Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Προμετωπίδες λεωφορείων ΟΑΣΘ
#31
Επίσης στο 39 στο πλάι γράφει Δικαστήρια
Απάντηση
#32
277 στο πλάι γράφει 21
Απάντηση
#33
(01-12-2018, 04:50 PM)GiannisB Έγραψε: 277 στο πλάι γράφει 21

Σκέτο;; Χωρίς ΕΥΟΣΜΟΣ ή ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ ή όλο μαζί;

Πιο καλά να λένε όλο τον προορισμό.
Απάντηση
#34
(01-12-2018, 04:53 PM)nickbill_777 Έγραψε: Σκέτο;; Χωρίς ΕΥΟΣΜΟΣ ή ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ ή όλο μαζί;

Πιο καλά να λένε όλο τον προορισμό.

Λογικά η πινακίδα έχει πρόβλημα όποτε αντί να γράφει ΕΥΟΣΜΟΣ γράφει 21
Απάντηση
#35
Καλημέρα! Όσο αναφορά τις προμετωπίδες, θα πρότεινα τη ρύθμιση του 39 να την περάσουν σε όλες τις γραμμές. Τι εννοώ? Στο 39 οι οδηγοί πληκτρολογούν σε κάθε δρομολόγιο την αντίστοιχη διαδρομή, μετάβαση και επιστροφή, με αποτέλεσμα να αναγράφεται μία ΚΗΦΙΣΙΑ - ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ και στο πλάι ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ και μια ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ - ΚΗΦΙΣΙΑ και στο πλάι ΚΗΦΙΣΙΑ. Έτσι έχουμε πιο μεγάλη πληροφόρηση του επιβατικού κοινού , γνωρίζοντας που πραγματικά πηγαίνει το λεωφορείο στην κάθε διαδρομή και όχι όπως τώρα είτε μετάβαση είτε επιστροφή στο πλάι γράφει το ίδιο.
Απάντηση
#36
Εγώ λέω να γράφουν στο πλάι όλο τον προορισμό όπως το 774 στις αρχές που είχε έρθει. Καλημέρα..
Απάντηση
#37
Στο 39 ξεχνάνε οι οδηγοί να το αλλάξουν. Είχα δει εκεί στον Λευκό Πύργο να γράφει 39 στο πλάι δικαστήρια. Εγώ προτείνω σαν το 45. Να γράφει δηλαδή μόνο την αφετηρία/τέρμα κατεύθυνσης

Το 774 έγινε για λίγο το 2009 έγραφε δηλαδή στο πλάι όπως το 453
Απάντηση
#38
(18-12-2018, 09:55 AM)galatas_giorgos Έγραψε: Καλημέρα! Όσο αναφορά τις προμετωπίδες, θα πρότεινα τη ρύθμιση του 39 να την περάσουν σε όλες τις γραμμές. Τι εννοώ? Στο 39 οι οδηγοί πληκτρολογούν σε κάθε δρομολόγιο την αντίστοιχη διαδρομή, μετάβαση και επιστροφή, με αποτέλεσμα να αναγράφεται μία ΚΗΦΙΣΙΑ - ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ και στο πλάι ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ και μια ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ - ΚΗΦΙΣΙΑ και στο πλάι ΚΗΦΙΣΙΑ. Έτσι έχουμε πιο μεγάλη πληροφόρηση του επιβατικού κοινού , γνωρίζοντας που πραγματικά πηγαίνει το λεωφορείο στην κάθε διαδρομή και όχι όπως τώρα είτε μετάβαση είτε επιστροφή στο πλάι γράφει το ίδιο.

Συμφωνώ απόλυτα και το έχω πει πολλές φορές αυτό!
Απάντηση
#39
Φέτος τα λεωφορεία δεν λένε "ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ - ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ" ε; Πέρσυ τέτοιο καιρό μην πω από τις 15 Δεκεμβρίου το λέγανε.
Απάντηση
#40
(21-12-2018, 06:25 PM)nickbill_777 Έγραψε: Φέτος τα λεωφορεία δεν λένε "ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ - ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ" ε; Πέρσυ τέτοιο καιρό μην πω από τις 15 Δεκεμβρίου το λέγανε.

Κι όμως! Εγώ από την Δευτέρα που παρατήρησα έχω δει και στο 57 να λένε τα λεωφορεία και στο 59 αλλά και στο κέντρο έχω δει πολλά λεωφορεία να γράφουν Χρόνια Πολλά! Το 111 έλεγε Καλό Πάσχα την Τετάρτη αλλά το έφτιαξαν!
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Προμετωπίδες λεωφορείων ΚΤΕΛ vard_57 38 22.934 02-11-2020, 05:14 PM
Τελευταία Δημοσίευση: irisbus57

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)