Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 4.5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Προμετωπίδες λεωφορείων ΟΣΥ
Χτες το πρωί Neoplan midi με πρωμετοπίδα "406 ΣΤ. ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΚΟΠΕΙΟ-ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΣΤ. ΔΟΥΚΙΣΣΗΣ ΠΛΑΚΕΝΤΙΑΣ" κατέβαινε την Πατησίων προς κέντρο.
Απάντηση
Leasing όχημα με προμετωπίδα 054 στην Λ.Βουλιαγμένης.
Απάντηση
Ένα Σολάρις 18 του 2009 στη Συγγρού προς Παραλία στις 10:00 με 11:00 περίπου ως "Ε5Θ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΡΤΕΜΙΣ ΕΞΠΡΕΣ"
Απάντηση
(15-01-2022, 12:27 PM)N1Brahamiou Έγραψε: Το Σολάρις 18 #927 του 2009 στη Συγγρού προς Παραλία πριν λίγο ως "Ε5Θ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΡΤΕΜΙΣ ΕΞΠΡΕΣ"
Δεν υπάρχει 927 Solaris ...
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
Φαίνεται πως το αμαξοστάσιο Μπραχαμίου έχει επαναπρογραμματίσει τις προμετωπίδες των 7700 και 8700. Από την περασμένη Τρίτη, ό,τι 7700 και 8700 έχω δει, έχει πλέον τον αριθμό στα αριστερά σε πάρα πολύ μικρό μέγεθος.
Απάντηση
Νομίζω αυτό έγινε για να χωράει ολόκληρος ο αριθμός στην πίσω πινακίδα (αλλά αυτό ίσως θα μπορούσε να γίνει χωρίς να αλλάξει η εμφάνιση του αριθμού μπροστά)
Απάντηση
(04-03-2022, 12:51 PM)vard_57 Έγραψε: Νομίζω αυτό έγινε για να χωράει ολόκληρος ο αριθμός στην πίσω πινακίδα (αλλά αυτό ίσως θα μπορούσε να γίνει χωρίς να αλλάξει η εμφάνιση του αριθμού μπροστά)

Δεν το αποκλείω, ωστόσο θεωρώ πιο πιθανό το γεγονός ότι έπρεπε να γίνει ένα update, μιας και τους τελευταίους μήνες είχαμε αλλαγές ονομασιών σε γραμμές της ΟΣΥ (054, 732, 142), οι οποίες δεν είχαν περαστεί στα λεωφορεία leasing.
Απάντηση
Το Volvo 7700 #6082 στο 218 το πρωί με πολύ μεγάλη Bold γραμματοσειρά στον αριθμό της γραμμής που θυμίζει Segoe UI , πολύ μεγάλη non-bold με ίδιο χαρακτήρα γραμματοσειράς στον τίτλο της, όπως επίσης στο πλάι της και η πίσω (παραλληλόγραμμη, διαφορετική από της πρώτης παραλαβής Volvo 7700) πινακίδα μάλλον δε δουλεύει ή δεν υποστηρίζει τη γραμματοσειρά.
Απάντηση
Πριν λίγο είδα το N1 #153 της Ανθούσας με χαλασμένη προμετωπιδα/κολλημένη (έγραφε ασυναρτησίες) και αντί αυτής είχε κολλημένο ένα χαρτί στο τζάμι με τον αριθμό της γραμμής (410).
Απάντηση
Πέτυχα σήμερα στην Ρήγα Φεραίου αραγμένο Solaris Midi, με προμετωπίδα 050 Στ.Κατεχάκη - Γουδή - (εναλλαγή) Ολυμπιακές Εγκαταστάσεις (ή κάπως έτσι παρόμοια). Γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτή αν υπήρξε κάποτε ή γενικά κάποια πληροφορία; Στο ίντερνετ δεν βρήκα κάτι σχετικό.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 Επισκέπτης (ες)