Αξιολόγηση Θέματος:
  • 12 Ψήφοι - 1.75 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ανέκδοτα - Χιούμορ
#1
Σκαλιζοντας το διαδικτυο (πρωτοτυπησα παλι.. Big Grin ) επεσα πανω σε αυτο το κειμενο και σκεφτηκα οτι μπορει να σας ενδιαφερει Tongue

Ο νομος του Μερφι για τα λεωφορεια Big Grin

Όσο πιο πολύ κρύο κάνει τόσο πιο πολύ θα αργήσει το λεωφορείο.
Αν έχεις αργήσει, θα αργήσει και το λεωφορείο.
Αν νομίζεις ότι έχεις αρκετή ώρα πριν φτάσει το λεωφορείο τότε έχεις διαβάσει λάθος τα δρομολόγια.
Αν δεν έχεις ψιλά για το εισιτήριο τότε κανείς δεν έχει για να σου χαλάσει.
Πολλές φορές ο χρόνος που χρειάζεται για να έρθει το λεωφορείο είναι μεγαλύτερος από τον χρόνο που χρειάζεται για να σε πάει στον προορισμό σου.
Αν περνάνε παραπάνω λεωφορεία στην στάση που περιμένεις, τότε θα περάσουν πρώτα όλα τα υπόλοιπα και το δικό σου τελευταίο.
Το λεωφορείο που τρέχεις να προλάβεις έχει φύγει 5 λεπτά πριν την ώρα του και το λεωφορείο που περιμένεις θα καθυστερήσει 5 λεπτά.
Όσο πιο πολύ ζέστη κάνει έξω τόσο πιο σίγουρο ότι δεν θα έχει κλιματιστικό μέσα.
Αν νομίζεις ότι έχεις χρόνο μέχρι να έρθει το λεωφορείο κι ανάψεις τσιγάρο, τότε θα έρθει αμέσως.
Αν όμως θεωρήσεις δεδομένο τον προηγούμενο νόμο κι ανάψεις τσιγάρο για να έρθει το λεωφορείο, τότε αυτό θα αργήσει.
Το πρόγραμμα δρομολογίων των λεωφορείων μπορεί να θεωρηθεί ως διήγημα φαντασίας.
Αν αργήσεις να πας στην στάση το λεωφορείο θα είναι στην ώρα του.
Αν πας στην ώρα σου στην στάση το λεωφορείο θα αργήσει.
Ο αριθμός λεωφορείων σε κάθε γραμμή δεν έχει σχέση με το πόσος κόσμος είναι μέσα στο λεωφορείο. Όσα λεωφορεία και να κυκλοφορούν θα είναι πάντα γεμάτα.
Όσο πιο πίσω έχει προχωρήσει κάποιος, τόσο πιο σύντομα θα θέλει να κατέβει.
Αν την ώρα που προχωράς προς την στάση κοιτάξεις τον δρόμο πίσω σου ποτέ δεν θα δεις το λεωφορείο να έρχεται. Αν δεν κοιτάξεις αυτό θα σε προσπεράσει.
Απάντηση
#2
Αντωνης Κανακης, σε μεγαλες στιγμες!

Αφιερωμενο σε παντρεμενους και μη!

http://www.youtube.com/watch?v=AMNWCGa959M
Απάντηση
#3
Καλά μιλάμε ο κανάκης έγραψε... τι να λέμε, πέθανα στα γέλια Big GrinBig GrinBig Grin. Και το ανέκδοτο πάντως με τα λεωφορεία καλό, αν και δεν απέχει πολύ απ' την πραγματικότηταTongue
Απάντηση
#4
Mια γυναίκα αγόρασε μια ντουλάπα απο τα ΙΚΕΑ. Το σπίτι της ήταν κοντά σε ένα σταθμό τρένων.
Περνάει ενα τρένο, διαλύεται η ντουλάπα. Την ξαναστήνει, περνάει τρένο, τα ίδια...
Παίρνει τηλέφωνο στα ΙΚΕΑ, λέει το πρόβλημα της, και της στέλνουν εναν τεχνίκο να το δεί.

Φτανει ο τεχνικός, του λέει "Ξέρετε όποτε περνάει το τρένο η ντουλάπα πέφτει..."
Στήνει ο τεχνικός την ντουλάπα, περνάει το τρένο, κομμάτια η ντουλάπα...
Λεει ο τεχνικός: "θα την στήσω και θα μπω μέσα να δω ποιές βίδες λασκάρουν, για να τις αλλάξω".
"Κάντε την δουλειά σας" ,λέει η γυναίκα και παει στην κουζίνα

Μπαίνει μέσα στη ντουλάπα ο τεχνικός, κλείνει τις πόρτες και εκείνη τη στιγμή μπαίνει ο άντρας της γυναίκας,
βλέπει την ντουλάπα, την ανοίγει να κρεμασει το σακάκι του, να ο τεχνικος μεσα!

