Αξιολόγηση Θέματος:
  • 16 Ψήφοι - 2.56 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Είναι παράνομη η ανταλλαγή επικυρωμένων εισιτηρίων;
#6
Εγώ συμφωνώ με τον Cmaniac και φυσικά με τον ΟΑΣΑ. Δεν κατάλαβα γιατί μόνο οι Αθηναίοι και μάλιστα οι κουτοπόνηροι, και πάνω απο όλους οι γνωστοί μετανάστες...., να κυκλοφορούν τζάμπα με τα εισητήρια που εγώ (που είμαι φοιτητής και δεν έχω εισόδημα άρα τα χρήματα τα στερούμαι ή εγώ ή οι γονείς μου έμμεσα αφού ζητάω παραπάνω λόγω μετακινήσεων) ή και ο κάθε άλλος πληρώνουμε κανονικά όντας απολύτως νόμιμοι και τυπικοί.

Εγώ δηλαδή τι πρέπει να κάνω που σπουδάζω στο Ηράκλειο και αναγκάζομαι ως φοιτητής να πληρώνω για μηνιαία καρτα στο Αστικό ΚΤΕΛ το απαράδεκτο ποσό των 35 ευρώ για μια πόλη που έχει όλες κι όλες 15 γραμμές λεωφορείων όταν στην Αθήνα θα πλήρωνα 7? Επίσης εδώ αν κάποιος θέλει να κινηθεί με εισιτήρια για να πάρει 3 λεωφορεία θα πρέπει να χρησιμοποιήσει 3 εισιτήρια αφου κάθε είσοδος σε λεωφορείο ισούται με σκίσιμο εισητηρίου ακόμα και αν κατεβείς σε 1-2 στάσεις...

Καλό θα ήταν σε αυτή την χώρα να μάθουμε επιτέλους να εκτιμούμε την δημόσια συγκοινωνία που μας προφέρεται με όλα τα προνόμιά της όπως π.χ. το εισιτήριο διάρκειας 1,5 ώαρς και όχι μιας διαδρομής όπου προσφέρεται και όχι να κοιτάμε πως θα γλιτώσουμε ένα ευρώ κλέβοντας το κράτος επειδή εμείς είμαστε μάγκες και οι άλλοι μαλάκες! Γι' αυτό καταλήξαμε στο ΔΝΤ και όλη η Ευρώπη μας δουλεύει....
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
[Χωρίς Θέμα] - από Cmaniac - 17-05-2010, 03:09 AM
RE: Είναι παράνομη η ανταλλαγή επικυρωμένων εισιτηρίων; - από Paul - 17-05-2010, 06:51 PM

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)