Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Απρόοπτα συμβάντα στην Θεσσαλονίκη (βλάβες, ατυχήματα κλπ)
1152, αλλά πιστεύω ότι σίγουρα θα επισκευαστεί καιθα επιστέψει
Απάντηση
(01-01-2021, 04:44 PM)vard_57 Έγραψε: 1152, αλλά πιστεύω ότι σίγουρα θα επισκευαστεί καιθα επιστέψει
Εμένα πάλι μου είπαν ότι έχει αρκετές και πολύ σοβαρές ζημιές. Περιμένω και δεύτερη γνωμάτευση  Tongue
Απάντηση
https://www.thestival.gr/eidiseis/astyno...E.facebook

Είναι το 1152 από ότι φαίνεται στο βίντεο και με βάση το άρθρο έκανε το δρομολόγιο Λαγκαδάς - Λητή! (πιθανότατα, για να μην είχε κόσμο, εννοούν ότι πήγαινε από το αμαξοστάσιο Λαγκαδά στη Λητή)

Αν είναι αρκετές και πολύ σοβαρές οι ζημιές μπορεί να μην αξίζει να επισκευαστεί, το ΚΤΕΛ Θεσσαλονίκης άλλωστε δεν έχει προβλήμα έλλειψης λεωφορείων. Βέβαια, αν χρειαστεί να αγοράσει όχημα λίγο χλωμά τα πράγματα γιατί πριν μερικές βδομάδες διάβασα άρθρο του κυρίου Γεωργιάδη (sakisgeorgiadis.blogspot.com) που ανέφερε ότι ο Παπαδάκης και γενικά η ελληνική αγορά είχε σχεδόν ξεμείνει από αστικά οχήματα (λόγω ΟΑΣΘ, ΚΤΕΛ Αθηνών κλπ)
Απάντηση
Το βγάλαμε ήδη άχρηστο το αυτοκίνητο; Τίποτα το σοβαρό δεν έχει, σε λίγες μέρες θα είναι και πάλι στο δρόμο...

Λεωφορεία για όποιον θέλει (και πληρώνει) πάντα έχει η αγορά...
Απάντηση
(01-01-2021, 07:56 PM)irisbus57 Έγραψε: Είναι το 1152 από ότι φαίνεται στο βίντεο και με βάση το άρθρο έκανε το δρομολόγιο Λαγκαδάς - Λητή! (πιθανότατα, για να μην είχε κόσμο, εννοούν ότι πήγαινε από το αμαξοστάσιο Λαγκαδά στη Λητή)

Σας είπα και το μεσημέρι ότι εκτελούσε δρομολόγιο στο 84. Συγκεκριμένα το 84Α στις 11:55. Δρομολόγιο Λαγκαδάς-Λητή ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!! Το ότι δεν είχε κόσμο δεν πρέπει να δημιουργεί εντυπώσεις διότι μιλάμε για αργία και lockdown μαζί Γνωρίζουμε νομίζω όλοι οι δημοσιογράφοι στα πλαίσια του ρεπορτάζ πολλές φορές δεν ελέγχουν τα πάντα. 
Απάντηση
Πολύ πρόσφατο παράδειγμα, παρουσίαζαν ως νέο το 11Β μέσω Ξενώνα Θεαγενείου (αντί να γράψουν για το 11Τ)

Επίσης: https://sakisgeorgiadis.blogspot.com/202...-post.html
Απάντηση
(01-01-2021, 08:55 PM)vard_57 Έγραψε: Πολύ πρόσφατο παράδειγμα, παρουσίαζαν ως νέο το 11Β μέσω Ξενώνα Θεαγενείου (αντί να γράψουν για το 11Τ)
Δεν νομίζω ότι φταίει ο οποιοσδήποτε δημοσιογράφος για το γεγονός ότι ΟΑΣΘ και ΟΣΕΘ δεν μπορούν να γράψουν ένα σωστό δελτίο τύπου...
Απάντηση
(01-01-2021, 08:43 PM)garvanitis Έγραψε: Το βγάλαμε ήδη άχρηστο το αυτοκίνητο; Τίποτα το σοβαρό δεν έχει, σε λίγες μέρες θα είναι και πάλι στο δρόμο...

Η πιθανότητα να ξανακυκλοφορήσει το 1152 είναι μηδαμινή ίσως και μηδενική. Το 1158 μάλλον στη θέση του.
Απάντηση
(08-01-2021, 06:58 PM)K.S. Έγραψε: Η πιθανότητα να ξανακυκλοφορήσει το 1152 είναι μηδαμινή ίσως και μηδενική. Το 1158 μάλλον στη θέση του.
Έλα όμως που ήδη επισκευάζεται σε γνωστή επισκευαστική μονάδα έξω από την πόλη και σε λίγες μέρες θα είναι και πάλι στο δρόμο...
Απάντηση
Που να μην έλεγε και με μεγάλα γράμματα ΚΤΕΛ Θεσσαλονίκης... από ότι φαίνεται είναι το 1140

https://seleo.gr/thessaloniki/%cf%80%cf%...xALptBOiCY
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)