Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: Mercedes-Benz Citaro
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Όχι ούτε ακόμα στους αλέκους

Έρχομαι να τα φτιάξωTongue

Πέραν την πλάκας το αρχιτεχνίο δεν μπορεί ή θέλει αντιπροσωπία;
Μια ερωτηση εγω θελω να υποβαλω για τα 900αρια μερσεντες...Οι καμερες που ειναι για την 3,4 πορτα περιλαμβανοταν στην κατασκευη??η ηταν ξεχωριστα κομματια που τοποθετησε ο οργανισμος?
Κι άλλη μία ερώτηση από μένα: Στα 900άρια αυτό το καρούμπαλο στο πίσω μέρος που είναι ακριβώς πάνω από την προμετωπίδα της Ameli για τον αριθμό της γραμμής, τί είναι? Στα 700άρια δεν το έχει.
(21-05-2013, 05:31 PM)george-oasth Έγραψε: [ -> ]Μια ερωτηση εγω θελω να υποβαλω για τα 900αρια μερσεντες...Οι καμερες που ειναι για την 3,4 πορτα περιλαμβανοταν στην κατασκευη??η ηταν ξεχωριστα κομματια που τοποθετησε ο οργανισμος?

Περιλαμβάνονται στον στάνταρ εξοπλισμό του οχήματος.

(21-05-2013, 06:17 PM)damin26 Έγραψε: [ -> ]Κι άλλη μία ερώτηση από μένα: Στα 900άρια αυτό το καρούμπαλο στο πίσω μέρος που είναι ακριβώς πάνω από την προμετωπίδα της Ameli για τον αριθμό της γραμμής, τί είναι? Στα 700άρια δεν το έχει.

Με πιάνεις αδιάβαστο... Δεν το έχω προσέξει καν... Θα μάθω και θα σου πω, πιθανολογώ πάντως πως πρέπει να είναι κάμερα οπισθοπορείας.
(21-05-2013, 06:55 PM)garvanitis Έγραψε: [ -> ]Με πιάνεις αδιάβαστο... Δεν το έχω προσέξει καν... Θα μάθω και θα σου πω, πιθανολογώ πάντως πως πρέπει να είναι κάμερα οπισθοπορείας.

Δεν το περίμενα αυτό από 'σένα!!! Με απογοήτευσες!!!!! Tongue
Λίγο αλλόκοτο πάντως να είναι κάμερα οπισθοπορείας και να τοποθετηθεί τόσο ψηλά... Στα αυτοκίνητα η κάμερες οπισθοπορείας τοποθετούνται στο ύψος του προφυλακτήρα, δίπλα στους αισθητήρες παρκαρίσματος.
Περίεργο πάντως που δεν το έχεις παρατηρήσει καν!! Εγώ από μακριά το βλέπω και λέω κατ' ευθείαν "αυτό είναι 900άρι!". Οι εμφανείς εξωτερικές διαφορές μεταξύ 900αριων και 700αριων είναι αυτό το καρούμπαλο και η διαφορετική μεριά της μηχανής (αριστερή-δεξιά σχάρα).
και damin26 και τα παράθυρα
ναι, και αυτό αλλά δεν είναι τόσο εμφανές όσο τα άλλα δύο που προανέφερα. θέλει να τα προσέξεις λίγο περισσότερο αυτά, όπως και τις καταπακτές στην οροφή που είναι πιο ενισχυμένες και στέκονται πιο ψηλά απ' ότι αυτές των 700.
(21-05-2013, 09:33 PM)damin26 Έγραψε: [ -> ]Δεν το περίμενα αυτό από 'σένα!!! Με απογοήτευσες!!!!! Tongue
Λίγο αλλόκοτο πάντως να είναι κάμερα οπισθοπορείας και να τοποθετηθεί τόσο ψηλά... Στα αυτοκίνητα η κάμερες οπισθοπορείας τοποθετούνται στο ύψος του προφυλακτήρα, δίπλα στους αισθητήρες παρκαρίσματος.
Περίεργο πάντως που δεν το έχεις παρατηρήσει καν!! Εγώ από μακριά το βλέπω και λέω κατ' ευθείαν "αυτό είναι 900άρι!". Οι εμφανείς εξωτερικές διαφορές μεταξύ 900αριων και 700αριων είναι αυτό το καρούμπαλο και η διαφορετική μεριά της μηχανής (αριστερή-δεξιά σχάρα).
Οι κάμερες οπισθοπορείας στα βαρέα οχήματα τοποθετούνται ακριβώς σε εκείνο το σημείο. Έχουνε μάλιστα ευρυγώνιο φακό προκειμένου να μπορεί να ελέγχει ο οδηγός όσο το δυνατόν καλύτερα την περιοχή που κινείται.
(21-05-2013, 10:03 PM)garvanitis Έγραψε: [ -> ]Οι κάμερες οπισθοπορείας στα βαρέα οχήματα τοποθετούνται ακριβώς σε εκείνο το σημείο. Έχουνε μάλιστα ευρυγώνιο φακό προκειμένου να μπορεί να ελέγχει ο οδηγός όσο το δυνατόν καλύτερα την περιοχή που κινείται.

μάλιστα, αυτό δεν το ήξερα. Αν μπορείς όμως να το επιβεβαιώσεις με κάποιο τρόπο καλό θα ήταν, για να ξέρουμε στα σίγουρα! Smile
Περίμενε να σχολάσει και ο Giannis B10M (που ΔΕΝ απαντάει το τηλέφωνο!!!) μήπως το δει και ξέρει κάτι παραπάνω, αν όχι αύριο θα μάθω...

Edit: Σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον ανωτέρω αναγραφόμενο (ναι, το παιδί απάντησε) είναι όντως η κάμερα οπισθοπορείας, η οποία όμως εξαιτίας της συσσωρευμένης βρωμιάς δεν δείχνει συνήθως τίποτα!
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24