Αξιολόγηση Θέματος:
  • 34 Ψήφοι - 4 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz Citaro
(14-08-2013, 10:41 PM)bill_thes Έγραψε: σήμερα το απόγευμα που βρισκόμουν στο αεροδρόμιο είδα 700αρι citaro να εκτελεί το δρομολόγιο του 79.
αλήθεια, γιατι δεν το δρομολόγησαν στο 78 ή σε κάποια αλλη γραμμή αυξημένης επιβατικής κίνησης; το 79 εκτελεί μικρή διαδρομή και δεν ειναι δημοφιλής γραμμή. μέχρι τώρα μονο με 12μετρα Β9L το έχω δει.
Διασπαση απο την γραμμη του 3 κανουν συνηθως και δινουν citaro στο 79....
Στο 78 δινουν καμια φορα citaro...Συνηθως κανουν δρομολογια ξεκινωντας απο αεροδρομιο...
Απάντηση
(05-08-2013, 12:52 PM)GiannisB Έγραψε: Η μια σου επιθυμία πραγματοποιήθηκε το 939 σήμερα το είδα στο 27

Κάτι που σύμφωνα με τις πληροφορίες μου δεν συνέβη ΠΟΤΕ! Εαν υποψιάζομαι σωστά και το είδες στην εφαρμογή για κινητά της σελίδας του ΟΑΣΘ (διότι διαφορετικά δεν νομίζω να μπορείς να δεις τη θέση των λεωφορείων) να ξέρεις ότι τέτοια "λαθάκια" τα κάνει πολύ συχνά.

(14-08-2013, 10:41 PM)bill_thes Έγραψε: σήμερα το απόγευμα που βρισκόμουν στο αεροδρόμιο είδα 700αρι citaro να εκτελεί το δρομολόγιο του 79.
αλήθεια, γιατι δεν το δρομολόγησαν στο 78 ή σε κάποια αλλη γραμμή αυξημένης επιβατικής κίνησης; το 79 εκτελεί μικρή διαδρομή και δεν ειναι δημοφιλής γραμμή. μέχρι τώρα μονο με 12μετρα Β9L το έχω δει.

Κάποια στιγμή πρέπει και ο οδηγός του 120 να κάνει διάλειμμα.

Ασχετό. Ποιο ακριβώς το νόημα του δημοψηφίσματος; Υπάρχει περίπτωση ποτέ να είναι καλύτερο ένα όχημα 7ετίας ουσιαστικά προπαραγωγής από ένα ανάλογο κατά πολύ νεότερο με προίκα πέντε χρόνια εξέλιξης;
Απάντηση
(20-08-2013, 12:57 AM)garvanitis Έγραψε: Κάτι που σύμφωνα με τις πληροφορίες μου δεν συνέβη ΠΟΤΕ! Εαν υποψιάζομαι σωστά και το είδες στην εφαρμογή για κινητά της σελίδας του ΟΑΣΘ (διότι διαφορετικά δεν νομίζω να μπορείς να δεις τη θέση των λεωφορείων) να ξέρεις ότι τέτοια "λαθάκια" τα κάνει πολύ συχνά.


Κάποια στιγμή πρέπει και ο οδηγός του 120 να κάνει διάλειμμα.

Ασχετό. Ποιο ακριβώς το νόημα του δημοψηφίσματος; Υπάρχει περίπτωση ποτέ να είναι καλύτερο ένα όχημα 7ετίας ουσιαστικά προπαραγωγής από ένα ανάλογο κατά πολύ νεότερο με προίκα πέντε χρόνια εξέλιξης;

Το δημοψήφισμα αναφέρεται σε πιο από τις δυο παραλαβές αρθρωτών ανταποκρίνεται καλύτερα στους δρόμους της Θεσσαλονίκης άμα θέλεις το απαντάς αν δεν θέλεις μην το απαντάς δεν είναι υποχρεωτικό.

