Αξιολόγηση Θέματος:
  • 55 Ψήφοι - 2.73 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Στόλος ΟΑΣΘ και γραμμές
(22-10-2011, 12:51 AM)george-oasth Έγραψε: εγώ θέλω αυτην την φορά να πάρει irisbus διπλά και citaro μονα..

αλλά τα citaro όμως να είναι και στις γραμμές της Σταυρούπολης.

(21-10-2011, 11:15 PM)mercedes elbo Έγραψε: Δεν νομίζω το πιο πιθανόν είναι πάρει ξανά κάποιο απ'τα προαναφερθέντα λόγω της οικονομικής κρίσης ώστε να υπάρχει ομοιομορφία στόλου.

Αποκλείεται αν εκδίδονται μέχρι τότε

βασικα αν ερθουν αυτα τα λεωφορεια να πανε στις γραμμες που ακομα δουλευουν με παλια...
(22-10-2011, 08:37 PM)george-oasth Έγραψε: βασικα αν ερθουν αυτα τα λεωφορεια να πανε στις γραμμες που ακομα δουλευουν με παλια...

Σωστός πχ 9,43,53,55,69,88,90,92 για τα μονά και 8,32,72 για τα διπλά
(22-10-2011, 06:45 PM)GiannisB Έγραψε: Αποκλείεται αν εκδίδονται μέχρι τότε
Αν εννοεις το υπαρχον Citaro εχει ηδη κλεισμενες παραγγελιες μεχρι το 2014.
(22-10-2011, 06:45 PM)GiannisB Έγραψε: αλλά τα citaro όμως να είναι και στις γραμμές της Σταυρούπολης.


Αποκλείεται αν εκδίδονται μέχρι τότε

Σε ποιες γραμμές της Σταυρούπολης έχει Citaro και πια είναι;
(22-10-2011, 09:36 PM)K.S. Έγραψε: Σε ποιες γραμμές της Σταυρούπολης έχει Citaro και πια είναι;

Σε καμία απλώς λέμε ότι στον έπομενο διαγωνισμό αν ο ΟΑΣΘ πάρει citaro μονά ή και διπλά να παν σε γραμμές της Σταυρούπολης

(22-10-2011, 09:13 PM)chrispan Έγραψε: Αν εννοεις το υπαρχον Citaro εχει ηδη κλεισμενες παραγγελιες μεχρι το 2014.
Όχι δεν εννοώ citaro εννοώ από τα υπόλοιπα που κυκλωφορούν τα citelis και τα b9l
(22-10-2011, 10:24 PM)GiannisB Έγραψε: Σε καμία απλώς λέμε ότι στον έπομενο διαγωνισμό αν ο ΟΑΣΘ πάρει citaro μονά ή και διπλά να παν σε γραμμές της Σταυρούπολης

Όχι δεν εννοώ citaro εννοώ από τα υπόλοιπα που κυκλωφορούν τα citelis και τα b9l

Citaro στην Σταυρουπολη δεν προκειται να παει παρα μονο αν ξεπερασει ο αριθμος τους τα εκατο οχηματα...

Τα Citelis ειναι μεταγενεστερα του Citaro. Το B9 ακομα πιο φρεσκο. Για το δευτερο βεβαια πρεπει να υπαρχει η ΕΛΒΟ πρωτα...
(22-10-2011, 10:45 PM)chrispan Έγραψε: Citaro στην Σταυρουπολη δεν προκειται να παει παρα μονο αν ξεπερασει ο αριθμος τους τα εκατο οχηματα...

Γιατί άμα αντικαταστήαουν τα scania του 1998 με citaro σίγουρα θα παν Σταυρούπολη όλα παρομοίως με τους αλέκους αλλά τους μισούς
Σου εχω εξηγησει ενα καρο φορες για ποιους λογους δεν πανε τα Citaro στην Σταυρουπολη ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ κι αν αντικαταστησουν. Αν καποια στιγμη αυξηθει αρκετα ο αριθμος τους τοτε θα πανε καποια τα οποια απλα θα σταθμευουν εκει ενω θα εχουν τυπικα εδρα Φοινικα, κατι που ηδη συμβαινει με καποιες γραμμες.
Οσο για τις αντικαταστασεις, αν δεν το εχεις καταλαβει ακομα, γινονται πανω στην αδεια του οχηματος και οχι στην δρομολογηση.
Πάνω στην άδεια του οχήματος ναι έτσι είναι και πάνω στις ανάγκες του αμαξοστασίου αμά δηλαδή πχ τους αλέκους ΑΜΕΑ τους κάνουν όλους citaro τότε θα πάνε τα μισά στην Σταυρούπολη απλά μπορεί και να φέρουν το μισό τεχνικό προσωπικό από τον Φοίνικα άμα όλα τα scania του 1998 γίνουν irisbus τότε θα κάνουν το ανάποδο



Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 10 Επισκέπτης (ες)