Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ATH.ENA Card/Ticket - Αυτόματο Σύστημα Συλλογής Κομίστρου (ΑΣΣΚ)
#81
(30-10-2017, 09:57 PM)NEOPLAN N4007 Έγραψε: Ο Σπίρτζης φταίει όταν κάνει παράκληση στους επιβάτες από 5/10/17 για 2 πράγματα;
-Να καταθέτουν ΌΛΟΙ οι επιβατες που είχαν μηνιαία κάρτα μέσα στο 2017 τον γνωστό φάκελο με τα στοιχεία τους, για να ΜΗΝ περιμένουν στην ουρά και να τους ερχεται ο φάκελος ταχυδρομικά σπίτι τους
-Να μην αφήσουν την έκδοση της Ηλεκτρονικής κάρτας τις τελευταίες μέρες του μήνα

Όλοι αυτοί που περιμένουν στην ουρά και γκρινιάζουν δεν μπορούν να κάνουν αυτήν την διαδικασία; Μην μου πεις ότι, αυτά τα "χιλιάδες" άτομα που περιμένουν καθημερινά στις ουρές για να βγάλουν ηλεκτρονική κάρτα, δεν είχαν παλιά χάρτινη κάρτα και χρησιμοποιησούσν εισιτήριο των 0,60/1,40€. Και αν όντως λέμε τώρα όλοι αυτοί χρησιμοποιησούσαν κανονικά εισιτήρια, ποιος είναι ο λόγος που θέλουνε να βγάλουν κάρτα;; Μήπως γιατί τους αρέσει πιο πολύ η εμφάνιση της ATH.ENA.CARD σε σχέση με το ATH.ENA.TICKET; Δεν νομίζω.. Αλλά ακόμα και αν για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να φανταστώ εγώ, όλοι αυτοί που έβγαζαν χαρτινα εισιτήρια, πλέον θέλουν ηλεκτρονική κάρτα, φταίει η ηλεκτρονική κάρτα επειδή αργεί να εκδοθεί; Την ίδια ωρα δεν θα έκαναν για να εκδοθούν και τόσες χιλιάδες χάρτινες κάρτες; Και έστω ότι ξέρουν ότι κάνουν τόση ώρα να βγούνε ηλεκτρονικες κάρτες, για ποιόν λόγο δεν πήγαιναν τις πρώτες μέρες του μήνα να βγάλουν ηλεκτρονική κάρτα αφού δεν κοστίζει τίποτα αν δεν την φορτίσεις; Ο Σπιρτζης φταίει λοιπόν όταν λέει ότι σε 1 μήνα μπορούν και πρέπει να εκδοθούν 250.000 κάρτες και τις πρώτες 20 ημέρες δεν πατάει ψυχή στα εκδοτήρια ενώ τις τελευταίες 5 μέρες μαζεύονται όλοι; Να μην αναφέρω και τα οφέλη που θα χαρίσει το ηλεκτρονικό εισιτήριο στις αστικές συγκοινωνίες, γιατί θα γράψω μέχρι αύριο. Οπότε σκεφτείτε τα ερωτήματα που έθεσα στο post μου και πείτε μου τότε αν φταίει ο Υπουργός ή οι Έλληνες (και οχι μονο) που αφήνουν τα πάντα τελευταία στιγμή..

Θα σου απαντήσω το ίδιο που έγραψα και σε κάποιον που επικαλέστηκε το "ελληνικότατο DNA" για τις ουρές σε άλλο φόρουμ.

Ποιος φταίει για το ότι σε ένα απόγευμα, τις πρώτες μέρες του Οκτώβρη, σταμάτησαν ξαφνικά να εκδίδονται χάρτινες κάρτες και έγινε μετάβαση στο ηλεκτρονικό εισιτήριο χωρίς καμία προετοιμασία του επιβατικού κοινού;

Ποιος φταίει για το ότι κανείς Αθηναίος δεν κατάλαβε ότι έπρεπε να είχε προγραμματίσει άμεσα να βγάλει τη νέα κάρτα; Αλλά από την άλλη μπορούσε κανείς τότε να εξηγήσει σε κάποιον ότι αυτό που θα έβγαζε στα εκδοτήρια θα τον χρέωνε άμεσα (τότε ήταν υποχρεωτικό να φορτώσεις κόμιστρο), αλλά θα το ενεργοποιούσε όποτε αυτός ήθελε.

Που στο διάολο βρίσκεται ρε παιδιά αυτό το ρημάδι το ενημερωτικό υλικό για το ΑΣΣΚ που έχουν βγει 50 διαφορετικές δαπάνες στη Διαύγεια για την εκτύπωσή του; Πήρε κανείς κάτι στα χέρια του να το στείλει και στους υπόλοιπους;

Για ποιο λόγο δεν έγινε σωστή εκμετάλλευση των ΜΜΕ από το Υπουργείο και τον ΟΑΣΑ; Μόλις την τελευταία εβδομάδα είδαμε Σπίρτζη και Μαυραγάνη να βγαίνουν μεν, αλλά να μη μπορούν να εξηγήσουν και ειδικά ο πρώτος αν παρακολουθήσει κανείς τη συνέντευξη στο ΣΚΑΪ και διαβάσει πέντε πράγματα από το σάιτ του ηλεκτρονικού εισιτηρίου θα καταλάβει ότι ο Υπουργός έχει "μαύρα μεσάνυχτα". Που είναι ο ανάδοχος; Δεν έχει εκπροσώπους;

Γιατί ακόμα και σήμερα οι εργαζόμενοι στα ΜΜΜ δεν ξέρουν πως λειτουργεί το ηλεκτρονικό εισιτήριο; Παρασκευή βράδυ στον σταθμό της Ηλιούπολης κυρία "βομβάρδιζε" με ερωτήσεις τον σταθμάρχη που ο άνθρωπος δεν ήταν σε θέση να της απαντήσει γιατί προφανώς κανείς δεν του έχει αποστείλει οδηγίες. Και μπράβο να λέμε που προθυμοποιούνται οι άνθρωποι και αφήνουν τα μόνιτορ και βγαίνουν να βοηθήσουν τον κόσμο να χρησιμοποιήσουν τα νέα μηχανήματα.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Ηλεκτρονικό εισιτήριο - Αυτόματο Σύστημα Συλλογής Κομίστρου (ΑΣΣΚ) - από marios.ilioupoli - 31-10-2017, 12:25 AM

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)