Αξιολόγηση Θέματος:
  • 13 Ψήφοι - 2 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Newsit.gr] Εβδομάδα ταλαιπωρίας και η επόμενη
#18
Ωραία πράγματα παιδιά, μπράβο. Ο αγώνας τώρα δικαιώνεται!
Ζήστε τον μυθο σας στην Ελλάδα, κάντε διακοπές διαρκείας με τα λεφτά μας και την ανοχή μας.

Την πέφτετε στα ουζερί στα τέρματα των γραμμών και στα αμαξοστάσια μέχρι να τελειώσει η στάση εργασίας. Που ακούστηκε απεργία σωματείων οπου οι απεργοί μπεκρουλιάζουν στα κοντινά καφενεία, φτιαχνουν μπακόκοιλα στο σπίτι τρώγωντας κοψίδια, γυρνωντας σαν ανεργοι στα σουπερμαρκετ, στο jumbo και στο praktiker (Ελληνικού) χαλβαδιάζοντας με τις πωλήτριες και αγοράζοντας χριστουγεννιάτικα για τα καμάρια τους.

Τουλάχιστον σταματήστε να φωνάζετε οτι το κάνετε για το καλό της Ελλάδας και για το καλό των επιβατών. Βαρεθήκαμε να σας ακούμε και θα αρχισουμε να ανεβάζουμε φωτογραφίες κ video στο youtube.


(Για τo A4 που ρωτουσα τις προάλλες, σας ενημερώνω οτι πλεον εμφανίζεται κάθε 40 λεπτά το λιγότερο. Απο 1 Ιανουαρίου ειμαι αναγκασμένος να δουλεύω 1 ωρα παραπάνω -για να καλυπτω τη χασούρα- γιατι δεν ενδιαφέρει το αφεντικό μου ο λόγος που καθυστερώ συστηματικά να φτάσω στη δουλειά....). Θα ερθετε να κάνουμε μια απεργία ή σ'αυτη την περίπτωση να κόψω το λαιμό μου;


Μηνύματα στο Θέμα
RE: [Newsit.gr] Εβδομάδα ταλαιπωρίας και η επόμενη - από stavros2004 - 20-12-2010, 04:56 PM

Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  [NewsIt.gr] Προβλήματα στις πτήσεις την επόμενη Τετάρτη Konstantinos MercedesBenz 1 3.348 14-06-2011, 07:04 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Konstantinos MercedesBenz
  [ΤΑ ΝΕΑ] Εβδομάδα ταλαιπωρίας από τις απεργίες Cmaniac 70 76.139 19-12-2010, 01:56 AM
Τελευταία Δημοσίευση: Cmaniac

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)