Αξιολόγηση Θέματος:
  • 14 Ψήφοι - 3.21 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Απρόοπτα συμβάντα (βλάβες, ατυχήματα κλπ)
Να μάθουμε το νούμερο του. Κρίμα πάντως.
Απάντηση
(10-12-2013, 02:17 AM)Solaris_Urbino_18 Έγραψε: η κατασκευή τους είναι γτπ...

Όταν στα 'λεγα εγώ... Μούφα Ο405Ν τι περιμένεις! Tongue

-1 όχημα για την ΟΣΥ. Λογικά τις επόμενες ώρες θα μάθουμε και ποιό Ν2 είναι.
Απάντηση
Άυριο απο τον ανταποκριτή εκ ΑΣ Π.Ράλλη αγαπητέ Ν1 Ελληνικού. ;-)
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
(10-12-2013, 02:17 AM)Solaris_Urbino_18 Έγραψε: Ποιότητα κατασκευής ΕΛΒΟ, όσο και αν αγαπάω την εταιρεία δυστυχώς η κατασκευή τους είναι γτπ..., σχολασμένο πάντως. Τι έπαθε βραδυάτικα ο οδηγός...

Μην βάλεις τα κλάμματα Θωμά, αλλά για όλες τις λαμπάδες μέχρι στιγμής η ΕΛΒΟ δεν φταίει πουθενά... Όλες προκλήθηκαν από τα μηχανικά μέρη των λεωφορείων και η αποκλειστική ευθύνη είναι της Mercedes και των ΟΣΥ για την ανύπαρκτη σχεδόν συντήρησή τους.
Όσο για τον οδηγό θα γράψει λίγη υπερωρία, θα δώσει μια κατάθεση στην Π.Υ. και θα πάει για ύπνο. Η έκταση της φωτιάς βέβαια δείχνει ότι για ακόμη μια φορά (να δω πόσα λεωφορεία θα γίνουν στάχτη μέχρι να το μάθουν) δεν έκλεισε το γενικό με αποτέλεσμα να έχει και αυτός συμμετοχή στην ολοσχερή καταστροφή του...

(10-12-2013, 02:31 AM)Solaris_Urbino_18 Έγραψε: Άυριο απο τον ανταποκριτή εκ ΑΣ Π.Ράλλη αγαπητέ Ν1 Ελληνικού. ;-)

Μας λείπει ένα ακόμη που κάηκε στο ίδιο περίπου σημείο πριν από λίγο καιρό. Και επειδή με τον συγκεκριμένο ανταποκριτή έχουμε φτάσει να επικοινωνούμε για να ανταλλάσουμε ευχές ο ένας στη γιορτή του άλλου μάθε και για εκείνο...
Απάντηση
(10-12-2013, 02:17 AM)Solaris_Urbino_18 Έγραψε: Ποιότητα κατασκευής ΕΛΒΟ, όσο και αν αγαπάω την εταιρεία δυστυχώς η κατασκευή τους είναι γτπ..., σχολασμένο πάντως. Τι έπαθε βραδυάτικα ο οδηγός...

Κοιταξε Σολαριε, εχω την μικρη, ελαχιστη, αδιανοητα και απυθμενα λεπτεπιλεπτη υποψια, πως οταν, ενα οποιοδηποτε λεωφορειο/οχημα/τραπεζι/ο Ν1 Ελληνικου (εχει τυχει πολλες φορες να λαμπαδιαζει εκει που πινουμε καφε και να ψαχνω πυροσβεστηρα μεσα σε καφετεριες... ρεζιλι μας εχει κανει) τυλιγεται μετα απο 15 περιπου χρονια λειτουργιας στις φλογες, ΔΕΝ φταει ο κατασκευαστης, αλλα κατι αλλο, τωρα το τι... θα το αφησω στην φαντασια σου...
Απάντηση
Εχτες το βραδυ λοιπον το ΥΜΙ 1716 αφου ολοκληρωσε με επιτυχια τα δρομολογια του για την εξυπηρετηση του επιβατικου κοινου αποφασισε περι της 00.10 να θυσιαστεί στο βωμο της σταχτης . Η καταστροφή δεν είναι ολοσχερης όπως φανηκε κι αν δεν εχει παρει σασι αλλαζουν στρνταριστα (σκελετο) ντύνετε βαφεται γινεται ομορφο και είναι παλι αξιομαχο

