Αξιολόγηση Θέματος:
  • 19 Ψήφοι - 2.84 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πράσινα Λεωφορεία ΗΣΑΠ : Φωτογραφίες
#1
Μερικές φωτογραφίες από τα πράσινα λεωφορεία του ΗΣΑΠ
Οι φωτογραφίες είναι από το Busglobe

[Εικόνα: 421.jpg]
Απάντηση
#2
Γιάνναρε, γιατί δεν τις ανεβάζεις στην γκάλερι? καλύτερα ταιριάζουν εκεί Smile
Απάντηση
#3
Δεν νομιζω.
Απάντηση
#4
Γιατί? οι φώτο στην γκάλερυ δεν πάνε? εκτός κι αν το λες λόγω ανάλυσης οπότε πάω πάσο
Απάντηση
#5
(27-07-2010, 01:42 AM)kostas260 Έγραψε: Γιατί? οι φώτο στην γκάλερυ δεν πάνε? εκτός κι αν το λες λόγω ανάλυσης οπότε πάω πάσο

Στην gallery μπαίνουν φωτογραφίες που έχει βγάλει μόνο ο χρήστης.
Απάντηση
#6
Οκ δεν το 'ξερα. Δικό μου λάθος.
Απάντηση
#7
(26-07-2010, 05:47 PM)giannaros88 Έγραψε: Μερικές φωτογραφίες από τα πράσινα λεωφορεία του ΗΣΑΠ

Απλα...... τα πιο γρηγορα που κυκλοφορησαν ποτε στην αθηνα και απο τα σημερινα. Μακαρι να μπορουσα να οδηγησω ενα τετοιο, αν και υπαρχουν δυο στην ΕΘΕΛ (το ενα ειναι μουσειακο του σαρακακη) το μονο που μπορω να κανω ειναι να τα βλεπω!Undecided Τα θυμαμαι τοτε που ημουν πιτσιρικας σαν επιβατης , να κατεβαινουν την θησεως στο 040 τσιτα!Cool Την ανηφορα στο 843 του ανω περαματος (καποτε ανεβαινε) την ανεβαινε με τριτη!Big Grin Απιστευτα αυτοκινητα.
Απάντηση
#8
(27-07-2010, 03:54 PM)B10M-SB756 Έγραψε: Απλα...... τα πιο γρηγορα που κυκλοφορησαν ποτε στην αθηνα και απο τα σημερινα.
Η αληθεια ειναι οτι.. Βιαζονταν λιγο Tongue

(27-07-2010, 03:54 PM)B10M-SB756 Έγραψε: Μακαρι να μπορουσα να οδηγησω ενα τετοιο, αν και υπαρχουν δυο στην ΕΘΕΛ (το ενα ειναι μουσειακο του σαρακακη) το μονο που μπορω να κανω ειναι να τα βλεπω!Undecided
Αυτο που ειναι στην ΕΘΕΛ, ειναι σε ημι ερειπιωδη κατασταση, ουσιαστικα πλεον μερος της χλωριδας του κτιριου με το οποιο γειτνιαζει.. Δυστυχως.

Το κοστος για να αποκαταστησεις και να διατηρησεις ενα λεωφορειο ειναι τουλαχιστον απαγορευτικο, γι αυτο και τα μουσειακα που ειναι στο προαυλιο της ΕΘΕΛ (και ανηκουν σε ιδιωτες - ειτε στο συλλογο φιλων παλιου λεωφορειου, ειτε στους Αφους Λαζαροπουλους (δεν ξερω ακριβως ποια ανηκουν σε ποιον να σε διαφωτισω) ) δεν κινουνται ουτε εχουν υποστει εργασιες αποκαταστασης..

Ελλειψη κεφαλαιου και η ΕΘΕΛ δεν νομιζω να μπορει να βοηθησει σε αυτο, ηδη πιστευω πολλα κανει που τα φιλοξενει στο προαυλιο της.
Απάντηση
#9
Υπάρχουν και 2 στην ρετσίνα ακόμα. Σε παλιότερο ποστ είχε αναφερθεί και πόσα πράσινα υπάρχουν ακόμα, αλλά είναι στο παλιό φόρουμ. Μου φαίνεται τέλη 2001 αποσύρθηκαν απ' την κυκλοφορία ή κάνω λάθος? αν ξέρετε πείτε μου
Απάντηση
#10
(27-07-2010, 04:20 PM)Cmaniac Έγραψε: Αυτο που ειναι στην ΕΘΕΛ, ειναι σε ημι ερειπιωδη κατασταση,

Υπαρχει κιαλλο ενα στο τερμα του προαυλιου της ΠΕΒ αν δεν κανω λαθος το 15 edit:34 πρεπει να ειναι (αυτο ειναι του σαρακακη εχουν κολλησει και χαρτι επανω και ειναι κλειδωμενο)

(27-07-2010, 04:20 PM)Cmaniac Έγραψε: ουσιαστικα πλεον μερος της χλωριδας του κτιριου με το οποιο γειτνιαζει.. Δυστυχως.

Λογικο δεν ειναι αφου ειναι πρασινο?Big Grin

(27-07-2010, 05:14 PM)kostas260 Έγραψε: Υπάρχουν και 2 στην ρετσίνα ακόμα. Σε παλιότερο ποστ είχε αναφερθεί και πόσα πράσινα υπάρχουν ακόμα, αλλά είναι στο παλιό φόρουμ. Μου φαίνεται τέλη 2001 αποσύρθηκαν απ' την κυκλοφορία ή κάνω λάθος? αν ξέρετε πείτε μου

Το ενα ειναι τρακαρισμενο και μαλλον το εχουν κρατησει για ανταλλακτικα, για το αλλο που δεν προκειται να μετακινηθει ποτεBig Grin Τα πρασινα αν δεν κανω λαθος σταματησαν 31/12/2001 παραδιδοντας ουσιαστικα την τελευταια γραμμη που τους ειχε μεινει το 843. Βεβαια δυο χρονια νωριτερα περιπου, ειχαν παραδωσει το 040 λογω του οτι η ΕΘΕΛ παρελαβε την πρωτη μεγαλη παρτιδα αρθρωτων λεωφορειων (GN,SARACAKIS)
Το αλλο παντως μου φαινεται ετοιμοπολεμο, check για νερακια, λαδακια, ελεγχος για αερα στα λαστιχα και φυγαμεTongue (και μολις βγουμε εξω θα σκασουν ολα τα λαστιχαBig Grin) Εχει κανεις καμμια ακρη στον ΗΣΑΠ να το βγαλουμε μια βολτα.....? οχι τιποτα αλλο αλλα να ξεμουδιασει το καημενοBig Grin
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)