Αξιολόγηση Θέματος:
  • 2 Ψήφοι - 3 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Σύστημα τηλεματικής στις Ο.ΣΥ.
(14-03-2016, 12:11 AM)marios.ilioupoli Έγραψε: Και μάλλον κάποιες επιλογές, όπως η εγκατάσταση τηλεματικής στο τέρμα του 218 στον Σταθμό Δάφνης, χωρίς άλλη διερχόμενη γραμμή και η αφετηρία των 206 και 237, ακριβώς από πίσω, είναι χωρίς οθόνη, ή η τοποθέτηση οθονών στην Πλατεία Παλαιών Πατρών Γερμανού, στο παλιό τέρμα του 218, στάση η οποία έχει πλέον σχεδόν μηδαμινή επιβατική κίνηση, την ώρα που δε μπήκε οθόνη στο "Νησάκι", έχουν δώσει ήδη την απάντηση για το που επέλεξε ο ΟΑΣΑ να "φυτέψει" τη διαθέσιμη υποδομή.

Για το συγκεκριμένο θέμα, θέλω να ελπίζω ότι θα βρεθεί κάποιος τρόπος ώστε η οθόνη να δείχνει και τις αναχωρήσεις των 206-237. Δεν είναι κάτι δύσκολο τεχνικά και πιστεύω να το σκεφτούν και να το εφαρμόσουν. Αν προσέξεις και στην Ακαδημία δεν έχουν βάλει οθόνη σε όλες τις στάσεις, παρά μόνο στην πρώτη, αφήνοντας έξω τις επόμενες 2 στάσεις (που αθροιστικά είναι πολυπληθέστερες). Αντίστοιχα και στον Αγ. Αντώνιο έχει οθόνη η στάση των λεωφορείων που συνεχίζουν την Παναγή Τσαλδάρη αφήνοντας απ' έξω 730, 821, 822 και 823. Νομίζω πως θα "συνενώσουν" τις στάσεις στην ίδια οθόνη.

Από σήμερα είναι "υποχρεωμένοι" οι οδηγοί να δοκιμάζουν την τηλεματική στα οχήματα που κυκλοφορούν και να αναφέρουν προβλήματα που διαπιστώνουν.
Κανονίστε να μου πειράξετε το 608rifle
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Σύστημα τηλεματικής στις Ο.ΣΥ. - από nikos1991 - 15-03-2016, 03:52 PM

Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Θέμα: Συντάκτης Απαντήσεις: Προβολές: Τελευταία Δημοσίευση
  Σύστημα τηλεματικής στα ΚΤΕΛ panos1b 33 9.150 19-09-2024, 10:40 PM
Τελευταία Δημοσίευση: MrVanHool

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 16 Επισκέπτης (ες)