Αξιολόγηση Θέματος:
  • 4 Ψήφοι - 3.5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Το χαος στην Πλατεία Πλατάνου
#1
Καλησπέρα σας!
Θα ήθελα να σας μιλήσω για κάτι που συμβαίνει αρκετά συχνά στην Πλατεία της Κηφισιάς. Όπως ξέρετε, η πλατεία είναι τέρμα 4 γραμμών (550 - Α7 - Χ14 - 500), ενώ από εκεί διέρχονται ακόμη περισσότερες (503 - 504 - 507 - 508 - 509 - 522 - 523 - 524 - 535 - 536 - 560 - 561 - Β7). Τι γίνεται όμως όταν πρόκειται για την καρδιά του εμπορικού κέντρου, και οι θέσεις παρκαρίσματος είναι ελάχιστες;;; Είναι απλό! Παρκάρουμε όπου να 'ναι!!! Big Grin
Έτσι και έγινε σήμερα το πρωί. Ο "Ελληνάρας" οδηγός του Ford, πάρκαρε ακριβώς στο σημείο που τα 18μετρα (και ενίοτε 12μετρα) κάνουν αναστροφή. Το χάος δεν άργησε να έρθει, όταν μια νταλίκα Α7 δεν μπορούσε να στρίψει, μπλοκάροντας ολόκληρη την κάθοδο της Κηφισίας. Σίγουρα είναι περιττό να σας πω μέχρι που έφτασε η ουρά σε χρόνο ρεκόρ!!!
Το θέμα όμως δεν είναι αν η ουρά έφτασε μέχρι την Ερυθραία, ή αν το αμάξι που έκλεισε το δρόμο ήταν Ford ή κάτι άλλο... Το θέμα είναι ότι το σημείο αυτό μπλοκάρει σχεδόν κάθε μέρα, από γαϊδούρια που δεν μπαίνουν στον κόπο να σκεφτούν τις συνέπειες των πράξεων τους. Και εδώ ρωτώ: η ΕΘΕΛ δεν θα έπρεπε να κάνει κάτι γι΄αυτό; Θα μου πείτε υπάρχει μια ολόκληρη πινακίδα, μόλις 5 μέτρα από την στροφή! Αλλά δεν αρκεί..... δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι τόοοοοσο δύσκολο να μπουν στο σημείο αυτό 5 - 6 κολωνάκια, ή έστω διαγράμμιση! Και πέρα από αυτό, η τροχαία υπάρχει;;;;; Να αναφερθώ στην "παρακώλυση συγκοινωνιών", ή ούτε καν;;;
Εν πάσει περιπτώσει, θέλω να ρωτήσω το εξής: καταγγελία για παρακώλυση συγκοινωνιών μπορεί να κάνει κανείς; Και που;;;
114, 115, 149, 170, Ε22 (το Γ1 να 'ταν κι άλλο.........)
Απάντηση
#2
Δωστε Ξυλωμα στο λαο!Big GrinBig Grin
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#3
Παρακωλυση συγκοινωνιων αυτεπαγγελτα απο την αστυνομια την ιδια στιγμη που γινεται το συμβαν... Ερχεται ο τυπος που εχει το ΙΧ και ψαχνει το αμαξι του γιατι το εχει παρει ο γερανος.. Και εχει και δικαστηριο μετα απο λιγο καιρο..

Edit: Τι μετα απο λιγο καιρο.. Αυτοφωρο παει!
Απάντηση
#4
(15-09-2010, 05:10 PM)Cmaniac Έγραψε: Παρακωλυση συγκοινωνιων αυτεπαγγελτα απο την αστυνομια την ιδια στιγμη που γινεται το συμβαν... Ερχεται ο τυπος που εχει το ΙΧ και ψαχνει το αμαξι του γιατι το εχει παρει ο γερανος.. Και εχει και δικαστηριο μετα απο λιγο καιρο..

Edit: Τι μετα απο λιγο καιρο.. Αυτοφωρο παει!

Που το εχεις δει αυτο να γινεται?? Στο Ελλαδισταν δεν νομιζω.... Ο γερανος θα παρουσιαστει οταν θα φυγει ο π@@@@ς ή θα σου πουν στο τηλεφωνο: συναδελφε πατα την κορνα γιατι δεν εχω διαθεσιμο γερανο να στειλω. Και με την απαξιωση που εχουν τωρα χ@σ@ ψηλα και αγναντευε....
Μονο αν ηταν ιδιωτικη η συγκοινωνια ο Ιδιωτης θα το κηνυγαγε γιατι ειναι διαφυγοντα κερδη.
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#5
Κάπως έτσι πρέπει να έγινε...γιατί όλοι ήταν με ένα τηλέφωνο στο χέρι, αλλά δεν.........
Πάντως, καταγγελία δεν μπορεί να γίνει εκ των υστέρων;;
114, 115, 149, 170, Ε22 (το Γ1 να 'ταν κι άλλο.........)
Απάντηση
#6
(15-09-2010, 06:00 PM)cmegas Έγραψε: Κάπως έτσι πρέπει να έγινε...γιατί όλοι ήταν με ένα τηλέφωνο στο χέρι, αλλά δεν.........
Πάντως, καταγγελία δεν μπορεί να γίνει εκ των υστέρων;;

Αν κρατησες τον αριθμο κυκλοφοριας του δερματος και εχεις και καμια φωτογραφια μπορει, αλλα αν ηθελες να κανεις επρεπε να παρεις εκεινη την ωρα τηλεφωνο.
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#7
Ξεβιδωσε του τις πινακιδες.Το εκανα εγω μια φορα .Τις πεταξα στα σκουπιδια.αυτος μετα χτυπιοταν να μαθει τι ειχε γινει και εγω ειχα σκασει στο γέλιο.
Καλό το Ο302,άλλωστε με αυτό μεγαλώσαμε.
Αλλά σαν τον γλυκό γουργούρισμα του αερόψυκτου Magirus Deutz δεν υπάρχει...
Απάντηση
#8
Αυτο ειναι βανδαλισμος.
Απάντηση
#9
Καλά ντε.... είπαμε, αλλά όχι κι έτσι... Tongue
114, 115, 149, 170, Ε22 (το Γ1 να 'ταν κι άλλο.........)
Απάντηση
#10
Αμα εχει παρατησει το αμαξι του μπροστα στην εισοδο του παργκινγκ σου το εχει κλειδωσει και εχει φυγει και εσυ χτυπιεσαι επι μιαμιση ωρα να βγεις για να πας σε μια συναντηση(την χασαμε αυτη) αυτο κανεις.Πηρα την τροχαια αλλα κουκουρουκου.Πηρα την δημοτικη αστυνομια αλλα διπλα κουκουρουκου
Καλό το Ο302,άλλωστε με αυτό μεγαλώσαμε.
Αλλά σαν τον γλυκό γουργούρισμα του αερόψυκτου Magirus Deutz δεν υπάρχει...
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)