Αξιολόγηση Θέματος:
  • 13 Ψήφοι - 2 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Newsit.gr] Εβδομάδα ταλαιπωρίας και η επόμενη
#32
(20-12-2010, 07:21 PM)liakos73 Έγραψε: Φιλε δεν ειμαστε {δημόσιος λειτουργός} αλα δουλευουμε με αοριστου χρονου, και δωρο θα παρουμε μονο 380 ευρο και αν το παρουμε, ενο εσυ θα παρει ενα ολοκληρο μισθο σε δωρο!!! Αν εχεις φωτογραφιες να τις βαλεις να τις δουμε... και μετα τα λεμε!!

Φιλε μου.. Οταν εργάζεσαι σε δημόσιο οργανισμό είσαι δημόσιος λειτουργός. Τα δικά μου ελληνικά ετσι μου λένε, τα δικά σου (που φαίνονται κι απο την ορθογραφία κ το συντακτικό σου) μαλλον διαφωνουν.

Εγω λοιπον για Χριστούγεννα θα πάρω 580ε καθαρά μισθο και δεν θα πάρω καθόλου δώρο διότι το "αφεντικό" περνάει κρίση. Απο αυτα, εχω ήδη προπληρώσει τα 65ε σε ταξί και ως το τέλος του χρόνου θα διπλασιαστούν. Αν επιθυμείς εσυ ή οποιοσδήποτε αλλος κουρασμένος συνδικαληστης να ανταλλάξουμε θέσεις και μισθούς, ΠΟΛΥ ευχαρίστως στείλτε μηνυμα!

Οσο για το "κουβαλάμε ζώα" κάποιου προηγούμενου κυρίου, να θυμίσω οτι στο λεωφορείο του ζωοκουβαλητή μπορει να κάθομαι εγω το ΖΩΟΝ, αλλα πιο διπλα κάθεται η μάνα του, η αδερφή του και ο πατέρας του. Στα ιδια ζωα ανήκουμε ολοι λοιπον, αλλοι τα κουβαλάνε, αλλοι τα γιατρεύουν κι αλλοι τα εξυπηρετούν οταν ψωνίζουν.



Μηνύματα στο Θέμα
RE: [Newsit.gr] Εβδομάδα ταλαιπωρίας και η επόμενη - από stavros2004 - 21-12-2010, 02:15 AM

Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  [NewsIt.gr] Προβλήματα στις πτήσεις την επόμενη Τετάρτη Konstantinos MercedesBenz 1 3.348 14-06-2011, 07:04 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Konstantinos MercedesBenz
  [ΤΑ ΝΕΑ] Εβδομάδα ταλαιπωρίας από τις απεργίες Cmaniac 70 76.131 19-12-2010, 01:56 AM
Τελευταία Δημοσίευση: Cmaniac

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)