Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Travego Euro.6
#11
Αγαπητοι φιλοι δυστυχως πεσαμε εξω. Ο υπευθυνος ττης.μερσεντες.εδω ελλαδα δε θελω να πω ονομα.μου ειπε.οτι το τραβεγκο κατασκευαζεται τουρκια. Παλιοτερα ηταν.και αυτο.στο ουλμ μαζι με το σετρα αλλα.πλεον.ειναι τουρκια. Βεβαια μου ειπε αν.θελω να του.πω μια ημερομηνια.να.παω εκει να δω την.γραμμη παραγωγης και πως κατασκευαζεται γιατι λεει οτι το εργοστασιο αυτο ειναι πολυ καλυτερο του.ουλμ....και ειμαι καπως μπερδεμενος
Απάντηση
#12
Ρώτησα για πιο σίγουρη και έγκυρη απάντηση τον άνθρωπο που έφερε το τελευταίο που ταξινομήθηκε στην Ελλάδα και περιμένω απάντηση...

Όμως μήπως είναι λίγο άστοχο κριτήριο το πού παράγεται; Είτε στην Γερμανία συναρμολογείται είτε στην Τουρκία η εργασία γίνεται από Τούρκους εργάτες ενώ τα εργοστάσια ακολουθούν τις προδιαγραφές που θέτει η Mercedes. Τα μεροκάματα αλλάζουν μόνο και η τελική τιμή του αυτοκινήτου.
Απάντηση
#13
Εχεις δικιο η διαφορα ειναι μονο στο οτι γερμανια δουλευουν τουρκοι εργατες που μενουν γερμανια και στην.τουρκια δουλευουν τουρκοι τουρκοι εργατες! Πιο τουρκοι δε γινεται δηλαδη. Αν.με.πιανεις τι εννοω
Απάντηση
#14
(02-02-2015, 09:55 PM)garvanitis Έγραψε: Όμως μήπως είναι λίγο άστοχο κριτήριο το πού παράγεται; Είτε στην Γερμανία συναρμολογείται είτε στην Τουρκία η εργασία γίνεται από Τούρκους εργάτες ενώ τα εργοστάσια ακολουθούν τις προδιαγραφές που θέτει η Mercedes. Τα μεροκάματα αλλάζουν μόνο και η τελική τιμή του αυτοκινήτου.

Άντε πείσε τον μέσο έλληνα κτελατζή να πάρει για "εργαλείο" κάτι μη γερμανικό... Κατα βάθος μετά φταίει η Γερμανία για τη συμφορά της χώρας...
Απάντηση
#15
Γιαυτό στρέφεσε στην VANHOOL για Βέλγικο όχημα ;-) και πολύ καλύτερο της Μέρκ.
Και φαντάσου ότι είμαι φανατικός Μερσεντάκιας.
Μπορείτε να δείτε τα βίντεο μου
Υou can see my videos : στο/at TMantzas
Απάντηση
#16
(02-02-2015, 10:01 PM)djgreg Έγραψε: Εχεις δικιο η διαφορα ειναι μονο στο οτι γερμανια δουλευουν τουρκοι εργατες που μενουν γερμανια και στην.τουρκια δουλευουν τουρκοι τουρκοι εργατες! Πιο τουρκοι δε γινεται δηλαδη. Αν.με.πιανεις τι εννοω

Tα εργοστασια ανεξαιρετως της περιοχης και της χωρας που βρισκονται λειτουργουν στα ιδια standar που θετει η μαμα εταιρια. Βαση του DIN Norm στο οποιο καθεστως πρεπει να βρισκονται οι εταιριες και τα προιοντα της καθε εταιριας στην Γερμανια, απο την στιγμη που θελει να τα εισαγει και στην Γερμανια πρεπει να ειναι στην Πενα.

Το "τουρκοι" και "τουρκοι" δεν το πιανω ομολογω.

Η Μερσεντες θελει απλα φθηνοτερα εργατικα απο οτι στην Γερμανια, κατι που οι Γερμανοι διατηρουν με τα απιστευτα οργανωμενα και -επικεντρωμενα στον εργατη- συνδικατα τους. Οποτε η απλη λυση ειναι φυγουν σε εξω χωρες. Οπως και σε εσενα αυτο δημιουργει αμφιβολιες. Οποτε, εσυ τι πιστευεις; Οτι η μερσεντες θα διατηρησει η και ανεβασει την ποιοτητα της για να σε κερδισει σαν πελατη, η οτι θα το αφησει στον αερα; Εγω πιστευω το πρωτο, και να ξερεις δεν ισχυει μονο για την μερσεντες. Wink
Απάντηση
#17
Λοιπόν, μίλησα με τον Γιώργο και το Travego πράγματι κατασκευάζεται στην Κωνσταντινούπολη, djgreg...
Απάντηση
#18
Ευχαριστω πολυ παιδια..να ειστε ολοι καλα για το ενδιαφερον στο καπως γελοιο θεμα μου... οταν.κανω την παραγγελια θα σας πω αν κατεληξα σε 515 η τραβεγκο
Απάντηση
#19
Σου έστειλα μήνυμα djgreg με την πρότασή μου. Επειδή είναι καθαρά υποκειμενική επιλογή καλύτερα όχι δημόσια για να μη θεωρηθεί και διαφήμιση.
Απάντηση
#20
(03-02-2015, 02:05 AM)garvanitis Έγραψε: Σου έστειλα μήνυμα djgreg με την πρότασή μου. Επειδή είναι καθαρά υποκειμενική επιλογή καλύτερα όχι δημόσια για να μη θεωρηθεί και διαφήμιση.

Γιώργο, από την στιγμή που η άποψή σου θα είναι τεκμηριωμένη γράψτην δημόσια. Δεν θεωρείται διαφήμιση. Αντιθέτως καλό είναι να υπάρχουν όλες οι απόψεις.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)