Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Έλεγχος εισιτηρίων - Πότε είδατε τελευταία φορά;
#61
(26-06-2016, 01:12 AM)konnos Έγραψε: Έλεγχος εισιτηρίων τώρα στο μετρό του Συντάγματος.

Το αξιοπερίεργο είναι όταν δεν υπάρχει κάποια μέρα έλεγχος στο Μετρό του Συντάγματος. Διαφορετικά, είναι το μόνιμο "στέκι" των ελεγκτών, αφού και είναι ο σταθμός με τη μεγαλύτερη επιβατική κίνηση σε επίπεδο εισερχομένων και εξερχομένων και η μόνιμη παρουσία της ΕΛΑΣ δε νομίζω πως αφήνει περιθώρια για κάποιο συμβάν σε βάρος τους.
Απάντηση
#62
Έλευχος μετα απο πολυ καιρο στο Β9 στο υψος των κατω πατησιων με κατευθυνση προς Ν. Κηφισιά με τη Volvo #190
Απάντηση
#63
Έλεγχος πάνω στην σταδίου στην γραμμή 1 στο δρομολόγιο των 19:00 απο Αφετηρία με το όχημα #7023 !!!
Απάντηση
#64
Σήμερα μπήκε ελεγκτής σε όχημα του 843, στις 8:30 το πρωί!!!!!!
Απάντηση
#65
Σήμερα πέτυχε η μητέρα μου έλεγχο στο 421. Οι ελεγκτές είχαν κάτι μηχανάκια που μοιάζουν με POS και με αυτά έλεγχαν τα εισιτήρια. Επίσης είχαν και μία καρτέλα και κάτι κατέγραφαν απ' ότι μου είπε. Μάλιστα σε μία κυρία, η οποία είχε μεν ηλεκτρονικό εισιτήριο αλλά δεν το είχε χτυπήσει,ο ελεγκτής της επικύρωσε το εισιτήριο με το μηχανάκι του και δεν της επέβαλλε πρόστιμο.
Απάντηση
#66
(19-03-2018, 08:44 PM)Giannis Έγραψε: Σήμερα πέτυχε η μητέρα μου έλεγχο στο 421. Οι ελεγκτές είχαν κάτι μηχανάκια που μοιάζουν με POS και με αυτά έλεγχαν τα εισιτήρια. Επίσης είχαν και μία καρτέλα και κάτι κατέγραφαν απ' ότι μου είπε. Μάλιστα σε μία κυρία, η οποία είχε μεν ηλεκτρονικό εισιτήριο αλλά δεν το είχε χτυπήσει,ο ελεγκτής της επικύρωσε το εισιτήριο με το μηχανάκι του και δεν της επέβαλλε πρόστιμο.

Δεν είναι έλεγχος κομίστρου, αλλά έρευνα που πραγματοποιείται για το κόμιστρο που χρησιμοποιούν οι επιβάτες. Είναι υπάλληλοι ιδιωτικής εταιρείας και δεν έχουν κανένα δικαίωμα επιβολής κομίστρου. Τις προηγούμενες ημέρες συλλέγονταν στοιχεία στο Β9, στο 843, στο ΒΓ18, στο 10, καθώς και στις γραμμές του Μετρό και του ΗΣΑΠ και θα συνεχιστεί και τις επόμενες ημέρες και σε άλλες γραμμές.
Απάντηση
#67
Πέτυχα σήμερα ελεγκτές στο 703 στη GN #449. Είναι η πρώτη φορά που πετυχαίνω ελεγκτές από τότε που εφαρμόστηκε η είσοδος από την πρώτη πόρτα.
Απάντηση
#68
Τι ώρα; Συνήθως όοοοοταν μπαίνουν, μπαίνουν πρωινές ώρες (7-10 ξερωγώ)...δηλαδή τις ώρες που συχνάζει η "καλή κοινωνία". Υπάρχει λόγος γι'αυτό.
Απάντηση
#69
(22-08-2018, 04:17 PM)NightLine Έγραψε: Τι ώρα; Συνήθως όοοοοταν μπαίνουν, μπαίνουν πρωινές ώρες (7-10 ξερωγώ)...δηλαδή τις ώρες που συχνάζει η "καλή κοινωνία". Υπάρχει λόγος γι'αυτό.

Γύρω στις 12 ηταν!
Απάντηση
#70
(23-08-2018, 05:17 PM)ecoj Έγραψε: Γύρω στις 12 ηταν!

Χμμ... μάλιστα. Και πάλι πιάνετε για πρωί. Οι ελεγκτές παίρνουν έξτρα λεφτά από τα πρόστιμα. Έτσι μου έχουν πει δηλαδή... οπότε θα προτιμήσουν τις πρωινές ώρες που μπαίνει η "καλή κοινωνία" όπως είπα. Διότι αν πιάσουν ένα άτομο χωρίς εισιτήριο, τότε η "καλή κοινωνία" θα κάνει κερκίδα στον ελεγκτή.

Αν ο ελεγκτής όμως μπει σε κανένα νυχτερινό δρομολόγιο τύπου 11, Χ14... τότε το πιθανότερο είναι να νομίζουν ότι ο ελεγκτής κάνει φάρσα, και να λυθούν όλοι στα γέλια.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)