Όσο για το 939 στο 27 ναι από την mobile εφαρμογή του ΟΑΣΘ το είδα και φυσικά μπορώ να δω τον χάρτη από το site του ΟΑΣΘ οκ! Και το τι λάθος έχει να μου εμφανίσει 939 στο 27 δεν μπορώ να καταλάβω ότι γράφει η προμετωπίδα γράφει στην τηλεματική
Απάντηση
Καλά το φαντάστηκα! Η mobile εφαρμογή συχνά εμφανίζει οχήματα από άλλη γραμμή - για την ακρίβεια από κάποια από τις προηγούμενες που είδες. Δεν βρέθηκε ποτέ Citaro στη Σταυρούπολη και σαν συνέπεια δεν δρομολογήθηκε ποτέ στο 27. Απ' ότι θυμάμαι μάλιστα τη συγκεκριμένη ημερομηνία ήταν στο 6 δρομολογημένο κατά συνέπεια ούτε κομμένο δεν θα μπορούσε να βρίσκεται εκεί. Τέλος είμαι πολύ περίεργος να δω πώς μπορείς να δεις τις θέσεις των λεωφορείων από το χάρτη (ποιονWink από το site του ΟΑΣΘ.

Όσο για το δημοψήφισμα, όσοι απάντησαν είπαν το προφανές. Ακόμη και ο Θωμάς που βρίσκεται στο εξωτερικό και δεν πρέπει να έχει εμπειρία από τα 900αρια καθόλου... Να σου κάνω τη χάρη να απαντήσω (μιας και απ' ότι φαίνεται δική σου ιδέα ήταν κρίνοντας από το ότι θίχτηκες); Να σου την κάνω. Ορίστε λοιπόν...
Απάντηση
(20-08-2013, 01:34 AM)garvanitis Έγραψε: Καλά το φαντάστηκα! Η mobile εφαρμογή συχνά εμφανίζει οχήματα από άλλη γραμμή - για την ακρίβεια από κάποια από τις προηγούμενες που είδες. Δεν βρέθηκε ποτέ Citaro στη Σταυρούπολη και σαν συνέπεια δεν δρομολογήθηκε ποτέ στο 27. Απ' ότι θυμάμαι μάλιστα τη συγκεκριμένη ημερομηνία ήταν στο 6 δρομολογημένο κατά συνέπεια ούτε κομμένο δεν θα μπορούσε να βρίσκεται εκεί. Τέλος είμαι πολύ περίεργος να δω πώς μπορείς να δεις τις θέσεις των λεωφορείων από το χάρτη (ποιονWink από το site του ΟΑΣΘ.

Όσο για το δημοψήφισμα, όσοι απάντησαν είπαν το προφανές. Ακόμη και ο Θωμάς που βρίσκεται στο εξωτερικό και δεν πρέπει να έχει εμπειρία από τα 900αρια καθόλου... Να σου κάνω τη χάρη να απαντήσω (μιας και απ' ότι φαίνεται δική σου ιδέα ήταν κρίνοντας από το ότι θίχτηκες); Να σου την κάνω. Ορίστε λοιπόν...

Η εφαρμογή του κινητού πχ πάτησα την στάση Τ.Σ.Σταυρούπολης
τάδε οχήματα θα φτάσουν και μετά πάτησα στα Πανεπιστήμια και μου το έβγαλε το 939 μαζί με άλλα οχήματα του 27 αλλά μετά από κάποια στιγμή με ξανά πάει πίσω χωρίς να το πάω στο Τ.Σ.Σταυρούπολης

Δημοψήφισμα μπορεί να κάνει αυτός που άνοιξε το θέμα Wink

Τέλος η αντιπροσωπεία της EVOBUS που ακριβώς στην Πεντάλοφο βρίσκεται; έτσι πληροφοριακά
Απάντηση
Για κάποιο λόγο σου έστειλε πίσω λάθος αποτελέσματα. Το κάνει συχνά, πόσο εύκολο είναι να διορθωθεί δεν το γνωρίζω. Προσπάθησε να θυμηθείς αν το ξαναδοκίμασες και σου το έβγαλε δεύτερη φορά, δίοτι 700αρι μου έχει βγάλει μέχρι και στο 11 - κάτι το οποίο είναι προφανές ότι δεν συνέβη ποτέ.

