Αξιολόγηση Θέματος:
  • 13 Ψήφοι - 2 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Newsit.gr] Εβδομάδα ταλαιπωρίας και η επόμενη
#11
Και ποιος σου είπε ότι πάω στο Κολωνάκι για καφέ; Αν θες να μάθεις, είμαι απλήρωτος εδώ και 4 μήνες, έχω κόψει κάθε μορφής διασκέδαση εδώ και 9 μήνες, αλλά παρόλα αυτά ξέρω πως δεν έχω το δικαίωμα να απεργήσω και είμαι υποχρεωμένος να παράσχω υπηρεσία στους πελάτες μου κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες και με οποιοδήποτε προσωπικό κόστος. Να ισχύουν τα ίδια μέτρα και σταθμά για όλους θέλουμε, όχι οι Δ.Υ. να έχουν το προνόμιο της μονιμότητας και να μας αφοδεύουν κι από πάνω. Να ζουν κι αυτοί με τον φόβο της απόλυσης αν δεν κάνουν σωστά την δουλειά τους.
#12
Κατα τα φαινομενα απεργει και ο Προαστιακος.

Πλεον με τα φαινομενα παμε σ αυτη τη χωρα..
#13
Σήμερα απεργούν όλοι εκτός από την Ε.ΘΕ.Λ. που λειτουργεί μόνο 9:00 με 21:00.

Ο Προαστιακός απεργεί και με τον Ο.Σ.Ε. και με τον Ο.Α.Σ.Α. και είναι το πιο επιρρεπές μέσο σε απεργίες.

Αντίθετα αυτό που δεν το θυμάμαι ποτέ να απεργεί τα τελευταία χρόνια είναι το ΚΤΕΛ Αττικής, για προφανείς λόγους...
#14
(20-12-2010, 08:33 AM)panos81 Έγραψε: Και ποιος σου είπε ότι πάω στο Κολωνάκι για καφέ; Αν θες να μάθεις, είμαι απλήρωτος εδώ και 4 μήνες, έχω κόψει κάθε μορφής διασκέδαση εδώ και 9 μήνες, αλλά παρόλα αυτά ξέρω πως δεν έχω το δικαίωμα να απεργήσω και είμαι υποχρεωμένος να παράσχω υπηρεσία στους πελάτες μου κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες και με οποιοδήποτε προσωπικό κόστος. Να ισχύουν τα ίδια μέτρα και σταθμά για όλους θέλουμε, όχι οι Δ.Υ. να έχουν το προνόμιο της μονιμότητας και να μας αφοδεύουν κι από πάνω. Να ζουν κι αυτοί με τον φόβο της απόλυσης αν δεν κάνουν σωστά την δουλειά τους.

Διάβασε για να μαθαίνεις κάποια πράγματα για μας στην ΕΘΕΛ…
Δεν είμαστε δημόσιοι υπάλληλη αλά με αορίστου χρόνου και μπορούν να μας διώξουν όποτε θέλουν.
Είμαι στην δουλεία 12 χρόνια και παίρνω καθαρά με τα σαββατοκύριακα 1320 ευρώ και κάθε μέρα κουβαλώ κόσμο γύρο στους 150 άτομα το λεπτό που αν χτυπήσει ένας άσχημα μπορεί να πάω και φυλακή και χωρείς να φταίω εγώ.
Αν αργήσω πέντε λεπτά να πάω στην βάρδια χάνο το μεροκάματο και πάω και σε απολογία για πιο λόγο άργησα.
Φίλε δεν είναι ρόδινα τα πράγματα όπως ακούγονται στις τηλεοράσεις και στα ράδιο!!!

(20-12-2010, 09:08 AM)panos81 Έγραψε: Σήμερα απεργούν όλοι εκτός από την Ε.ΘΕ.Λ. που λειτουργεί μόνο 9:00 με 21:00.

Ο Προαστιακός απεργεί και με τον Ο.Σ.Ε. και με τον Ο.Α.Σ.Α. και είναι το πιο επιρρεπές μέσο σε απεργίες.

Αντίθετα αυτό που δεν το θυμάμαι ποτέ να απεργεί τα τελευταία χρόνια είναι το ΚΤΕΛ Αττικής, για προφανείς λόγους...

