Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Η γραμμή με την ομορφότερη / πιο ιδιαίτερη διαδρομή που έχετε μπει
#1
Μπαίνοντας πολύ συχνά στο 904, ένα λεωφορείο που σου δίνει την ευκαιρία να χαζέψεις τη θέα στην Πειραϊκή σε διάφορες ώρες της ημέρας και εποχές του χρόνου, έχω συχνά αναρωτηθεί ποιες θεωρούνται οι ομορφότερες διαδρομές των λεωφορείων της ταλαίπωρης πόλης μας. Τί έχετε να διηγηθείτε όσοι παίρνετε συχνά πιο «βουνίσιες» γραμμές; Θυμάμαι μια διαδρομή με το Κηφισιά - Διόνυσος μέσα στα χιόνια. Όσοι μένετε προς ΒΠ θα έχετε πολλά τέτοια στην χειμερινή σας καθημερινότητα... (Τυχεροί!)

Επίσης έχω να αναφέρω ότι η πιο «εξωτική» διαδρομή που έχω κάνει με τα αστικά ήταν προς το Λόφο Κυρίλλου στον Ασπρόπυργο. Περνούσε πάνω από την Αττική Οδό και κατέληγε σε ένα πολύ μικρό οικισμό σε ένα λοφάκι, με έναν τεράστιο πυλώνα της ΔΕΗ στο κέντρο, απρόσκοπτη θέα προς το (καραφλό από εκείνη την πλευρά) βουνό και πολλή ησυχία. Το έλεγες και γοητευτικό μέρος, αλλά δεν έκατσα καμία φορά μετά το απόγευμα για να δω πως είναι. Επίσης να πω ότι πήγα από καθαρή περιέργεια, μια εποχή που κυκλοφορούσα πολύ Ασπρόπυργο για δουλειά.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
Η γραμμή με την ομορφότερη / πιο ιδιαίτερη διαδρομή που έχετε μπει - από uptight - 06-06-2018, 02:01 AM

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)