Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[2024] Διαγωνισμός μίσθωσης 300 καινούργιων λεωφορείων από την ΟΣΥ (leasing)
#21
(09-10-2024, 05:56 PM)vard_57 Έγραψε: που θα είναι τι μάρκα;
Επειδή το έψαξα και εγώ και ηλεκτρικά midi εχει μόνο η ΜΑΝ, πιθανώς να είναι αυτή η μάρκα, με κάθε επιφύλαξη χωρίς να γνωρίζω κάτι παραπάνω
Απάντηση
#22
Από τον Ιούνιο που καταγράφω τσιμεντόλιθους τις περισσότερες μέρες, το Μαξ που έχουν βγει είναι 25

Γύρω στους 45 οι λειτουργικοί
Εννοείται ότι θα αποσυρθούν καμία 20ρια σολάρις, ίσως του Πειραιά που ακούω ότι είναι στα κακά τους χάλια
Απάντηση
#23
(09-10-2024, 05:45 PM)214 Mercedes-Benz O405N Έγραψε: Αν κυκλοφορούν 20-40 τσιμεντόλιθοι πιθανώς να φύγουν κάποια σολαρις εν μερει
Είχαν μετρηθεί πριν κάτι μήνες περίπου 45 τα Neoplan midi αλλά στην πράξη δεν κυκλοφορούν τόσα. 
Αλλά επειδή υπάρχει και ο παράγοντας της αυτονομίας μιας και μιλάμε για ηλεκτρικά θεωρώ ότι δεν θα αποσύρουν μαζικά λειτουργικά Solaris εκτός κι αν μιλάμε για προβληματικά οχήματα που πρακτικά είναι ήδη εκτός.
Απάντηση
#24
(09-10-2024, 06:31 PM)214 Mercedes-Benz O405N Έγραψε: Επειδή το έψαξα και εγώ και ηλεκτρικά midi εχει μόνο η ΜΑΝ, πιθανώς να είναι αυτή η μάρκα, με κάθε επιφύλαξη χωρίς να γνωρίζω κάτι παραπάνω
Κάπου είχα πέσει σε ένα ποστ που έλεγε ότι και οι νταλίκες leasing που θα έρθουν θα είναι Man αλλά δεν έχω ιδέα για την εγκυρότητα του προφανώς.
Σε κάθε πρίπτωση φάση θα έχει να έχει και η ΟΣΥ και τα ΚΤΕΛ Man. Θα μιλάμε για 400+ Man στους δρόμους της Αθήνας.
Απάντηση
#25
(09-10-2024, 08:24 PM)ecoj Έγραψε: Κάπου είχα πέσει σε ένα ποστ που έλεγε ότι και οι νταλίκες leasing που θα έρθουν θα είναι Man αλλά δεν έχω ιδέα για την εγκυρότητα του προφανώς.
Σε κάθε πρίπτωση φάση θα έχει να έχει και η ΟΣΥ και τα ΚΤΕΛ Man. Θα μιλάμε για 400+ Man στους δρόμους της Αθήνας.
Προχθές έκανα κουβέντα με έναν οδηγό από Μπραχάμι και μου είπε πως μέχρι τον Μάρτιο θα φύγει το leasing (Volvo) και μέχρι το τέλος του έτους τα Ν2 και θα έρθουν τα 35 περίπου ηλεκτρικά της Ανθούσας και αρκετά λεωφορεία από το νέο leasing τα οποία μου είπε θα είναι ΜΑΝ σαν των ΚΤΕΛ, μένει να δούμε αν ισχύει σε λίγο καιρό…
Απάντηση
#26
(09-10-2024, 06:48 PM)Leon377 Έγραψε: Από τον Ιούνιο που καταγράφω τσιμεντόλιθους τις περισσότερες μέρες, το Μαξ που έχουν βγει είναι 25

Γύρω στους 45 οι λειτουργικοί
Εννοείται ότι θα αποσυρθούν καμία 20ρια σολάρις, ίσως του Πειραιά που ακούω ότι είναι στα κακά τους χάλια
Όσον αφορά για τα σόλαρις τα πρώτα οχήματα έχουν ήδη πάει θριάσιο.Είχα περάσει μία βόλτα με το αμάξι πριν 20 μέρες και είχα δει 4-5 midi και από κωδικούς νμζ #70,#649 χωρίς να είμαι σίγουρος,λγκ θα ήταν παροπλισμένα για αρκετό καιρό
Απάντηση
#27
Αν καταλαβαίνω καλά από το χάος στην ανάλυση στόλου στην ιστοσελίδα της ΟΣΥ τον επίσημο αριθμό των Solaris midi τον δίνει στα 201 άρα δεδομένα υπάρχουν καμιά 20αρια ήδη οριστικά εκτός και το πιθανότερο είναι να είναι κάμποσα παραπάνω.
Απάντηση
#28
(09-10-2024, 09:57 PM)ecoj Έγραψε: Αν καταλαβαίνω καλά από το χάος στην ανάλυση στόλου στην ιστοσελίδα της ΟΣΥ τον επίσημο αριθμό των Solaris midi τον δίνει στα 201 άρα δεδομένα υπάρχουν καμιά 20αρια ήδη οριστικά εκτός και το πιθανότερο είναι να είναι κάμποσα παραπάνω.
Λειτουργικά πρέπει να είναι γύρω στα 150-160 από ότι είχα διαβάσει πριν καιρό εδώ όπως επίσης από τους τσιμεντόλιθους το ιδιο ισχύει
Απάντηση
#29
(09-10-2024, 03:18 PM)214 Mercedes-Benz O405N Έγραψε: Τέλος του μήνα έρχονται τα 100 midi που θα είναι ηλεκτρικά για το αμαξοστάσιο του Βοτανικού. Πρόκειται για το 30% του στόλου από το νέο leasing
Μισό λεπτό, ο Βοτανικός δεν ήταν που δεν μπορούσε να πάρει ηλεκτρικά λόγο υποδομής; Μέχρι και πρόσφατα ακούγαμε για οδηγούς του που έπρεπε να πάνε Ράλλη Ρέντη για να αρχίσουν την βάρδια τους με τα ηλεκτρικά. Λύθηκε τελικά το πρόβλημα;
Απάντηση
#30
(10-10-2024, 07:06 AM)500_enjoyer Έγραψε: Μισό λεπτό, ο Βοτανικός δεν ήταν που δεν μπορούσε να πάρει ηλεκτρικά λόγο υποδομής; Μέχρι και πρόσφατα ακούγαμε για οδηγούς του που έπρεπε να πάνε Ράλλη για να αρχίσουν την βάρδια τους με τα ηλεκτρικά. Λύθηκε τελικά το πρόβλημα;
Το πρόβλημα δεν έχει λυθεί οι οδηγοί ακόμα πηγαίνουν Ρέντη
Απάντηση


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Ποιοί τύποι λεωφορείων & τρόλεϊ κυκλοφορούν - 2024 N1Ellinikou 790 95.747 24-10-2024, 11:31 AM
Τελευταία Δημοσίευση: Man Lion's city
  [2020] Διαγωνισμός μίσθωσης 300 μεταχειρισμένων λεωφορείων από την ΟΣΥ (leasing) mercedes elbo 558 336.778 11-05-2024, 03:47 PM
Τελευταία Δημοσίευση: Thanos2265

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)