Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ATH.ENA Card/Ticket - Αυτόματο Σύστημα Συλλογής Κομίστρου (ΑΣΣΚ)
#61
ΟΚ, είπα την Παρασκευή τα καλά, τώρα που είναι Δευτέρα δικαιούμαι να γκρινιάξω πάλι.
Όλα καλά κι όλα ωραία λοιπόν με την έκδοση της Athena.card στην Πλακεντίας (ελπίζοντας πως θα λειτουργεί κανονικά όταν της βάλω το πρώτο τριαντάρι). Αλλά ρε παιδιά, ΤΡΙΑ εκδοτήρια έχει ο σταθμός, εν λειτουργία ήταν και τα τρία, οι δύο υπάλληλοι (που δεν έβγαζαν athena.card) τα ξύνανε, ο άλλος είχε καμιά δεκαπενταριά στην αναμονή. Γιατί να μη βγάζουν και οι τρεις καρτούλες και να ήταν πέντε νοματαίοι μονάχα στον καθένα; Ξέρω γω, λίγο νιονιό θέλει...

Από σήμερα αρχίζουν και οι φάκελοι για τα ΕΛΤΑ. Κερνάει και το κράτος το γραμματόσημο. Και ρωτάω εγώ ο αφελής:
Πας εσύ, καταθέτεις το φάκελο και περιμένεις να σου έρθει η καρτούλα σπίτι. Ας υποθέσουμε πως περιμένεις... και περιμένεις... και περιμένεις... φτάνει το τέλος του μήνα και καρτούλα δεν έρχεται. Πες ότι έπεσε δουλειά στα ΕΛΤΑ, πες ότι χάθηκε κάπου στο δρόμο, πες ότι failαρε το QR code στο φάκελο και πάει λέγοντας. Τι πρέπει να κάνεις; Πού θα απευθυνθείς;

Αφήστε βέβαια που ο φάκελος λύνει το λάθος πρόβλημα. Αυτοί που νιώθουν να τυπώσουν το QR code δεν έχουν κάτι να φοβηθούν, πάνε στον υπάλληλο και σε 30 δευτερόλεπτα έχουν την κάρτα στο χέρι, δεν καθυστερούν κανέναν. Αυτοί που καθυστερούν τη διαδικασία είναι αυτοί που φτάνουν άνιωθοι μπροστά στο εκδοτήριο. Αυτοί είτε με φάκελο, είτε με κουτί, είτε με κάλπη, το ίδιο θα καθυστερήσουν το σύστημα. Αν πάλι αυτοί που θα παραλαμβάνουν τους φακέλους είναι επιπλέον αυτών που στελεχώνουν τα εκδοτήρια, γιατί δεν τους βάζουν στα εκδοτήρια που είναι άδεια και ρημάζουν, και να δίνουν και τις κάρτες κατευθείαν; Δεν βλέπω τον παραμικρό λόγο...
Αν δεν έχεις χιούμορ, δεν στο πήρα εγώ - σόρι.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Ηλεκτρονικό εισιτήριο - Αυτόματο Σύστημα Συλλογής Κομίστρου (ΑΣΣΚ) - από amoran - 16-10-2017, 01:19 PM

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)