Leoforeia.gr | Forum

Πλήρης Έκδοση: Mercedes-Benz Citaro
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
έχει πάρει 12μετρο citaro το 799 όπου είναι στην γραμμή 50 αλλά μπορεί να πάρει στον επόμενο διαγωνισμό για να αντικαταστήσουν τα scania του 1998 (541-585)
Θα προτιμουσα να παρει καινουργια iveco απο τα καινουργια μοντελα...τα citaro ως μονα κατα την αποψη μου δεν θα ταιργιαζουν στην πολη...χωρις να θελω να πω οτι τα citaro τα μονα ειναι χαλια λεωφορεια...ισα-ισα ειναι πολυ ωραια...
Όχι ρε και εσύ μια χαρά θα ταιριάζουν αλλά να είναι και στα δυο αμαξοστάσια και όχι μόνο στον Φοίνικα. Τα irisbus πάντως είναι πιο γερά λεωφορεία από τα citaro και πιο αναπαυτικά χωρίς να θέλω να πω ότι τα citaro είναι χάλια.
Τα irisbus μου αρεσουν πολυ...ειδικα τα cityclass...και τα citelis καλα ειναι...απλα τα citaro στους καταπληκτικους δρομους της θεσσαλονικης οτι κραδασμο τρωνε θα τα μεταφερουν στο εσωτερικο του λεωφορειου και θα διαλυονται γρηγορα...στον φοινικα κανουν πολυ υπερπροσπαθεια οι ανθρωποι να κρατησουν τα citaro σε καλη κατασταση..αλλα παλι τα προβληματακια τους τα εχουν...εμενα πιο καλα μου φαινονται τα volvo B9L ειδικα τα 900αρια...και τα 800αρια ωραια ειναι...
Και τα 100αρια δεν πάνε πίσω.
Τα citaro που θα έρθουν τον Φλεβάρη κατά 70% θα είναι τρίτης γενιάς μπορεί όμως να μην είναι citaro τα mercedes που θα έρθουν αλλά ή conecto ή λίγο δύσκολο να είναι και capacity
Τριτης γενιας Citaro θα ειναι, οπως και αυτα που κυκλοφορουν (O530G III ειναι η ονομασια τους). Δεν υπαρχει περιπτωση να κανει ανοιξει καποιος νεες σειρες κωδικων ανταλλακτικων για μολις 15 οχηματα. Μονη περιπτωση να συμβει αυτο ειναι να μην ειναι σε θεση η DaimlerBuses να δωσει τον τρεχοντα τυπο κατι το οποιο ειναι πρακτικα αδυνατο. Ουτε Connecto (ειναι ημιπροαστιακο) ουτε Capacity (δεν εχουμε BRT).
(01-10-2011, 10:04 PM)chrispan Έγραψε: [ -> ]Τριτης γενιας Citaro θα ειναι, οπως και αυτα που κυκλοφορουν (O530G III ειναι η ονομασια τους). Δεν υπαρχει περιπτωση να κανει ανοιξει καποιος νεες σειρες κωδικων ανταλλακτικων για μολις 15 οχηματα. Μονη περιπτωση να συμβει αυτο ειναι να μην ειναι σε θεση η DaimlerBuses να δωσει τον τρεχοντα τυπο κατι το οποιο ειναι πρακτικα αδυνατο. Ουτε Connecto (ειναι ημιπροαστιακο) ουτε Capacity (δεν εχουμε BRT).

Μήπως ήθελες να πεις 2ης και όχι 3ης γιατί αυτά που έχουμε είναι 2ης και όχι 3ης
Αυτα που εχουμε ειναι τριτης, ξερω τι γραφω, εχει αλλαξει μοντελο ηδη χωρις εξωτερικες διαφορες το 2004, κατι σαν facelift αλλα μηχανικο.
http://benzcarnews.info/wp-content/uploa...geneva.jpg

και για να αποδείξω ότι είναι 3ης γένιας αυτό που δίχνω ορίστε και αυτό το link https://leoforeia.gr/forum2/showthread.php?tid=2435

Giannis εδώ: Σου αφαίρεσα την φωτογραφία και έβαλα το λινκ της καθώς το μέγιστο επιτρεπόμενο πλάτος μίας φωτογραφίας στο forum είναι 700 pixel
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24