Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εκτέλεση συγκοινωνιακού έργου του ΟΑΣΑ από τα ΚΤΕΛ
Αν ισχύει το παρακάτω δημοσίευμα τότε πάμε για ένα μινι άνοιγμα των οδικών συγκοινωνίων.. Πρακτικά λέει όποιος βρει τρόπο να το κάνει ας το κάνει... Στην Πάτρα ήδη η ΤΡΑΙΝΟΣΕ έχει 2 λεωφορειακές γραμμές με λεωφορεία της ΟΣΥ..Η μία είναι αντικατάσταση σιδηροδρομικού δρομολογίου και η άλλη κάθετη στο σιδηροδρομικό δικτυο με συδυασμένη υπηρεσία..

https://www.efsyn.gr/ellada/koinonia/263...el-attikis
Απάντηση
Με γοργούς ρυθμούς προχωράει η παραχώρηση έργου.
4 γραμμές τουλάχιστον από μεθαύριο Τετάρτη και από Δευτέρα κι άλλες.
Απάντηση
Ο Παπαδάκης έχει φέρει Setra S 415NF και Solaris...Ιδιαίτερα ο πρώτος τύπος με ξιτάρει να έρθω να το δω απο κοντά οταν βγει για δρομολόγιο..
Απάντηση
(12-10-2020, 07:56 PM)MrVanHool Έγραψε: Με γοργούς ρυθμούς προχωράει η παραχώρηση έργου.
4 γραμμές τουλάχιστον από μεθαύριο Τετάρτη και από Δευτέρα κι άλλες.
Γνωρίζουμε από τώρα ποιες;
ΟΑΣΑ, ΚΤΕΛ Αρκαδίας και ξερό ψωμί Tongue
Απάντηση
(12-10-2020, 10:19 PM)Sotirisdim4 Έγραψε: Γνωρίζουμε από τώρα ποιες;
Γνωρίζω, αλλά λόγω θέσης, δεν μπορώ να το γράψω δημόσια εδώ, συγγνώμη...
Σίγουρα αύριο θα διαρρεύσουν. Δυτική Αττική αφορούν πάντως, έτσι γενικά.
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
(12-10-2020, 10:07 PM)patrinos Έγραψε: Ο Παπαδάκης έχει φέρει Setra S 415NF και Solaris...Ιδιαίτερα ο πρώτος τύπος με ξιτάρει να έρθω να το δω απο κοντά οταν βγει για δρομολόγιο..

Ενδιαφέρουσα είδηση! Το μοναδικό S415NF στην Ελλάδα κυκλοφορεί στο αστικό ΚΤΕΛ Καστοριάς, αν δεν κάνω λάθος. Μακάρι να δούμε διάφορους τύπους οχημάτων στην Αθήνα (Iveco/Irisbus, Setra, Volvo, Vanhool ή ακόμα και κάνα Ambassador) και να ξεφύγουμε λίγο από τα κλασσικά Citaro και MAN.
Απάντηση
(12-10-2020, 10:07 PM)patrinos Έγραψε: Ο Παπαδάκης έχει φέρει Setra S 415NF και Solaris...Ιδιαίτερα ο πρώτος τύπος με ξιτάρει να έρθω να το δω απο κοντά οταν βγει για δρομολόγιο..
Εχω μπει, ίδιο με Citaro είναι Big Grin
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
Αν δεν κάνω λάθος δεν είναι βασισμένο στο Citaro Ü;
Απάντηση
Ο Παπαδάκης έχει γονατίσει από την παράλληλη παραγγελία οχημάτων για Αθήνα και Θεσσαλονίκη (που έχει παγώσει).
Οι γραμμές δεν ξεκινάνε αύριο, γίνεται μάχη ωρών αν καταφέρουν έστω και μερικά για Πέμπτη..

Υπάρχει τρομερό παρασκήνιο και καταστάσεις που δεν έχει ξαναζήσει η συγκοινωνία στην Αθήνα..
Απάντηση
Υπάρχει και κάτι άλλο.....Γιατί δεν είναι τόσο απλά και χυμαδιό...Άσχετο με αυτό και οι ρυθμοί που έχει ο Παπαδάκης λόγω της κατάστασης είναι αργοί αφού το πράγμα έχει ξεφύγει..Και ρωτάω αφού δεν μπορεί να υποστηρίξει άμεσα ολο αυτό λόγω του φόρτου γιατί δεν έδινε το Υπουργείο και σε άλλους δουλειά;
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)