Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Σύστημα τηλεματικής στις Ο.ΣΥ.
(03-11-2016, 11:54 PM)Citaro Έγραψε: Εννοείς προφανώς γιατί δεν αναγράφονται οι προγραμματισμένοι χρόνοι αναχώρησης, σε σημεία που είναι κοντά στην αφετηρία;;
Καλή ερώτηση. Κάθομαι κάθε πρωϊ και μαντεύω στη στάση μου (9η Ζωγράφου/235) μέσω της εφαρμογής στο κινητό, τί ώρα σκοπεύει να κατέβει το λεωφορείο που είναι στο τέρμα (αφού δεν τηρείται ο επίσημος πίνακας).
Σήμερα πχ, ρώτησα τον οδηγό ενός ανερχόμενου στο 235, τί ώρα θα κατέβει και, αφού σκρόλαρε στην οθονίτσα του, μου είπε "08:09" . Η ώρα αναχώρησης αυτή δεν υπάρχει στο επίσημο πρόγραμμα. Είναι ή 08:05 ή 08:17. Βλέποντας μετά την εφαρμογή, είδα ότι πράγματι είναι έξω μονο τέσσερα από τα πέντε οχήματα, οπότε είχε γίνει συγχώνευση δρομολογίου.
Θα μπορούσε λοιπόν άνετα να φαίνεται η ώρα αναχώρησης στη στάση και να αποφεύγουμε όλο αυτό το ψάξε - ρώτα.

Βy the way, χθές και σήμερα η εφαρμογή τηλεματικής στα κινητά δεν πολυδούλευε. Ειδικά χθές δεν φόρτωνε καθόλου, ούτε σήμερα μέχρι το μεσημέρι. Και η αλήθεια είναι ότι μου έλειπε.
Εννοω να υπολογίζει την προγραμματισμενη αναχωρηση + το χρονο που χρειαζεται το οχημα να φτασει στην κάθε στάση. πχ ας πουμε 608 απο Ζωγραφου 10:05 :15 :20 :25 και θελει ας πουμε 10' μεχρι την Τσιτουρα να εχει αναχωρησεις απο Τσιτουρα 10:15 10:25 10:30 10:35. Νομίζω όλες οι αντιστοιχες εφαρμογες στο εξωτερικο ετσι λειτουργουν
Όντως η εφαρμογη είχε θέματα χθες και σημερα παρολο που στους πινακες τηλεματικης φαινονταν κανονικα οι ωρες αφιξεις των γραμμων
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Σύστημα τηλεματικής στις Ο.ΣΥ. - από georgio - 04-11-2016, 01:27 AM

Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Σύστημα τηλεματικής στα ΚΤΕΛ panos1b 25 7.426 11-04-2024, 08:48 PM
Τελευταία Δημοσίευση: kostas720

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 Επισκέπτης (ες)