Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yutong E12
#41
Τώρα το ΔΟΚ-72?? έκανε τη διαδρομή του 446 (έστριψε αριστερά στα σχολεία του Αμαρουσίου.
Απάντηση
#42
Εθεάθη ένα και στο Μεταξουργείο.
Απάντηση
#43
Απ' ότι αντιλαμβάνομαι δοκιμάζουν τις διαδρομές του Α/Σ Βοτανικού. Σήμερα είδα ένα να έρχεται από Κάραβελ προς Ευαγγελισμό, λογικά έκανε τη διαδρομή του 224.
Απάντηση
#44
(06-04-2024, 01:44 PM)Citaro Έγραψε: Απ' ότι αντιλαμβάνομαι δοκιμάζουν τις διαδρομές του Α/Σ Βοτανικού. Σήμερα είδα ένα να έρχεται από Κάραβελ προς Ευαγγελισμό, λογικά έκανε τη διαδρομή του 224.
Δεν μου φαίνεται παράλογο. Για γραμμές κέντρου λογικά προορίζονται. Ο Βοτανικός έχει τις περισσότερες. Για μείωση ρύπων λογικά. Δεν ξέρω μήπως πάνε και σε τίποτα γραμμές της Ανθούσας που ξεκινούν από Βύρωνα ή Ζωγράφου και αλλάξουν γραμμές πάλι τα αμαξοστάσια
Απάντηση
#45
Και αυτή την ώρα υπάρχον 2 στη Μεσογειων στο ύψος της Αγίας Παρασκευής, ένα στην άνοδο ένα στη κάθοδο (της καθόδου έστριψε ηρώων πολυτεχνείου)
Απάντηση
#46
Πάντως υπάρχουν και σε περιοχές που δεν υπάρχουν γραμμές Βοτανικού. Για Ρέντη και Μπραχάμι είχε ακουστεί άλλωστε, αλλά βλέπω και αρκετά στις δοκιμές σε γραμμές Ανθούσας. Επίσης μήπως υπάρχει το ενδεχόμενο να κάνουν απλά διαδρομές; Πχ πολλά κάνουν τον κύκλο της Πλατείας Συντάγματος όπως το 040, αλλά σίγουρα δεν είναι ούτε 049 ούτε 209
Απάντηση
#47
Οδηγός Ανθούσας μόλις μου είπε ότι λένε να στείλουν 10 στην Ανθούσα αλλά μόνο για Α5

Α5 "έκανε" και ο ίδιος με το YUTONG αραγμένο στην Ακαδημίας
Απάντηση
#48
Πως και συγκεκριμένα Α5; Υπάρχουν πολλές γραμμές της Ανθούσας μέσα στο κέντρο που τα χρειάζονται, ειδικά σε σχέση με τα Iris που δεν χωράνε όρθιους. Επίσης θα είναι δύσκολο να είναι μοιρασμένα σε 3-4 αμαξοστασια σε σχέση με το να υπάρχει συνεργείο σε ένα
Απάντηση
#49
To A5 πάντως είναι καλή γραμμη για ηλεκτρικό. Έχει μηδενικά νεκρά χιλιόμετρα, οπότε δεν θα χάνει εμβέλεια από τη μπαταρία μέχρι να πιάσει γραμμή
Απάντηση
#50
Είδα σήμερα στη Πατησίων και στο Ίλιον στη Δημοκρατίας καθώς έστριβε προς Μπίμπιζα και αφετηρία 420/421 (λογικά το δεύτερο αν αναλογιστώ ότι πάνε Ανθούσα κάποια).
ΟΑΣΑ, ΚΤΕΛ Αρκαδίας και ξερό ψωμί Tongue
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)