Αξιολόγηση Θέματος:
  • 3 Ψήφοι - 3.67 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo Saracakis B7LA "Αθηνά"
#31
(27-06-2021, 10:54 PM)DimPapandreou Έγραψε: Απλά το nickname δημιουργεί εντυπώσεις... βσκ έχω να δω σόμπα στο δρόμο 1.5 χρόνο τώρα και δεν έχω μπει γενικά σε αυτό το όχημα, άρα υποθέσεις κάνω

Έτσι για την ιστορία, το nickname προέκυψε από το γεγονός ότι ήταν τα πρώτα οχήματα στον αθηναϊκό στόλο με κάθετο κινητήρα σε ξεχωριστό partition. Σε κάποιους αυτό έμοιαζε με σόμπα (ευτυχώς δεν τις είπαν μαγκάλι) κι έμεινε.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#32
(30-06-2021, 11:40 AM)nikos1991 Έγραψε: Έτσι για την ιστορία, το nickname προέκυψε από το γεγονός ότι ήταν τα πρώτα οχήματα στον αθηναϊκό στόλο με κάθετο κινητήρα σε ξεχωριστό partition. Σε κάποιους αυτό έμοιαζε με σόμπα (ευτυχώς δεν τις είπαν μαγκάλι) κι έμεινε.

Για την ακρίβεια το όνομα "σόμπα" έχει βγει από την "καλή" θερμομόνωση που έχει το διαμέρισμα του κινητήρα.. Για την τοποθέτησή του σε κάθετη θέση αναφερόταν ως "τουαλέτα", και όλο μαζί ως "τουαλετοκατσαρολοχυτροσομπα". ROFL ROFL
Απάντηση
#33
Με αφορμή τις ωραίες φωτογραφίες του patrinos και τη μεταγραφή της 165 σε αχαικά εδάφη, γνωρίζει κάποιος αν το συγκεκριμένο όχημα ήταν το τελευταίο διάστημα εν υπηρεσία για την ΟΣΥ;
Απάντηση
#34
Το είχα φωτογραφήσει τελευταία φορά τον Γενάρη του 2018, πριν 3 χρόνια, στην γραμμή Α10, δεν έχω όμως πληροφορίες από τότε ως σήμερα.

Αλήθεια πώς και μεταφέρθηκε η συγκεκριμένη σόμπα στην Πάτρα; Πρόκειται για ενίσχυση στον στόλο της Τραινοσέ;
Απάντηση
#35
(22-01-2022, 01:41 AM)420 Peiraias - Agia Paraskevi Έγραψε: Με αφορμή τις ωραίες φωτογραφίες του patrinos και τη μεταγραφή της 165 σε αχαικά εδάφη, γνωρίζει κάποιος αν το συγκεκριμένο όχημα ήταν το τελευταίο διάστημα εν υπηρεσία για την ΟΣΥ;

Το #165 νομίζω έχω χρόνια να το δω. Μάλλον ήταν μέσα με βλάβη, ενώ τα 164 και 166 κυκλοφορούν κανονικά.
Απάντηση
#36
Η ΤΡΑΙΝΟΣΕ έσκασε αρκετά χρήματα για να το επαναφέρει λειτουργικό και κάποια ακόμα για τη συντήρησή του πριν βγει σε κυκλοφορία τα οποία θα αφαιρεθούν από το ενοίκιο.
Απάντηση
#37
Το #233 που κυκλοφορεί σήμερα στο Β10, είχε καιρό να βγει ή κάνω λάθος;
Απάντηση
#38
(17-01-2023, 12:41 AM)MitsosDaBest Έγραψε: Το #233 που κυκλοφορεί σήμερα στο Β10, είχε καιρό να βγει ή κάνω λάθος;

Μπορεί και κανα χρόνο. Ήταν μέσα με βλάβη απ'όσο έμαθα.
856 / 703  Cool
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)