Αξιολόγηση Θέματος:
  • 7 Ψήφοι - 3.57 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz ΕΛΒΟ C97.405GN
#41
Αν τα προσεχαν τα λεωφορεια θα ηταν μια χαρα!
Απάντηση
#42
Δε θα το 'λεγα.

Τα λεωφορεία είναι φτιαγμένα με λαμαρίνα-τσιγαρόχαρτο που σαπίζει με το κοίταγμα, μονώσεις δεν έχουν και είναι ασταθή στο δρόμο. Δεν έχουν καμμία σχέση με τα Γερμανικά αδερφάκια τους.

Το μόνο που αξίζει είναι το σύστημα κίνησης του λεωφορείου.
Απάντηση
#43
Τα ΕΛΒΟ ειναι stainless, δεν σαπιζουν ουτε με το κοιταγμα, ουτε με το αλατονερο. Κακοσυναρμολογημενα ειναι, οσο για τη ασταθεια τους ειναι χαρακτηριστικο ολων των GN2, ΚΑΙ των γερμανικων. Τα δευτερα βεβαια θα τα ξερεις καλα μου φαινεται κρινοντας απο το υφος της απαντησης. Μπορεις λοιπον να μου εξηγησεις γιατι ενω ενας πολυ μεγαλος αριθμος απο GN1 παραμενει σε λειτουργια ακομη και σημερα στην Γερμανια τα GN2 σπανιζουν αποσυρομενα μαλιστα πολυ νεοτερα?
Απάντηση
#44
Εγω πιστεύω ότι τα ΕΛΒΟ έχουν θέμα συναρμογής και μονώσεων του κινητήρα γ αυτο κοπανάνε και τρίζουν έτσι. Αν τα είχαν σε κανένα Αστικό ΚΤΕΛ θα ήταν αστέρια. Αλλά προς το παρόν είναι σε λάθος χέρια και διαλύονται...
Απάντηση
#45
Επειδή καθημερινά κινούμαι με αυτά τα λεωφορεία στη γραμμή 040 Πειραιάς-Σύνταγμα, βλέπω να έχουν ξηλωθεί οι πλάγιες χειρολαβές (μαυρες) που είχαν απο τη αρχή, όλοι σχεδόν οι καθρέφτες στις πόρτες, όλα τα μεγάφωνα οδηγού, όλοι σχεδόν οι μικροί κάδοι απορριμμάτων, τα περισσότερα ρολόγια ειτε δεν δουλεύουν η' έχουν ξηλωθεί, ο θόρυβος στη μηχανή είναι υπερβολικός ειδικά αν κάθεσαι στα τελευταία καθίσματα και πολλά άλλα που δείχνει την εγκατάλειψή τους. Κρίμα...γιατί μπορεί να μην έχει γίνει εξ αρχής καλή κατασκευή απο τα Ελληνικά χέρια, αλλά άξιζαν περισσότερη φροντίδα.
Απάντηση
#46
(04-01-2012, 04:22 PM)Paul Έγραψε: Εγω πιστεύω ότι τα ΕΛΒΟ έχουν θέμα συναρμογής και μονώσεων του κινητήρα γ αυτο κοπανάνε και τρίζουν έτσι. Αν τα είχαν σε κανένα Αστικό ΚΤΕΛ θα ήταν αστέρια. Αλλά προς το παρόν είναι σε λάθος χέρια και διαλύονται...

Δεν ειναι μονο τα "λαθος χερια" κατι το οποιο ειναι γεγονος. Μονος σου το αναφερεις, εχουν θεμα συναρμογης...
Απάντηση
#47
Και η 504 σήμερα εθεάθη με αλλαγμένα όλα τα καθίσματα ( στο 237 )
Απάντηση
#48
Ημερομηνίες παραλαβής έχουμε?Ξέρουμε πότε πήγαν οι 400-459 στο Ελληνικό και οι 564/619 στην Ανθούσα?
Απάντηση
#49
(07-03-2013, 11:55 AM)aliance Έγραψε: Ημερομηνίες παραλαβής έχουμε?Ξέρουμε πότε πήγαν οι 400-459 στο Ελληνικό και οι 564/619 στην Ανθούσα?

Έχεις πμ...
Απάντηση
#50
Έχω παρατηρήσει ότι το τελευταίο διάστημα οι φυσούνες σε μερικές GN είναι σαν να έχουν "ζαρώσει" και είναι χάλια (#438, #466 κ.α.).
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Mercedes-Benz ΕΛΒΟ C97.405Ν mercedes elbo 79 99.683 16-03-2024, 09:11 AM
Τελευταία Δημοσίευση: patrinos
  Mercedes-Benz O405N (N1) N1Brahamiou 127 52.521 30-12-2023, 05:27 PM
Τελευταία Δημοσίευση: patrinos

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)