Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πρόγραμμα Δρομολογίων ΣΤΑΣΥ
#21
Υπάρχει κάθε μέρα στην γραμμή 1 περίπου στις 16:50 από Πειραιά ένα δρομολόγιο που τερματίζει στην Ειρήνη και αναφέρετε ως ενισχυτικό από τους οδηγούς. Δεν ξέρω αν είναι το μοναδικό
Απάντηση
#22
(23-11-2022, 06:11 PM)panos1b Έγραψε: Υπάρχει κάθε μέρα στην γραμμή 1 περίπου στις 16:50 από Πειραιά ένα δρομολόγιο που τερματίζει στην Ειρήνη και αναφέρετε ως ενισχυτικό από τους οδηγούς. Δεν ξέρω αν είναι το μοναδικό
 
Πράγματι. Εγώ είδα και δεύτερο εκείνη την ώρα περίπου. Συγκεκριμένα στις 16.28 που έφτασα Πειραιά οι πίνακες αναχωρήσεων έγραφαν Κηφισιά σε 1 και σε 13 και Ειρήνη σε 4 και σε 14. Πιο λογικό θα ήταν να μπουν πρώτα αυτά τα "ενισχυτικά" και ύστερα όσοι θέλουν να μετακινηθούν μετά την ειρήνη να μπουν στο επόμενο που θα συνέχιζε Κηφισιά.
Απάντηση
#23
Γενικά δοκιμάζουν πράγματα στην γραμμή 1 για αν βελτιώσουν την συχνότητα αλλά και για να γυρίσουν τους συρμούς 1ης γενιάς στην γραμμή 3 γιατί αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τον φόρτο στην αιχμή. Έχουν ήδη επιστρέψει δύο 5άδιμοι συρμοί της 8ης παραλαβής που είχαν καιρό να κυκλοφορήσουν.
Απάντηση
#24
Γενικά πιστεύω ότι κάνουν πασαλείμματα! Αυτό που χρειάζεται στη γραμμή 1 είναι επισκευή και ανακαίνιση των συρμών της γραμμής ώστε να υπάρχουν τρένα να βγάζουν συχνότητα κάθε 4 λεπτά όπως και στις υπόλοιπες γραμμές. Οι συρμοί 1ης να πάνε να ενισχύσουν την γραμμή 3 που λόγω της επέκτασης τα δρομολόγια έχουν γίνει πολύ αραιά. Και η επισκευή όλων των συρμών 2ης γενιάς του μετρό είναι απαραίτητη με την σημερινή κατάσταση. Άμα έχουμε δρομολόγια στην γραμμή 1 κάθε 4' , στη 2 κάθε 4.5' και στη 3 κάθε 3.5' (χρειάζεται και λιγότερο) η κατάσταση θα γίνει πάρα πολύ καλύτερη και ο συνοστιμός θα μειωθεί
Απάντηση
#25
(24-11-2022, 03:35 PM)kostas720 Έγραψε: Γενικά πιστεύω ότι κάνουν πασαλείμματα! Αυτό που χρειάζεται στη γραμμή 1 είναι επισκευή και ανακαίνιση των συρμών της γραμμής ώστε να υπάρχουν τρένα να βγάζουν συχνότητα κάθε 4 λεπτά όπως και στις υπόλοιπες γραμμές. Οι συρμοί 1ης να πάνε να ενισχύσουν την γραμμή 3 που λόγω της επέκτασης τα δρομολόγια έχουν γίνει πολύ αραιά. Και η επισκευή όλων των συρμών 2ης γενιάς του μετρό είναι απαραίτητη με την σημερινή κατάσταση. Άμα έχουμε δρομολόγια στην γραμμή 1 κάθε 4' , στη 2 κάθε 4.5' και στη 3 κάθε 3.5' (χρειάζεται και λιγότερο) η κατάσταση θα γίνει πάρα πολύ καλύτερη και ο συνοστιμός θα μειωθεί

Αυτά δεν γίνονται χωρίς προσωπικό. Αν δεν προσλάβουν οδηγούς και τεχνίτες δεν γίνεται.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)