριά όταν πέρασε οπότε δίπλα από το 86 νόμιζα ότι έγραφε 11 αλλά το ξανασυνάντησα μία άλλη μέρα αυτό το λεωφορείο αυτή τη φορά το είδα από κοντά και έγραφε ΑΖΚ-8610 οπότε μου λύθηκε η απορία.
Απάντηση
ΑΖΚ-7025 είναι το ένα από τα tourismo του Reisen Patras.. Λογικά είναι η ονομασία του τουριστικού γραφείου του ΚΤΕΑΛ..
Απάντηση
Κυκλοφορεί από χτες νέο 12μετρο Citaro Fl με αριθμό παρμπριζ 27 και αριθμό κυκλοφορίας ΑΖΚ-8411.
Απάντηση
Το Νο27 έχει κυκλοφορήσει εδώ και καιρό αλλά βγαίνει μόνο βάρδια.. Το πέτυχα την προηγούμενη βδομάδα στη γραμμή Νο8. Δείχνει ακριβώς ίδιο με το Νο76..
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 9 Επισκέπτης (ες)