Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Τηλεματική λεωφορείων ΟΑΣΘ & ΚΤΕΛ
(21-05-2021, 03:30 PM)garvanitis Έγραψε: Είπα ότι δεν έχω ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ σχέση με τον Οργανισμό κάτι που ίσχυε και ισχύει... Άλλωστε από την στιγμή που ήσουν παρών (όπως μας έχεις αναφέρει) στην παράδοση των leasing οχημάτων θα έπρεπε να ξέρεις και ποιος είμαι και με ποιους συνεργάζομαι...

Χάρες δεν κάνω άνευ ανταλλάγματος... Τι προσφέρεις για να το κάνω...

Είχα αναφέρει ένα από τα σενάρια που παίζουν για τη διανομή των οχημάτων... Άλλαξε το πλάνο και σου έχω νέα... ΔΕΝ θα έρθουν, αντίθετα όλα του Παπαδάκη θα συγκεντρωθούν στον Φοίνικα (με εξαίρεση ότι περισσεύει προς το παρόν και ότι απαιτείται για να καλύψει τις "τρύπες" στη δρομολόγηση) και όλα τα ιδιόκτητα του ΟΑΣΘ μαζί με τη συντήρηση στην Σταυρούπολη...

(δεν το λες και πολύ έξυπνο το ποστ που σου διαγράφουν οι mods να το ξαναγράφεις, προσωπικά πάντως δεν έχω κάποιο θέμα να σου απαντήσω...)
Εγώ δεν ήμουν παρών στην παράδοση ούτε το είπα ποτε 
δεν προσφέρω κάτι για να το κανεις…Καντο απλά για να μας δείξεις ότι μπορείς
αυτα τα «νέα» ότι τα λεωφορεία του παπαδακη θα είναι όλα στον φοίνικα τα έχουμε γράψει πολύ πριν μας πεις ότι θα έρθουν Σταυρουπολη (ταχα)…Δεν μας φάνηκε και περίεργο που κατέληξαν όλα στον φοίνικα για να είμαι ειλικρινής και τέλος δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο μου έσβησαν το ποστ…Ούτε μίλησα άσχημα ούτε προσέβαλα τον συνομιλητή μου
Απάντηση
(21-05-2021, 03:55 PM)george-oasth Έγραψε: Εγώ δεν ήμουν παρών στην παράδοση ούτε το είπα ποτε 
δεν προσφέρω κάτι για να το κανεις…Καντο απλά για να μας δείξεις ότι μπορείς
αυτα τα «νέα» ότι τα λεωφορεία του παπαδακη θα είναι όλα στον φοίνικα τα έχουμε γράψει πολύ πριν μας πεις ότι θα έρθουν Σταυρουπολη (ταχα)…Δεν μας φάνηκε και περίεργο που κατέληξαν όλα στον φοίνικα για να είμαι ειλικρινής και τέλος δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο μου έσβησαν το ποστ…Ούτε μίλησα άσχημα ούτε προσέβαλα τον συνομιλητή μου
Διαρκώς φέρναΜΕ λεωφορεία όλο αυτό το διάστημα και περιστασιακά τα έβλεπες και τα επισήμαινες κι εσύ, δεν με είδες ποτέ;

Αντιλαμβάνεσαι ότι δεν πρόκειται να παίξω με τη δουλειά μου για να ικανοποιηθεί κάποιο ανώνυμο τρολάκι του διαδικτύου που δεν με νοιάζει και τόσο η γνώμη του έτσι;

Χαίρομαι δε που "εσείς" (ποιοι άραγε) ξέρατε ότι θα καταλήξουν στον Φοίνικα τα λεωφορεία του Παπαδάκη πριν καν το ζητήσει ο ίδιος... Φαντάζομαι θα ξέρετε και για ποιο λόγο συνέβη αυτό...

Δεν είμαι ο αρμόδιος να σου απαντήσω στο γιατί διαγράφηκε το ποστ σου... Εκείνο που μπορώ να σου πω στα σίγουρα είναι ότι στη θέση σου θα ήμουν πολύ προσεκτικός τόσο στη συμπεριφορά μου όσο και στα γραπτά μου...
Απάντηση
Garvanitis είπες για τα solaris του Δήμου ότι δρομολογουνται βάσει εγγύτητας στο αμαξοστάσιο. Μου κάνει εντύπωση που πλέον δεν τα βάζουν στο 27, γνωρίζεις να μου αναφέρεις γιατί;

Επίσης, ο Παπαδάκης ο ίδιος εννοείς πως ζήτησε τα λεωφορεία να έχουν έδρα στον Φοίνικα; Ο λόγος μπορεί να ειπωθεί εδώ;
Απάντηση
(21-05-2021, 08:06 PM)damin26 Έγραψε: Garvanitis είπες για τα solaris του Δήμου ότι δρομολογουνται βάσει εγγύτητας στο αμαξοστάσιο. Μου κάνει εντύπωση που πλέον δεν τα βάζουν στο 27, γνωρίζεις να μου αναφέρεις γιατί;

Επίσης, ο Παπαδάκης ο ίδιος εννοείς πως ζήτησε τα λεωφορεία να έχουν έδρα στον Φοίνικα; Ο λόγος μπορεί να ειπωθεί εδώ;
Γιατί απλά βάζουν αρθρωτά... Περισταστιακά μπαίνει που και που κανένα όπως και τα υπόλοιπα δωδεκάμετρα.

Δεν το ζήτησε ακριβώς όπως το εννοείς και εξυπηρετεί και τον ΟΑΣΘ καλύτερα... Περισσότερα θα σου πω σε πμ κάποια στιγμή αργότερα, δεν προλαβαίνω τώρα...
Απάντηση
(21-05-2021, 08:33 PM)garvanitis Έγραψε: Γιατί απλά βάζουν αρθρωτά... Περισταστιακά μπαίνει που και που κανένα όπως και τα υπόλοιπα δωδεκάμετρα.

Δεν το ζήτησε ακριβώς όπως το εννοείς και εξυπηρετεί και τον ΟΑΣΘ καλύτερα... Περισσότερα θα σου πω σε πμ κάποια στιγμή αργότερα, δεν προλαβαίνω τώρα...
Γιατί σε πμ; Εμείς ζωή δεν έχουμε; Big Grin
Απάντηση
(21-05-2021, 10:29 PM)K.S. Έγραψε: Γιατί σε πμ; Εμείς ζωή δεν έχουμε; Big Grin
Ασφαλώς και έχετε, γι' αυτό ήρθε και σε σας το πμ! Δεν θα κάνουμε όμως εύκολη τη ζωή στις κατίνες και τις drama queens που τριγυρίζουν εδώ μέσα...
Απάντηση
Σήμερα έχει τεράστιο θέμα το σύστημα αναγγελίας στάσεων στα 1152 και 1153 (τα τσεκαρισμένα σίγουρα είναι αυτά). Κάθε 5-10 δευτερόλεπτα επαναλαμβάνει μονίμως μόνο το «επόμενη στάση». Το ρεκόρ είναι 17 φορές από στάση σε στάση. Σε ένα φανάρι πριν το είπε 5 φορές όσο περιμέναμε το κόκκινο.
Απάντηση
2003 και 2015 εμφανίστηκαν με τηλεματική!
Απάντηση
12 2527
15 2514
21 2510
32 2250
38 2509
57 2530
58 2501
Απάντηση
15 2519 2526 2528
17 2523
18 2520
20 2535
28 2516
30 2508
34 2505
57 2521 2522 2524 2525
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)