Εδώ εχει και φωτο http://www.plektani.gr/2013/12/blog-post_10.html
Απάντηση
(10-12-2013, 01:10 PM)dora Έγραψε: Εχτες το βραδυ λοιπον το ΥΜΙ 1716 αφου ολοκληρωσε με επιτυχια τα δρομολογια του για την εξυπηρετηση του επιβατικου κοινου αποφασισε περι της 00.10 να θυσιαστεί στο βωμο της σταχτης . Η καταστροφή δεν είναι ολοσχερης όπως φανηκε κι αν δεν εχει παρει σασι αλλαζουν στρνταριστα (σκελετο) ντύνετε βαφεται γινεται ομορφο και είναι παλι αξιομαχο

Εδώ εχει και φωτο http://www.plektani.gr/2013/12/blog-post_10.html
ειχα μπει πολλες φορες στο #716 CryCryCry
Τοπικοποιηστε τα 622,815 στον ευαγγελισμο
Απάντηση
(10-12-2013, 01:36 PM)Vasilis21 Έγραψε: ειχα μπει πολλες φορες στο #716 CryCryCry

Συμβαίνει παντού! Εδώ ταξί πήρε φωτιά εν κινήσει προχθές στην Αλίμου-Κατεχάκη. Ευτυχώς να λέμε που έγινε την ώρα που αποσύρονταν το όχημα.
Απάντηση
Και ειχε και καινουργια φαναρια πισω τα γνησια αυτά που φοραγαν τα ΕΛΒΟ με την χωριστρα που δεν βραχυκυκλωνουν και καλο γκαζι κι ωραιο πατημα στο δρομο........ ΑΞΙΟ
Απάντηση
Όπως θα ακούσατε μερικοί στην tv ή στο ραδιόφωνο, θα διαβάσατε κάποιοι άλλοι στο διαδίκτυο, ή θα είδατε στο facebook (για τον κύριο nikos1991 ομιλώ Tongue ), απόψε είχαμε απειλή για βομβα σε λεωφορείο που κινούνταν στη Λ. Βουλιαγμένης.

Αν και όλα συνέβησαν στο ύψος του Μετρό Ηλιούπολης (στη γειτονιά μου δηλαδή), δε γνωρίζω λεπτομέρειες (εγώ και ο Τηλεβόας τέτοια τύχη!). Απλά θα σας μεταφέρω πως μόλις μετέδωσε ο mister Ευαγγελάτος την είδηση, βγήκε στο μπαλκόνι μου για να δω τι παίζει, όπου διαπίστωσα ότι είχαν εκτρέψει την κυκλοφορία από τη Σοφ. Βενιζέλου προς τα στενά. Βγαίνοντας μετά έξω για να δω τι παίζει, αφού είχε μεταδώσει το ΣΚΑΪ ότι πέρασε ο χρόνος που είχε δοθεί και βόμβα δεν εξερράγη, το μόνο που είδα ήταν ένα λεωφορείο ακινητοποιημένο στην εσοχή του Μετρό στο ρεύμα προς Γλυφάδα και την κυκλοφοριακή συμφόρηση. Μέχρι να κάνω μια βόλτα και να περάσω μέσω του Μετρό στην απέναντι πλευρά, το λεωφορείο είχε αναχωρήσει για άλλες πολιτείες και το μόνο που είχε μείνει στο σημείο ήταν ένα αυτοκίνητο με κρατικές πινακίδες.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 8 Επισκέπτης (ες)