Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Σύστημα τηλεματικής στις Ο.ΣΥ.
(07-12-2023, 08:52 PM)Leon377 Έγραψε: Έχει πέσει το σύστημα της τηλεματικής εδώ και καμιά ώρα

Edit: 3 λεπτά αφού έκανα την δημοσίευση έφτιαξε
Ναι και εγώ το παρατήρησα και ξανακατέβασα την εφαρμογή
Απάντηση
Διαθέσιμη από σήμερα στο App Store της Apple είναι μια νέα έκδοση της εφαρμογής της τηλεματικής. Αν και προτιμάω την διάταξη της προηγούμενης, κυρίως λόγω του νέου χάρτη που δεν εμφανίζει όλες τις στάσεις και του αυξημένου μεγέθους γραμματοσειρων, έχω να πω ότι είναι αρκετά ευπρόσδεκτο το dark mode και η υποστήριξη των Live Activities για να βλέπει κάποιος σε πόση ώρα φτάνει το λεωφορείο στην στάση του.
Απάντηση
Ένα "κακό" της τηλεματικής αυτές τις ώρες είναι το να τραβάει οχήματα που είναι (ενδεχομένως με τη μηχανή αναμένη για να εκπέμπει και η τηλεματικής τους?) σε αμαξοστάσιο ότι έχουν ξεκινήσει δρομολόγιο, και αναφέρει χρόνους άφιξης σε στάσεις. Το 6 πχ σήμερα στην Αχαρνών αναφέρεται στις οθόνες, αλλά δεν πρόκειται να έρθει ποτέ. Το ίδιο το έχω πετύχει και στο Α5.
Απάντηση
(25-07-2024, 03:43 AM)Thanos2265 Έγραψε: Ένα "κακό" της τηλεματικής αυτές τις ώρες είναι το να τραβάει οχήματα που είναι (ενδεχομένως με τη μηχανή αναμένη για να εκπέμπει και η τηλεματικής τους?) σε αμαξοστάσιο ότι έχουν ξεκινήσει δρομολόγιο, και αναφέρει χρόνους άφιξης σε στάσεις. Το 6 πχ σήμερα στην Αχαρνών αναφέρεται στις οθόνες, αλλά δεν πρόκειται να έρθει ποτέ. Το ίδιο το έχω πετύχει και στο Α5.
Σχεδόν καθημερινό φαινόμενο στο 219. Τουλάχιστον 8 στις 10 μέρες

(Σήμερα δείχνει δύο οχήματα το οποίο είναι λιγότερο συχνό. Μια δύο φορές έχω πετύχει και 3)
Απάντηση
(25-07-2024, 03:43 AM)Thanos2265 Έγραψε: Ένα "κακό" της τηλεματικής αυτές τις ώρες είναι το να τραβάει οχήματα που είναι (ενδεχομένως με τη μηχανή αναμένη για να εκπέμπει και η τηλεματικής τους?) σε αμαξοστάσιο ότι έχουν ξεκινήσει δρομολόγιο, και αναφέρει χρόνους άφιξης σε στάσεις. Το 6 πχ σήμερα στην Αχαρνών αναφέρεται στις οθόνες, αλλά δεν πρόκειται να έρθει ποτέ. Το ίδιο το έχω πετύχει και στο Α5.
Αυτό γίνεται καθημερινά στα Yutong του αμαξοστασίου της Αττικής που τα πιάνει η τηλεματική σε διάφορες γραμμές (719 , 732 , ΑΒ11 , Γ12) χωρίς να εκτελούν εκείνη τη στιγμή κάποιο δρομολόγιο
Απάντηση
Έχω την εντύπωση ότι σήμερα το πρωί, φαίνονται μόνο ένα 60-70% των οχημάτων της ΟΣΥ έξω. Χωρίς να έχουν ακυρωμένα δρομολόγια.
Απάντηση
Σήμερα (27/09) πέτυχα σε 4 οχήματα είτε να μην λειτουργεί καθόλου η τηλεματική είτε να λέει ότι ναναι. Και τα 4 ήταν Leasing, δύο στο 221 και 2 στο 224. Στο 221 στο ένα όχημα λειτουργούσε (ανοιγοκλεινε) εναλλάξ ανά λεπτό περίπου και στο άλλο όχημα στις στάσεις προς Ακαδημία εμφάνιζε το όχημα προς τα Ιλίσια με αποτέλεσμα τα λεπτά να αυξάνονται. Στο 224 ένα όχημα δεν εμφανιζόταν καθόλου ενώ σε ένα άλλο είχαμε φτάσει ευαγγελισμό και ακόμα μας έδειχνε στην αφετηρία του 224 χωρίς φυσικά να φαινόμαστε κινούμενοι στην εφαρμογή ή στις στάσεις.
Απάντηση
(, 12:26 AM)Crabman Έγραψε: Σήμερα (27/09) πέτυχα σε 4 οχήματα είτε να μην λειτουργεί καθόλου η τηλεματική είτε να λέει ότι ναναι. Και τα 4 ήταν Leasing, δύο στο 221 και 2 στο 224. Στο 221 στο ένα όχημα λειτουργούσε (ανοιγοκλεινε) εναλλάξ ανά λεπτό περίπου και στο άλλο όχημα στις στάσεις προς Ακαδημία εμφάνιζε το όχημα προς τα Ιλίσια με αποτέλεσμα τα λεπτά να αυξάνονται. Στο 224 ένα όχημα δεν εμφανιζόταν καθόλου ενώ σε ένα άλλο είχαμε φτάσει ευαγγελισμό και ακόμα μας έδειχνε στην αφετηρία του 224 χωρίς φυσικά να φαινόμαστε κινούμενοι στην εφαρμογή ή στις στάσεις.
Αυτό με τις αντίθετες στάσεις είναι πολύ σύνηθες φαινόμενο σε κυκλικές γραμμές που περνάνε πήγαινε έλα από τον ίδιο δρόμο. Στο 141 παίζει να γίνεται 1 στις 3 φορές που το κοιτάω 

Το να μπλοκάρει όχημα και να το δείχνει μόνο αφετηρία είναι επίσης συχνό αλλά έχω παρατηρήσει ότι αυτό το θέμα το έχουν κυρίως οι GN
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Σύστημα τηλεματικής στα ΚΤΕΛ panos1b 33 9.150 19-09-2024, 10:40 PM
Τελευταία Δημοσίευση: MrVanHool

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 5 Επισκέπτης (ες)