Τα κτελ ειναι ιδιωτικα
#15
(20-12-2010, 11:34 AM)liakos73 Έγραψε: Φίλε δεν είναι ρόδινα τα πράγματα όπως ακούγονται στις τηλεοράσεις και στα ράδιο!!!


Για τους συνδικαλιστές όμως είναι. Και εναντίον αυτών πρέπει να στραφείτε εσείς, όχι εναντίον εμάς. Ο επιβάτης όμως δεν μπορεί να μηνύσει 2.000 ή όσοι είστε οδηγούς. Στρέφεται κατά παντός υπευθύνου.


(20-12-2010, 11:34 AM)liakos73 Έγραψε: Τα κτελ ειναι ιδιωτικα
Αυτός είναι ακριβώς ο "προφανής λόγος" στον οποίο αναφέρομαι.
#16
Offtopic: Ωραία υπογραφή!!!
#17
Ανακοίνωσαν επίσημα για Τρίτη και Τετάρτη όπως τα ξέραμε.

Αφού έχουν ήδη αποφασίσει και για Πέμπτη και Παρασκευή, για ποιον λόγο δεν το ανακοινώνουν μια και καλή να τελειώνουμε;
#18
Ωραία πράγματα παιδιά, μπράβο. Ο αγώνας τώρα δικαιώνεται!
Ζήστε τον μυθο σας στην Ελλάδα, κάντε διακοπές διαρκείας με τα λεφτά μας και την ανοχή μας.

Την πέφτετε στα ουζερί στα τέρματα των γραμμών και στα αμαξοστάσια μέχρι να τελειώσει η στάση εργασίας. Που ακούστηκε απεργία σωματείων οπου οι απεργοί μπεκρουλιάζουν στα κοντινά καφενεία, φτιαχνουν μπακόκοιλα στο σπίτι τρώγωντας κοψίδια, γυρνωντας σαν ανεργοι στα σουπερμαρκετ, στο jumbo και στο praktiker (Ελληνικού) χαλβαδιάζοντας με τις πωλήτριες και αγοράζοντας χριστουγεννιάτικα για τα καμάρια τους.

Τουλάχιστον σταματήστε να φωνάζετε οτι το κάνετε για το καλό της Ελλάδας και για το καλό των επιβατών. Βαρεθήκαμε να σας ακούμε και θα αρχισουμε να ανεβάζουμε φωτογραφίες κ video στο youtube.


(Για τo A4 που ρωτουσα τις προάλλες, σας ενημερώνω οτι πλεον εμφανίζεται κάθε 40 λεπτά το λιγότερο. Απο 1 Ιανουαρίου ειμαι αναγκασμένος να δουλεύω 1 ωρα παραπάνω -για να καλυπτω τη χασούρα- γιατι δεν ενδιαφέρει το αφεντικό μου ο λόγος που καθυστερώ συστηματικά να φτάσω στη δουλειά....). Θα ερθετε να κάνουμε μια απεργία ή σ'αυτη την περίπτωση να κόψω το λαιμό μου;
#19
re δεν πα να ανεβασεις οτι φωτογραφια και βιντεο θες, μας φόβησες τωραAngelAngelAngelAngelAngel
#20
ΕΤΣΙ!!! Ελεος με την κλαψα ελεος! Το μονο που σας μενει ειναι να γινεται απο αυτους που γραφουν και στο τρομακτικο. Λιγο υπομονη ολοι ταλαιπωρουμαστε Big GrinBig Grin Οποιος ενδιαφερεται μεσα σε σταθμους μετρο-ΗΣΑπ και στα λεωφορεια θα βρει Χαρτομαντηλα για την κλαψα!
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  [NewsIt.gr] Προβλήματα στις πτήσεις την επόμενη Τετάρτη Konstantinos MercedesBenz 1 3.274 14-06-2011, 07:04 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Konstantinos MercedesBenz
  [ΤΑ ΝΕΑ] Εβδομάδα ταλαιπωρίας από τις απεργίες Cmaniac 70 74.383 19-12-2010, 01:56 AM
Τελευταία Δημοσίευση: Cmaniac

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)