-"Ρε αλήτη τι κάνεις εδώ μέσα;;;;"

-"Ρε φίλε άμα σου πω ότι περιμένω να περάσει το τρένο θα με πιστέψεις;"
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#5
Χαχαχα πολύ καλό το τελευταίο

Ένα καλό κι από μένα
Είχαν καλέσει μια φορά τον Χριστόδουλο για κάτι εγκαίνια. Είχε αργήσει όμως και έλεγε του σοφέρ του να πάει όλο και πιο γρήγορα, ο σοφέρ όμως το ίδιο. Όσο το έλεγε ο Χριστόδουλος, τόσο πιο αργά πήγαινε ο σοφέρ.Νευριασμένος ο Χριστόδουλος λέει στον σοφέρ να κατέβει για να οδηγήσει αυτός. Ξεκινάει ο Χριστόδουλος και πατάει το γκάζι 150-160-170 κλπ. Ένα περιπολικό στο δρόμο τους βλέπει και τους σταματάει. Σταματάνε λοιπόν και ανοίγει το παράθυρο ο Χριστόδουλος. Βλέποντας τον ο διοικητής δεν λέει τίποτα, παρά πέρνει τον διοικητή στο τηλέφωνο και του λέει:
-Κύριε διοικητά έχω σταματήσει έναν κύριο αλλά είναι πολύ μεγάλος. Τι να κάνω?
-Είναι βουλευτής?
-Όχι ανώτερος
-Είναι υπουργός?
-Όχι ανώτερος
-Είναι πρωθυπουργός?
-Όχι ανώτερος
-Εεεε, τί είναι?
-Ε δεν ξέρω τι είναι αλλά να φανταστείτε ότι τον Χριστόδουλο τον έχει για σοφέρ! Big Grin
Απάντηση
#6
Ο ΥΠΕΡΤΥΧΕΡΟΣ
Ένας κερδίζει στο τζόκερ το τετραπλό τζακ-ποτ 15000000 euro. Πάει χαρούμενος στο σπίτι του και το λέει στη γυναίκα του, η οποία από το σοκ παθαίνει συγκοπή και πεθαίνει. Και μονολογεί ο τύπος:
-Άμα σε πάει ρε παιδί μου η τύχη, σε πάει...



Ένας τύπος, γνωστός τσιγκούνης, μπαίνει στο καφενείο μπουρινιασμένος.
_Τι έπαθες πάλι; τον ρωτούν.
_Με τέτοια γυναίκα που έχω, πως να μην είμαι μπουρινιασμένος και να μην έχω πάρει ανάποδες; Όλο λεφτά μου ζητάει!
_Και τι τα κάνει;
_Ξέρω κι εγώ; Σάμπως της έδωσα ποτέ;
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#7
Συζητούσαν δυο φίλοι και κάποια
στιγμή λέει ο ένας στον άλλον:

- Έχεις εξομολογηθεί τώρα τελευταία;
- Πού το θυμήθηκες τώρα αυτό ρε;
- Ε, πώς! Εγώ θα σου πρότεινα να πας.
- Δε θάσαι καλά ρε! Από το δημοτικό έχω να πάω.
- Ε, νά! Σου το ζητάω σαν χάρη. Να απασχολήσεις
για λίγο τον παπά, γιατί θέλω να πάω με την παπαδιά.
- Πες το ντε! Αν είναι έτσι, να πάω. Και πήγε.

Κι όλο θυμόταν και κάποια άλλη αμαρτία, κι άλλη,
κι άλλη. Αλλά κάποια στιγμή δεν άντεξε
- Παπά μου, τώρα που ξεμολογιέμαι,
διαπράττω και νέα αμαρτία.

- Τι εννοείς τέκνον μου;

- Ε, νά! Κάνω πλάτες στον φίλο μου και
σε καθυστερώ για να πάει αυτός με
την παπαδιά σου! Ήμαρτον!

Και ο παπάς ήρεμος:
- Η γυναίκα σου ζει;;;
- Ναι πάτερ μου!
- Τρέξε γρήγορα σπίτι σου τέκνο μου....
γιατί η παπαδιά έχει πεθάνει εδώ και 2 χρόνια!
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#8
Απο το leoforeia.gr μια δοση "δροσιας"...

https://leoforeia.gr/photos2/thumbnails.php?album=65
https://leoforeia.gr/photos2/displayimage.php?pos=-4209

"Αντικειμενο δραστηριοτητας ενος ΚΤΕΛ ειναι... τα λεωφορεια"
[spoiler]
Edit by cmaniac: διορθωση link[/spoiler]
Απάντηση
#9
(28-06-2010, 10:59 AM)garvanitis Έγραψε: "Αντικειμενο δραστηριοτητας ενος ΚΤΕΛ ειναι... τα λεωφορεια"

Τι, δε το ξερες?

Επισης, αντικειμενο του ΟΣΕ ειναι τα τρενα, της Olympic Air τα αεροπλανα και παει λεγοντας! Βεεεεεεεεεβαια! Tongue
Απάντηση
#10
Και αντικειμενο της Blue Star τα καραβια...
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)