Η απορία μου για το δημοψήφισμα δεν είναι ποιος το άνοιξε αλλά τι εξυπηρετεί. Να βγάλει καλύτερα ή πιο δημοφιλή τα 900αρια είναι προφανές. Να δεις αν υπάρχει κάποιος που να προτιμά τα 700αρια ίσως; Δεν καταλαβαίνω...
Απάντηση
(20-08-2013, 01:51 AM)garvanitis Έγραψε: Για κάποιο λόγο σου έστειλε πίσω λάθος αποτελέσματα. Το κάνει συχνά, πόσο εύκολο είναι να διορθωθεί δεν το γνωρίζω. Προσπάθησε να θυμηθείς αν το ξαναδοκίμασες και σου το έβγαλε δεύτερη φορά, δίοτι 700αρι μου έχει βγάλει μέχρι και στο 11 - κάτι το οποίο είναι προφανές ότι δεν συνέβη ποτέ.

Η απορία μου για το δημοψήφισμα δεν είναι ποιος το άνοιξε αλλά τι εξυπηρετεί. Να βγάλει καλύτερα ή πιο δημοφιλή τα 900αρια είναι προφανές. Να δεις αν υπάρχει κάποιος που να προτιμά τα 700αρια ίσως; Δεν καταλαβαίνω...

Κακώς έπρεπε να την κάνω αλλιώς την ερώτηση δικό μου το λάθος. Πρώτον ήθελα να δω πως γίνεται το δημοψήφισμα να το βγάλω τώρα και να θέλω δεν μπορώ. Δεύτερον ήθελα να μάθω από τους υπόλοιπους χρήστες την γνώμη τους σχετικά με το ποιο ανταποκρίνεται καλύτερα στους δρόμους αυτής της πόλης. Τα 700αρια για μην λέμε και ψέμματα προσωπικά για μένα σε θέμα άνεσης είναι καλύτερα από τα 900αρια κυρίως λόγω από αυτά τα παράθυρα που έχουνε.
Απάντηση
(20-08-2013, 02:02 AM)GiannisB Έγραψε: Κακώς έπρεπε να την κάνω αλλιώς την ερώτηση δικό μου το λάθος. Πρώτον ήθελα να δω πως γίνεται το δημοψήφισμα να το βγάλω τώρα και να θέλω δεν μπορώ. Δεύτερον ήθελα να μάθω από τους υπόλοιπους χρήστες την γνώμη τους σχετικά με το ποιο ανταποκρίνεται καλύτερα στους δρόμους αυτής της πόλης. Τα 700αρια για μην λέμε και ψέμματα προσωπικά για μένα σε θέμα άνεσης είναι καλύτερα από τα 900αρια κυρίως λόγω από αυτά τα παράθυρα που έχουνε.

τα 900αρια ειναι βελτιωμενα με σχεση τα 700αρια,πιο ανετο περπατημα
Απάντηση
(20-08-2013, 02:04 AM)Giannis B10M Έγραψε: τα 900αρια ειναι βελτιωμενα με σχεση τα 700αρια,πιο ανετο περπατημα

Συμφωνώ και να προσθέσω τις λακκούβες τις παίρνουν καλύτερα τα 900αρια από τα 700αρια.

Τα πρώτα citaro 2 που παρήχθησαν ήταν του ΟΑΣΘ;
Απάντηση
Τα πρώτα ΑΡΘΡΩΤΑ Citaro2 ήταν του ΟΑΣΘ.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 Επισκέπτης (ες)