Αξιολόγηση Θέματος:
  • 13 Ψήφοι - 2 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Newsit.gr] Εβδομάδα ταλαιπωρίας και η επόμενη
#47
(23-12-2010, 01:16 AM)sbav-80 Έγραψε: Εγώ δε θα ζητήσω αποζημίωση για ταξί, πάρκινγκ, κ.τ.λ. Εγώ θα ζητήσω αποζημίωση για τα κιλά που έχω χάσει πηγαίνοντας με τα ποδια. Επειδή τα κιλά δε μου περισσεύουν, θα αξιώσω από τον οασα να μου βρεί ρούχα που να είναι στα κιλά μου γιατί σε λίγο θα καταλήξω σε καταστήματα bebe. Πέρα από την πλάκα τώρα. Η εκάστοτε κυβέρνηση να κάνει πίσω; Δύσκολο. Και με την υπάρχουσα κατάσταση που άλλοι πλέον κάνουν κουμάντο, ακόμα πιο δύσκολο. Μέσα από μια απεργία, είτε αυτή είναι των ΜΜΜ, είτε είναι των ναυτικών, αυτό το οποίο πετυχαίνουν είναι ο κοινωνικός αυτοματισμός. Να στραφούν οι πολίτες κατά των απεργών. Δεν είμαι εγώ αυτός που θα κρίνει εαν τα αιτήματα των εργαζομένων στα ΜΜΜ είναι δίκαια ή άδικα. Το δίκαιό τους όμως χάνεται μέσα στα μάτια του κάθε επιβάτη ο οποίος δεν μπορεί να πάει στη δουλειά του. Επειδή τα ΜΜΜ είναι το μέσο που χρησιμοποιώ για να πάω στη δουλειά μου (το τουτού μόνο για βόλτες και για κανένα ταξίδι) αυτές τις μέρες που γίνονται στάσεις εργασίας-απεργίες δεν έχω ακούσει κάποιον να επικροτεί αυτές τις καταστάσεις. Αντιθέτως, καταφέρονται με άσχημους χαρακτηρισμούς. Σας ξαναλέω ότι δε θα κρίνω εγώ το ορθό ή το νόμιμο των δικαιωμάτων σας. Σας λέω τι βλέπω και τι διαπιστώνω ως επιβάτης και καθημερινός χρήστης των ΜΜΜ. Μήπως θα έπρεπε να σκεφτείτε και κάποιον άλλο τρόπο διαμαρτυρίας και πρόωθησης των δικαιωμάτων σας; Έτσι ώστε να έχετε και με το μέρος σας το μεγαλύτερο μέρος του επιβατικού κοινού σας; Γιατί δυστυχώς τώρα, με τη διαμορφωθείσα κατάσταση έχετε με το μέρος σας την μειοψηφία.

καλα τα λες φιλε!
ΑΣΣΟΣ κ πασης Ελλαδος...-1-


Μηνύματα στο Θέμα
RE: [Newsit.gr] Εβδομάδα ταλαιπωρίας και η επόμενη - από giorgos -1- - 23-12-2010, 09:03 AM

Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  [NewsIt.gr] Προβλήματα στις πτήσεις την επόμενη Τετάρτη Konstantinos MercedesBenz 1 3.348 14-06-2011, 07:04 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Konstantinos MercedesBenz
  [ΤΑ ΝΕΑ] Εβδομάδα ταλαιπωρίας από τις απεργίες Cmaniac 70 76.132 19-12-2010, 01:56 AM
Τελευταία Δημοσίευση: Cmaniac

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)