Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Προμετωπίδες τρόλλεϋ
#61
(06-03-2015, 01:59 AM)mercedes elbo Έγραψε: Μια απορία. Ο ΗΛΠΑΠ δεν είχε εγκαταστήσει τηλεματική στα τρόλεϊ; Δεν μπορούν από εκεί να ελέγξουν που βρισκόταν το όχημα εκείνη την ώρα και να πέσουν οι ανάλογες κυρώσεις στους οδηγούς που φεύγουν πιο πριν ή πάνε εκτός καθορισμένης διαδρομής στη διαδρομή προς το Α/Σ;
Η Τηλεματικη στον ΗΛΠΑΠ, εγκαταλειφθηκε μετα το 2011, απ'οταν σταματησε να χρηματοδοτειται η συντηρηση της..
Τωρα, με την συνενωση με την ΕΘΕΛ, μεσα στην ιδια εταιρεια, βλεπεις δυο μετρα και δυο σταθμα (και δυο μην πω..)
Τα οχηματα του ΑΜ Κ.Μ. φορτωνουν κανονικα εως το Α/Σ, του ΑΜ ΑΓ.Α (Ρουφ) εως/απο την Ομονοια μονο (μετα ΔΕΝ φορτωνουν! - του Πειραια καθολου) και του ΑΜ ΑΤΤ, οπου οι μισοι φορτωνουν και οι μισοι κατεβαινουν την Λενορμαν κενοι..
Επειδη προσωπικα, εχω κανει αναφορα στον ΟΑΣΑ για σχολασμενο του ΑΜ ΑΓ.Α, ενω κληθηκε σε απολογια, η κατασταση συνεχιζεται ακομη ετσι, και το ξερουν.. Οποτε, δεν τους νοιαζει..
Πιθανως, λογω της συνενωσης, να θεωρουν πως πρεπει να υπαρχει μια πολιτικη, οσο αφορα τα σχολασματα, πραγμα που το χαλαει ο Κ.Μυλος (η Πατησιων βασικα..!)
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
#62
Την Κυριακή 25-10 αρκετά τρόλει της γραμμής 11 ανέβαιναν προς Παγκράτι έχοντας στην προμετωπίδα Ν.ΠΑΓΚΡΑΤΙ.
Απάντηση
#63
Να προσθέσουμε και τις προμετωπίδες "ΠΑΓΚΡΑΤΙ" αλλά και "Ν. ΠΑΓΚΡΑΤΙ" που είδα σήμερα σε δύο τρόλλεϋ που κατέβαιναν την Πατησίων.
Απάντηση
#64
Λίγο πριν τις 12 το πρωί σήμερα πέρασε από την πλατεία πατριάρχου στην Νέα Φιλαδέλφεια το #8045 χωρίς επιβάτες με κατεύθυνση προς το Αμαξοστασιο Κόκκινου Μύλου και με προμετωπίδα που δεν έγραφε αριθμό αλλα έγραφε με κεφάλαια γράμματα 'ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ'
Απάντηση
#65
Το 7058 με προμετωπίδα "Δικαστήρια" σήμερα!
Μετά από κάποια χρόνια..
Και όπως λέει και η Ελένη, για όσους δεν με ξέρετε : ''Την άποψή μου, στα ίσια εγώ την λέω.. ''
Απάντηση
#66
Σήμερα πέτυχα ένα 8000αρο με προμετωπίδα "ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ" στην λεωφόρο Αλεξάνδρας.
Απάντηση
#67
Νέα προμετωπίδα στα 7000αρα για τα τρόλει της Κυψέλης (2 & 4), με την ένδειξη "ΑΝΩ ΚΥΨΕΛΗ" σταθερή στην πάνω σειρά και την υπόλοιπη ονομασία εναλασσόμενη στην κάτω. Βέβαια η ΟΣΥ το έκανε και εκεί το θαύμα της, με την "ΚΑΙΣΣΑΡΙΑΝΗ" στην προμετωπίδα της 2.
Απάντηση
#68
Σήμερα είδα ένα Α300Τ με προμετωπίδα "ΧΑΛΑΝΔΡΙ" στην Αλεξάνδρας.
Απάντηση
#69
(23-08-2018, 07:39 PM)Giannis Έγραψε: Σήμερα είδα ένα Α300Τ με προμετωπίδα "ΧΑΛΑΝΔΡΙ" στην Αλεξάνδρας.

Πρέπει να ήταν 18ρι που λόγω έργων κάνει περίπου τη διαδρομή του 19. αλλά μέχρι το τέρμα στην Πλ. Χαλανδρίου.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση
#70
Νταλίκα στην Συγγρού με προμετωπίδα "Π.Φάληρο"!
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)